Najlepsza kontynuacja
-> Pozycje, problemy, analizy

#1: Najlepsza kontynuacja Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Pn marca 07, 2005 9:06 pm
    ----
Ostatnio po raz drugi zdarzyla mi sie w grze czarnymi nastepujaca sytucja.
Wg. Kogo joseki dict. 6 białego powinno byc w p14. nastepnie czarny wychodzi na czwarta linię grając q13. I w związku z tym pytanie - jak czarny powinien odpowiedzieć na q14? W moim przypadku za kazdym razem gram q15 i po p15 tnę w p14. Wydaje mi sie ze moja grupa ma po tym dosc dziwny ksztalt. Walka chyba wychodzila na moja korzysc - bialy mial dwie slabe grupy, jednak bylo dosc ciezko. Czy ktoś zna jakąś inną kontynuację czy może gram poprawnie?
Jaka kontynuacja?

#2:  Autor: TommellSkąd jesteś: Police PisanieNadesłano: Pn marca 07, 2005 9:39 pm
    ----
No ja z kolei zawsze gram r13..

#3: Re: Najlepsza kontynuacja Autor: RadziolSkąd jesteś: Tychy PisanieNadesłano: Pn marca 07, 2005 9:55 pm
    ----
Moze powienies sprobowac P15?

Jaka kontynuacja?


Teraz jest sporo mozliwywch wariacji, w sumie niektore prowadza do ostrej walki niektore do pokojowego rozwiazania, w kazdym jednak z wariantow bialy wychodzi (a moze raczej powinien wyjsc) niekorzystnie lub nieprzyjemnie :]

Przykladowo:
Gdy drabinka dobra dla bialego


Fatalne dla bialego moim zdaniem.

Jaka kontynuacja?

Teraz bialy chcialby zagrac q12 i n16 ale ze zrozumialych wzgledow nie wykona dwoch ruchow jednoczesnie.

To byly takie przykladowe kontynuacje, wg mnie po q14 walka jest nieunikniona(jezeli czarny chce wykorzystac overplay - bo mi to wyglada na overplay wlasnie - bialego), nawet jesli jest trudna dla czarnego, to z pewnoscia znacznie trudniejsza dla bialego.

#4:  Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Wt marca 08, 2005 11:24 pm
    ----
Dzieki za pomoc. Co do r13 to wydaje mi sie ze nastepna jest wymiana W q13 - B r12 i czarny ma bardzo niską pozycję... szczegolnie gdy porowna sie do standardowego joseki. A ciecie zaproponowane przez radziola przyszlo mi do glowy po wyslaniu tego postu:P. Rzeczywiscie wyglada o niebo lepiej niz "moje" ciecie. Mam nadzieje, ze niedlugo bede mial okazje sprawdzic w praktyce:).

#5:  Autor: TommellSkąd jesteś: Police PisanieNadesłano: Śr marca 09, 2005 12:14 am
    ----
Prawdę mówiąc, cytując Catalina, Q17 nie jest joseki, gdy nie możesz się wydłużyć na bandę... Dzięki za przykłady, że można też się pobić..

#6:  Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Sb marca 12, 2005 3:14 am
    ----
Jeszcze wracając do r13, to znalazłem analogiczną sytuację dla innego pincera i odpowiedz w r13 jest poprawna, a bialy po prostu cały czas musi sie martwic o cięcie.



-> Pozycje, problemy, analizy

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1