JOSEKI
-> Pozycje, problemy, analizy

#1: JOSEKI Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Sb May 07, 2005 8:31 pm
    ----
jezeli ktos ma problem z jakims joseki niech daje post w tym temacie zeby bylo wiadome gdzie czego szukac na start zadam pytanie czy ktos zna jakies sekwencje do takiego oto problemu :

Keima?


W grze zagrałem san sana

Gra



Grając 5 miałem nadzieje na E2

Biały przekoncentrowany??



Zmiana kolejnosci czy bialy zagra 10?

#2:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Sb May 07, 2005 10:15 pm
    ----
W partii uzyskałeś moim zdaniem bardzo dobry wynik. Kamień w 6 (z pierwszego rysunku) stoi bardzo nieefektywnie, bo otacza żywą grupę w rogu. Mam wątpliwości odnośnie ruchu w 9 - chyba powinien być z drugiej strony albo gdzieś na środku lewej bandy - jeśli grasz 9 dajesz białemu okazję do jednoczesnego pincera i rozwinięcia od ściany (np. ruch o cztery poniżej 9).
Ten diagram, który zatytułowałeś 'biały przekoncentrowany' to jest chyba najlepszy wariant dla obu stron.

PS. Pls dodawaj literki i cyferki na bandzie i numeruj diagramy, żeby było jak się odnieść Uśmiech

#3:  Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Sb May 07, 2005 10:26 pm
    ----
pytanko brzmi tylko jak dodac literki i cyferki :]

dlatego nazwalem sytuacje przekoncetrowana z powodu tego ze po zmianie kolejnosci zagranie bialego w 10 jest niefektywne, a w tak wczesnym fuseki mozna powiedziec ze bledne (przekoncentrowane).

#4:  Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Pn May 08, 2005 3:21 pm
    ----
Wszystko jest opisane w wątku
akademia.go.art.pl/ind...opic&t=282
Sztuczka polega na dodaniu literki 'c' w pierwszym wierszu.
Mam nadzieję, że wybaczysz, że wyedytowałem ci posta Bardzo szczęśliwy



-> Pozycje, problemy, analizy

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1