Polski Pro ??
Idź do strony Poprzedni  1, 2  :| |:
-> Forum ogólne

#16: Re: Polski Pro ?? Autor: QorylSkąd jesteś: Łódź PisanieNadesłano: Sb list 05, 2005 4:17 am
    ----
Uwazam ze Go Seigen poradziłby sobie Uśmiech
Jednak nadal niewiem jak zostac Polskim pro.
To trzeba zdawac tylko w Korei albo Japoni ??
Nie można w Angli albo w Rosji ?

#17: Re: Polski Pro ?? Autor: dedeSkąd jesteś: Trojmiasto PisanieNadesłano: Sb list 05, 2005 12:28 pm
    ----
O ile się orientuję tylko w 3 krajach są organizacje graczy pro - w Japonii, Korei i Chinach i to one decydują kto zostaje pro. W każdym z krajów system jest trochę inny, zawsze jednak jest to forma egzaminu w postaci turnieju, w którym trzeba uzyskać określony wynik. Słyszałem jednak o przypadku Dinerchteina, któremu w Korei dano 1p, mimo że nie brał udziału w turnieju egazminacyjnym. Być może są jakieś wyjątki dla obcokrajowców.

#18: Re: Polski Pro ?? Autor: marcinSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Sb list 05, 2005 12:37 pm
    ----
Zwróćcie uwagę na młodego Shikshina, z którego gry Chun, koreańskie 8p jeszcze rok temu publicznie się nabijał. Wczoraj na KGS oświadczył, że Shikshin jest już na poziomie insei z 10 klasy i jest wystarczająco silny, by grać z nim na 1 handikapie. Tak się właśnie staje pro - przez osiąganie coraz wyższego poziomu gry. Nie ma innej drogi.

#19: Re: Polski Pro ?? Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Pn list 06, 2005 12:28 am
    ----
oprocz chin japonii i korei mozna zostac pro takze w Taiwanie moze nie taka renoma jak korea ale kazdy tajwanski pro ma prawa grac w turniejach dla pro

co do tego ze japonia szczodrze nagradza kolejnymi danami to sie nie zgodze poniewaz to z koreii pcchodzi system premiowania mlodych zdolnych i dzieki temu systemowi wielu nastolatkow z korei ma juz dyplom 9 DAN pro (Choi Cheolhan; Park Yeonghun; An Choyeong)

#20: Re: Polski Pro ?? Autor: DobromilaSkąd jesteś: Łódź/Zielonka PisanieNadesłano: Śr list 09, 2005 3:22 pm
    ----
Nexo wrote:
w polsce jezeli znalazlby sie nawet ktos silny to raczej na pro nie ma szans poniewaz nie ma kto mu placic za to tylko ze dobrze gra w go

W sumie to mamy w Polsce jednego "profesjonalistę" i to od dawna. W każdym razie kogoś kto zarabia na tym, że dobrze gra w go.
Nie będę wymieniać z nazwiska, ale chyba większość wie o kogo chodzi.
Puszczający oczko

#21: Re: Polski Pro ?? Autor: skalpel PisanieNadesłano: Śr list 09, 2005 4:19 pm
    ----
Dobromila wrote:
W sumie to mamy w Polsce jednego "profesjonalistę" i to od dawna. W każdym razie kogoś kto zarabia na tym, że dobrze gra w go.
Nie będę wymieniać z nazwiska, ale chyba większość wie o kogo chodzi.
Puszczający oczko

ja nie wiem. to jakaś tajemnica? Przewracający oczami

#22: Re: Polski Pro ?? Autor: fernellSkąd jesteś: Olsztyn PisanieNadesłano: Śr list 09, 2005 11:06 pm
    ----
Zadna tajemnica ale ja niewidze w takim zarabianiu nic zlego. co innego jakby gracz kyu bral kase za nauczanie to bym powiedzial "Zaraz zaraz cos tu niegra", ale to chyba watek na osobny temat Uśmiech

#23: Re: Polski Pro ?? Autor: zefciuSkąd jesteś: Poznań PisanieNadesłano: Sb list 12, 2005 3:50 pm
    ----
Póki są tacy, co Ci z własnej woli płacą, póty masz prawo na nich zarabiać i nie ma w tym nic niemoralnego.

#24: Re: Polski Pro ?? Autor: beneritSkąd jesteś: Gdańsk PisanieNadesłano: Pn list 14, 2005 2:29 pm
    ----
A ja ponawiam swoje pytanie:

W jaki sposób wygłąda egzamin na pro w każdym z tych krajów? I jak wyglądają ewentualne eleminacje (czy ograniczenia wieku itd)?

#25: Re: Polski Pro ?? Autor: fanSkąd jesteś: Toruń PisanieNadesłano: Pn list 14, 2005 3:36 pm
    ----
Odrobinę (bardzo odrobinę) jest powiedziane na ten temat na wiki: en.wikipedia.org/wiki/...l_strength

#26: Re: Polski Pro ?? Autor: fernellSkąd jesteś: Olsztyn PisanieNadesłano: Pn list 14, 2005 8:39 pm
    ----
i ja tez ponawiam zapytanie czy to prawda ze prosem mozna zostac do maks 30 roku zycia ??

Ostatnio zmienił(a) fernell dnia Pn list 28, 2005 6:32 pm, w całości zmieniany 1 raz

#27: Re: Polski Pro ?? Autor: kaisujSkąd jesteś: Lublin PisanieNadesłano: Pn list 28, 2005 2:11 pm
    ----
Nexo wrote:
oczywiscie po jakims czasie dostaja te 9p ale wtedy pojawiaja sie nowi 1p ktorzy ich bez przeszkod pokonuja

Ja chyba czegos tutaj nie rozumiem. Skoro 1p pokonuje bez przeszkod 9p to ten system jest nic nie wart. Jak czytalem artykul o historii go, to bylow nim napisane, ze kiedys byl tylko jeden 9p - meijin - ktory musial byc zdecydowanie najlepszym graczem i nikt mu nie dorownywal, nie tylko 1p, ale nawet 7p, 8p. System funkcjonowal setki lat i sie sprawdzal. Dlaczego teraz dochodzi do takich paradoksow? Tylko dlatego, ze jest wiecej graczy zawodowych? W innym artykule czytalem, ze jak 9p przegra z jakims 1-4p to oznacza to koniec kariery, bo to kompromitacja. Jak to jest? Moze nie powinno byc roznicowania na poziomie pro?

#28: Re: Polski Pro ?? Autor: NexoSkąd jesteś: Radzionków PisanieNadesłano: Pn list 28, 2005 9:51 pm
    ----
jest to spowodowane ze poziom gry jest bardzo wyrownany i nie ma mozliwosci zbytniego progresu.

jest to tez spowodowane tym zeby dawniej osiagnac jakis poziom musiales dlugo czekac na mozliwosc zagrania z graczami na wysokim poziomie dzis w dobie internetu(wielu koreanskich i chinskich mlodych pro i stali bywalce internetowych serwerach GO) znalesc przeciwnika na swoim poziomie nie trudno



-> Forum ogólne

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Idź do strony Poprzedni  1, 2  :| |:
Strona 2 z 2