Bałagan na stronach
-> Forum ogólne

#1: Bałagan na stronach Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 7:29 pm
    ----
Dotychczasowe wyniki aktualnej ankiety wskazują, że na stronach panuje bałagan (1/3 głosujących twierdzi, że w każdym dziale...). Proszę o wypowiedzi, na czym ten bałagan polega.

#2:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 9:51 am
    ----
Ja glosowalem za balaganem w dziale lekcje. Po pierwsze zdarza sie, ze sily nauczycieli sa nieaktualne, ale to jest jeszcze drobnostka. Moim zdaniem informacja podana w tym dziale jest bardzo niejasna i niewiele mowi nowym osobom, ktore tam zagladaja. Sa tam wymienione pewne persony i dopisane sa do nich tajemnicze okreslenia typu:"2 uczniow". Nowa osoba odwiedzajaca ten dzial raczej nie wie, czy ma to rozumiec, ze taki nauczyciel moze przyjac dwoch uczniow, czy moze ma dwoch uczniow, a moze jego lekcje odbywaja sie dla dwoch osob. Sam nie wiem co to wlasciwie znaczy. Jezeli oznacza to, ze ktos szuka uczniow, to taka informacja powinna byc aktualizowana w momencie, gdy ten nauczyciel znajduje ucznia.

#3:  Autor: yoszSkąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 12:31 pm
    ----
ja sie bym chcial dowiedziec ktore trzy osoby uwazaja ze w lidze panuje balagan i porozmawiac z nimi po swojemu Bardzo szczęśliwy A tak serio to bym chcial uslyszec co i dlaczego zeby wiedziec co poprawiac

#4:  Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 2:02 pm
    ----
Tak jak z ligą jest wszystko ok, tak z turniejami jest kiepsko. Jakiś czas temu pojawiły się narzekania, na małą frekwencję na turnieju iag. Moim zdaniem wynika to z bałaganu w sekcji turnieje - opcje dotyczące turnieju iag wymieszane są z tabelą mp, jakiegoś turnieju meandrila (co to w ogóle jest?!) na dodatek wymieszane w sposób sugerujący jakieś powiązanie tych sekcji. Proponowałbym stworzenie porządnej sekcji turnieju IAG pod taką właśnie nazwą (Turniej IAG) w głównym menu. Wtedy, szczególnie nowi uczestnicy IAG, nie będą mieli wątpliwości, że ten turniej istnieje i można (i warto:)) w nim brać udział - w tej chwili naprawdę nie wiadomo za bardzo o co w tym wszystkim chodzi. Resztę, jak wspomniane wcześniej i turnieje kurnikowe (które chyba już umarły) można zostawić na jakiś czas w innym dziale, choć tabela mp mogłaby być jakimś zalążkiem działu historia go w Polsce itp. . Podsumowując, proponuję stworzyć nowy dział Turniej IAG w którym na stronie głównej byłyby wyraźne informacje o naborze, nagrodach, dacie rozpoczęcia, a regulamin raczej w podstronie (o nazwie... Regulamin:)).Nie chodzi tu oczywiście o jakieś pracochłonne tworzenie systemu takiego jak w lidze, lecz po prostu uporządkowanie menu i strony powitalnej... uff... to tyle

#5:  Autor: silkSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 6:39 pm
    ----
A no, o ile z ligą jest dobrze, to sytuacja z turniejami wygląda źle.
Po ostatnich poprawkach w pozostałych działach to na stronie "Turnieje" występuje największy, na pierwszy rzut oka widoczny, bałagan.
Linki do aktualnej tabeli/wyników/parowania pomiędzy linkami do jakiś historycznych turniejów. Link do stroną wiki z turniejami IRL też pomiędzy datą następnego turnieju IAG a regulaminem tegoż turnieju. "Napis turnieje na żywo:" (z dwukropkiem ) a pod tym zaraz nagle regulamin IAG. Link do strony wiki w nawiasie.
Bałagan jednym slowem Uśmiech

[edit: drobne poprawki]

#6:  Autor: chrisSkąd jesteś: Katowice PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 10:58 pm
    ----
Dokonałem drobnych poprawek w dziale turnieje. Mam nadzieję, że teraz jest już bardziej przejrzyście.

#7:  Autor: mar001Skąd jesteś: okolice Warszawy PisanieNadesłano: Pt lut 18, 2005 3:25 am
    ----
Ten balagan polega na tym, ze jest tu wszystko i nie ma nic, jak powiedzial jeden z graczy cytuje "przeciez w tej akademi nic nie ma poza przykazaniami Otake Hideo ale one sa tylko ogolne, nie wpllywaja na umiejetnosci"

no i tak jest, jako ze korzystam z akademi od niedawna odczuwam to sam, zeby znalesc cos dla 30k musialem przewertowac i sicaganac kilka plikow(zbednych jak np nauczanie czy cos takiego tam jest zajumuje pare MGB), np lekcje dede nie wiadomo o czym sa i dla jakich graczy, zanim znalazlem w nich cos dla siebie minęlo sporo czasu a i tak material byl chaotyczny, teraz kiedy szukam czegos dla 10-15k mam dokladnie ten sam problem, chcialbym cos o fuseki poczytac ,taktyce , po prostu cos dla mnie (moj poziom) nie wiem gdzie to jest , jak to znalesc . I na tym polega moj pomysl skoro na stronie www goproblems mozna sobie wybrac poziom na jakim chce sie miec problemy rozwiazania to i w naszej akademi proponuje w ten sam sposob stworzyc strukture do nauki i nastepnym razem ktos nie powie "tam nic nie ma poza otake"

Poza tym proponuje zmniejszyc tą ilosc zakladek, np ograniczyc glowna strone do kilku podstawowych np.: Nauka LIGA FORUM LINKI PROBLEMY INNE reszte wrzucic pod te, bedzie bardziej przejzyscie

No i na tyle tym razem jak mi cos przyjedzie do glowy dam znac!

Ahoj

#8:  Autor: silkSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn lut 21, 2005 11:13 am
    ----
chris wrote:
Dokonałem drobnych poprawek w dziale turnieje. Mam nadzieję, że teraz jest już bardziej przejrzyście.

Noo, zdecydowanie. Niezła robota.

#9:  Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn lut 21, 2005 7:08 pm
    ----
Prawde mowiac to w pewnych miejscach forum IAG tez panuje balagan polegajacy na dublowaniu watkow. Najbardziej jest to widoczne chyba w tematach dotyczacych poszukiwania nauczyciela oraz kupna sprzetu/literatury. Co jakis czas pojawia sie nowy uzytkownik i zaklada nowy temat, ktory nie jest usuwany, a tresc przenoszona do istniejacego juz tematu. Niemniej jednak na tle calej akademii jest to chyba stosunkowo malo wazna kwestia.

#10:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn lut 21, 2005 7:27 pm
    ----
Tak, to jest problem, ale zauważ, ze na tej wersji forum nie mamy technicznej możliwości łączenia wątków. Jeśli ktoś założy następny wątek na dany temat można go tylko ochrzanić i wskazać właściwy, a to co napisał wyrzucić do kosza...



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1