czy można przeżyć
-> Pozycje, problemy, analizy

#1: czy można przeżyć Autor: mintrillSkąd jesteś: Krapkowice PisanieNadesłano: Cz May 05, 2005 12:06 pm
    ----
Cześć, problem wydaje się trywialny, ale zastanawiam się nad tym, czy czarne (te na górze) mogą przeżyć. Myślę, że są martwe, aczkolwiek nie jestem pewien.
Przykład z mojej partii.

Czy czarne kamienie mogą przeżyć?


PS. Wszystkie inne czarne są żywe.
PPS. Problem błahy, ale jako początkujący nie mogę go rozwikłać.

#2:  Autor: PolkolordekSkąd jesteś: Gdansk PisanieNadesłano: Cz May 05, 2005 1:01 pm
    ----
dobrze myslisz Puszczający oczko czarne sa matwe-->dlaczego? - bo nie ma jak zrobic dwoch/dwojga oczu - ruch czarnego 19h robi tylko jedno oko i to nawet nie w sente, na drugie oko nie ma zadnych szans

#3:  Autor: kashonSkąd jesteś: Warszawa PisanieNadesłano: Pn May 08, 2005 7:50 pm
    ----
wg za mala czesc planszy jest pokazana ( z prawej strony), aby to jednoznacznie stwierdzic. Tu jest pewna szansa wyjscia przez k16, ale to chyba zalezy takze od skutecznosci ciecia w L15.

pozdrawiam,
kashon

#4:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Pn May 08, 2005 8:14 pm
    ----
kashon wrote:
wg za mala czesc planszy jest pokazana ( z prawej strony), aby to jednoznacznie stwierdzic. Tu jest pewna szansa wyjscia przez k16, ale to chyba zalezy takze od skutecznosci ciecia w L15.

pozdrawiam,
kashon

probelm rozwiazujemy zawsze lokalnie :] tak wiec zbicie kilku bialych kamieni jest niczym w porownaniu z cala czarna grupa powyzej.



-> Pozycje, problemy, analizy

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1