katatsugi ???
-> Forum ogólne

#1: katatsugi ??? Autor: mintrillSkąd jesteś: Krapkowice PisanieNadesłano: Pn sierp 08, 2005 11:13 am
    ----
Witam,
nie jestem pewien , czy to jest odpowiedni dział, na tego typu pytaine, jednakowoż nie znalazłem, jakiegoś bardziej pasującego.

W słowniczku na stronach Akademii, znajduje się pojęcie "katatsugi" tłumaczone jako "Solidne połączenie". Czy rzeczywiście istnieje takie pojęcie??
Na Sensei's Library takiego pojęcia nie ma, jest natomiast pojęcie "kaketsugi", którego natomiast tutaj nie ma, a które IMO można tłumaczyć jako "solidne połączenie".

Stąd moje pytanie: "Katatsugi" to pojęcie używane w świecie GO, czy tylko literówka, która pojawiła się w tutejszym słowniczku??

Pozdrawiam

#2: Re: katatsugi ??? Autor: janekSkąd jesteś: Wodzisław Śląski PisanieNadesłano: Sb sierp 20, 2005 1:08 pm
    ----
Lepiej wierzyć Akademii Bardzo szczęśliwy
katatsugi tłumaczy się faktycznie jako solidne połączenie, wydaje mi się, że nieco lepszym byłoby określenie "formalne połączenie" - tzn. takie, kiedy kamienie są bezpośrednio ze sobą połączone.
kaketsugi najczęściej tłumaczone jest jako "wiszące połączenie", to tłumaczenie nie oddaje jednak w pełni znaczenia tego określenia.
Poniżej jako pierwsze jest "solidne połączenie" - katatsugi,
potem są "wiszące połączenia" , kolejno:
- kaketsugi
- keimatsugi

| . . . . . . . . . . . . . . . . . . . |



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Strona 1 z 1