Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


imiona i nazwiska w lidze...
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 3:27 pm    Temat wiadomości: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

w regulaminie jest napisane:

Na początku gry obaj gracze muszą wpisać swoje imiona i nazwiska oraz deklarację 'do ligi'


czy naprawdę konieczne jest podanie swojego imienia i nazwiska? chyba wystarczył by sam nick Przewracający oczami po co ktoś ma wiedzieć jak mam na nazwisko? Przewracający oczami i co się stanie jeśli nie podam nazwiska? gra będzie uznana za nieodbytą czy zostanie przyznany walkower dla mojego przeciwnika?

myślę, że podawanie swoich danych osobowych nie jest konieczne w lidze. przecież to tylko zabawa, co innego turnieje w realu... Przewracający oczami
Powróć na górę
mef
Nobi
Nobi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 6

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 3:53 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

skalpel wrote:

czy naprawdę konieczne jest podanie swojego imienia i nazwiska? chyba wystarczył by sam nick Przewracający oczami po co ktoś ma wiedzieć jak mam na nazwisko?

Wstydzisz się?
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 4:16 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

mef, nie wstydze sie

ale jakoś wolę nie upubliczniać swoich danych osobowych obcym osobom Drwiący


a potrzebne ci moje nazwisko, zebysmy razem zagrali? chyba nie...


jakos jak gram na kgs to nikt sie nie pyta mnie o nazwisko i nic zlego sie nie dzieje. wydaje mi sie, ze takie wpisywanie imienia i nazwiska nie jest konieczne. zresztą skąd wiadomo, że ludzie wpisują swoje prawdziwe dane?

ten przepis w regulaminie jest chyba pozbawiony wiekszego sensu...
Powróć na górę
mef
Nobi
Nobi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 6

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 5:56 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

skalpel wrote:
mef, nie wstydze sie

ale jakoś wolę nie upubliczniać swoich danych osobowych obcym osobom Drwiący

Świetnie. Ja też nie i dlatego nie podzielam Twojej niechęci do jego podawana. Ale OK, ja jestem z innej epoki, mam inne podejście Puszczający oczko

skalpel wrote:
a potrzebne ci moje nazwisko, zebysmy razem zagrali? chyba nie...

Tak raz kiedyś to niekoniecznie. Ale było by miło, choćby z tego powodu że jak pójdę np. do jakiegoś urzędu a się okaże, że po drugiej stronie siedzisz Ty (zidentyfikuję to na podstawie Twojego nazwiska) to będę mógł Ci pogratulować ciekawej gry Uśmiech

skalpel wrote:
ten przepis w regulaminie jest chyba pozbawiony wiekszego sensu...

Gry z ligi mogą być zaliczone do PSG. Na tej liście (i każdej tego typu) ludzie identyfikowani są po nazwisku.

Po za tym nie rozumiem jednej rzeczy... Nie uważasz, żeby było potrzebnym przedstawianie się. W porządku, Twoje prawo. Ale jednocześnie piszesz, że "co innego w turnieju" Dlaczego? Albo jesteśmy anonimowi, albo nie.

P.S. Piszesz o "obcych osobach". Jest taki zwyczaj, że kiedy dwie osoby robią coś razem to się sobie przedstawiają. Podając imię i nazwisko. I wtedy są już nieco mniej obcy.
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 8:01 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

Quote::
Gry z ligi mogą być zaliczone do PSG. Na tej liście (i każdej tego typu) ludzie identyfikowani są po nazwisku.

tak, ale ja mam na myśli tylko te gry, które nie są zaliczane do PSG. Jeśli ktoś chce mieć grę zaliczoną do PSG to oczywiste jest, że musi podać swoje imię i nazwisko Puszczający oczko

Quote::
Po za tym nie rozumiem jednej rzeczy... Nie uważasz, żeby było potrzebnym przedstawianie się.

ale to jest gra przez internet Drwiący jakoś nie zauważyłem, żeby na KGS ludzie przedstawiali się sobie. po prostu jest "cześć, miłej gry" i się gra. Uważam, że jak ktoś chce się przedstawić to proszę bardzo, ale przymus przedstawiania się jest trochę głupi Puszczający oczko

Quote::
Ale jednocześnie piszesz, że "co innego w turnieju" Dlaczego? Albo jesteśmy anonimowi, albo nie.

napisałem "co innego w turnieju w realu" Puszczający oczko jak się organizuje turnieje na prawdziwym gobanie to jakoś trzeba identyfikować zawodników, a najłatwiej jest poprzez imię i nazwisko Puszczający oczko w internecie każdy ma swojego nicka, więc sprawa jest też prosta, więc po co podawać kolejne swoje dane?

Quote::
P.S. Piszesz o "obcych osobach". Jest taki zwyczaj, że kiedy dwie osoby robią coś razem to się sobie przedstawiają. Podając imię i nazwisko. I wtedy są już nieco mniej obcy.

zgadzam się Uśmiech ale ja np rzadko grywam z tymi samymi osobami Puszczający oczko a jak kogos poznaje to zazwyczaj podaje mu tylko swoje imie, ewentualnie pozniej nazwisko.

bylbym za tym, zeby podawanie imienia i nazwiska nie bylo konieczne. kto chce niech to robi, kto nie to nie.


aha, i jak sprawdzic czy podawane dane sa prawdziwe? bo jesli czesc nazwisk jest wymyslona, to tymbardziej ten punkt w regulaminie nie ma sensu.
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 10:50 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

skalpel wrote:
w regulaminie jest napisane:

Na początku gry obaj gracze muszą wpisać swoje imiona i nazwiska oraz deklarację 'do ligi'


czy naprawdę konieczne jest podanie swojego imienia i nazwiska? chyba wystarczył by sam nick Przewracający oczami po co ktoś ma wiedzieć jak mam na nazwisko? Przewracający oczami i co się stanie jeśli nie podam nazwiska? gra będzie uznana za nieodbytą czy zostanie przyznany walkower dla mojego przeciwnika?

myślę, że podawanie swoich danych osobowych nie jest konieczne w lidze. przecież to tylko zabawa, co innego turnieje w realu... Przewracający oczami

IMHO jeżeli nie podasz imienia i nazwiska przeciwnik może domagać się walkoweru bo jest to poważne odejście od "regulaminowej formułki" na początku gry.

A tak poza tym robisz z igły widły. Gry do ligi mają być na poważnie, niezależnie od tego czy są do psg czy nie. Mają być możliwością zagrania czegoś na serio dla ludzi którzy rzadko mogą grać w turniejach w realu. Dlatego też podanie imienia i nazwiska jest wymagane i powinno być utrzymane aby osoba która z Tobą gra wiedziała kim jesteś, a nie grała z anonimowym nickiem.

skalpel wrote:

aha, i jak sprawdzic czy podawane dane sa prawdziwe? bo jesli czesc nazwisk jest wymyslona, to tymbardziej ten punkt w regulaminie nie ma sensu.

Gra przez internet opiera się na zaufaniu. Powinno to być dla Ciebie naturalne i w ogóle takie spekulacje na ten temat nie mają prawa się pałętać po Twojej główce. Jeżeli tak nie jest to co dalej ? Spekulacje czy napewno gram z tym zawodnikiem a nie jego kolegą o kilka kamieni silniejszym ? Jeżeli nie ma zaufania, nie ma poważnej gry w sieci.

skalpel wrote:

napisałem "co innego w turnieju w realu" jak się organizuje turnieje na prawdziwym gobanie to jakoś trzeba identyfikować zawodników, a najłatwiej jest poprzez imię i nazwisko w internecie każdy ma swojego nicka, więc sprawa jest też prosta, więc po co podawać kolejne swoje dane?
Ehhh ... nie wiem czy już uczesniczyłeś w jakimś turnieju w realu ale prawda jest taka że zawodnicy tam identyfikują się głównie za pomocą nicków. Co nie zmienia faktu że w turnieju podaje się imiona i nazwiska.
Co do drugiej częsci tego fragmentu. Nie wiem jak długo grasz na kgsie ale chyba niezbyt długo jeżeli nie znasz ogólnie znanej prawdy. Wiele osób używa co najmniej dwóch nicków a zdażają się tacy którzy mają ich kilkanaście więc ta identyfikacja nie jest taka jednoznaczna.

skalpel wrote:

bylbym za tym, zeby podawanie imienia i nazwiska nie bylo konieczne. kto chce niech to robi, kto nie to nie.
Każdy ma wolną wolę. Jeżeli chcesz zachować anonimowość nie musisz brać udziału w tego typu imprezach. Możesz po prostu grać gry jako anonimowy nick, mówić cześć miłej gry dziękuję i wszystko. Po co więcej ? Kto nie chce nie musi grac w lidze.

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 11:12 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

Mandos wrote:
Gry do ligi mają być na poważnie, niezależnie od tego czy są do psg czy nie. Mają być możliwością zagrania czegoś na serio dla ludzi którzy rzadko mogą grać w turniejach w realu.

dla mnie liga to nic więcej jak gra przez internet tyle, że komupter przelicza wyniki wszystkich gier i tworzy tabele wyników Drwiący

Quote::
Dlatego też podanie imienia i nazwiska jest wymagane i powinno być utrzymane aby osoba która z Tobą gra wiedziała kim jesteś, a nie grała z anonimowym nickiem.

jeśli ci powiem, że nazywam się Jan Kowalski to nic ci to praktycznie o mnie nie powie i na pewno nie bedziesz wiedzial kim jestem Rozsierdzony

Quote::

Gra przez internet opiera się na zaufaniu. Powinno to być dla Ciebie naturalne i w ogóle takie spekulacje na ten temat nie mają prawa się pałętać po Twojej główce. Jeżeli tak nie jest to co dalej ? Spekulacje czy napewno gram z tym zawodnikiem a nie jego kolegą o kilka kamieni silniejszym ? Jeżeli nie ma zaufania, nie ma poważnej gry w sieci.

nie chodziło mi o to, że gra za mnie kolega, ale o to że na nazwisko mam np. Kowalski a piszę w sieci że jestem Nowak i nikt tego nie sprawdzi.

Quote::

Ehhh ... nie wiem czy już uczesniczyłeś w jakimś turnieju w realu ale prawda jest taka że zawodnicy tam identyfikują się głównie za pomocą nicków. Co nie zmienia faktu że w turnieju podaje się imiona i nazwiska.

nie uczestniczyłem w żadnym turnieju. chodzi mi o to, że w prawidzywch turniejach głupi byłoby np. ogłaszać wyniki posługując się nickami. a w takim mniej powaznym turnieju przez sieć nic złego by się nie stało gdyby się mówiło tylko za pomocą ksywek. a skoro nawet w realu zawodnicy, tak jak piszesz, glownie identyfikuja sie za pomoca nickow, to tymbardziej nie widze potrzeby podawania nazwisk Puszczający oczko

skalpel wrote:

bylbym za tym, zeby podawanie imienia i nazwiska nie bylo konieczne. kto chce niech to robi, kto nie to nie.
Każdy ma wolną wolę. Jeżeli chcesz zachować anonimowość nie musisz brać udziału w tego typu imprezach. Możesz po prostu grać gry jako anonimowy nick, mówić cześć miłej gry dziękuję i wszystko. Po co więcej ? Kto nie chce nie musi grac w lidze.[/quote]

chce grać w lidze i chciałem zwrócić uwagę, że nic wielkiego by się nie stało gdyby wyrzucić ten zapis o nazwiskach z regulaminu ligi. byc moze byloby wiecej chetnych gdyby w lidze mozna byloby grac anonimowo... Przewracający oczami
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 11:43 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

Oczywiście można podać fałszywe dane zapisując się do iag, można też oszukać innych graczy w lidze 'podstawiając ' innego gracza do gry. Ale po co? Czy ucieszy Cię zwycięstwo Twojego kolegi w grze która powinna być Twoja? Poza tym, to działa na krótką metę. Możesz podstawić kumpla raz czy drugi i się znudzisz. Ale jeśli NAPRAWDĘ interesuje Cię ta gra to sam będziesz chciał grać i poprawiać swoją grę. I kiedyś może wybierzesz się na realny turniej i wtedy potrzebne są prawdziwe dane. IAG powstało byśmy mogli to robić w kupie, szanując wzajemne wysiłki. Celem IAG jest nie tylko strona internetowa i turniej czy liga. Staramy się by ludzie nawiązywali kontakty i poznawali się, aby powstawało i integrowało się środowisko ludzi zafascynowanych go. Poza tym, żeby skutecznie uczyć się lub kogoś trzeba poznać swojego nauczyciela/ucznia. Dlatego świadomie zrezygnowaliśmy z anonimowości. Jak pisał Mandos, przystąpienie do IAG to wolny indywidualny wybór. Jest mnóstwo miejsc gdzie można sobie anonimowo 'postukać'. Ale dzięki IAG można też w sieci zagrać naprawdę poważną grę.
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Pn stycz 08, 2006 4:44 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

dede, czytaj Drwiący chodziło mi o to, że wpisuję sobie fałszywe nazwisko a nie, że zapraszam kumpla, żeby grał pod moim nazwiskiem Puszczający oczko

anyway, jakoś strasznie poważnie podchodzicie do tego grania Przewracający oczami

jak jestem w mniejszości to muszę się dostosować, chociaż dalej uważam że ten przepis nie jest potrzebny Puszczający oczko

pozdro! Uśmiech
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn stycz 08, 2006 5:31 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

Kilka słów wyjaśnienia

1. Aby grac w turniejach nalezy być zapisanym do IAG (w przypadku ligi _ZALECA_SIE_TO_)
2. Zapisanie się to podanie imienia, nazwiska, nika sily i miasta, więc podstawowych informacji rozpoznawczych.
3. Informacje te są udostępnione na stronie akademii (warunkiem zapisania się jest pozwolenie na dodanie tych danych do wykazu)
4. Grając w lidze czy turnieju ludzie czesto chcą wiedzieć z kim grają - sprawdzić na akademii siłę czy na liscie psg. Dlatego milo jak mozna nicka z nazwiskiem połączyć.

Dalej
5. Nie uważam kwestii formalnych (podania imienia i nazwiska) za jakiś niezyciowy pomysł. Uważam to za bardzo dobry pomysł. Owszem może ktoś skłamać (ale nie wiem po co). To że isnieje możliwość, nie oznacza, że znajdzie się jakiś paranoik który będzie podawał fałszywe dane tylko i wyłącznie dlatego aby ludzie nie poznali jego nazwiska.
6. Kultura gry wymaga aby zachować pewną formalność. Ja wiem, że można bawić się w dzięcioła i grać gry typu "hi/thx" ale choćby w turniejowych można sobie na więcej pozwolić. Wydaje mi się, że sporo tego przez nowych graczy jest pomijane i traktują Go jako układanie kamyczków zapominając o otoczce.

I na koniec
7. Jestem przeciwnikiem anonimowości Uśmiech Głównie ze względu na oszustwa jakie anonimy popełniają. Już nie raz jakieś 6k na nicku o sile 20k gralo ze mna na 9h marnując mój czas, który mógłbym dla innych poświęcić. Właśnie po to jest lista użytkowników, abym mógł sobie popytać jakie jeszcze nicki ma to oszukańcze 20k i dopasować któryś do osoby z uczestników IAG (co zresztą zrobiłem).

pozdrawiam
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pn stycz 08, 2006 7:16 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

Też uważam, że podanie nazwiska w lidze jest potrzebne. Właśnie po to, żeby gry w lidze były poważne, a nie takie byle jakie pykanie w necie.
Jeżeli coś podpisujesz własnym nazwiskiem to zwykle solidniej do tego podchodzisz. Dlatego też lubię grać w turniejach w realu. Tam się gra poważniej. A poważna gra oznacza większe emocje, ciekawsze sytuacje, go na wyższym poziomie.
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Pn stycz 08, 2006 10:00 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

Quote::
Wydaje mi się, że sporo tego przez nowych graczy jest pomijane i traktują Go jako układanie kamyczków zapominając o otoczce.

a mi się wydaje, że niektórzy starsi gracze przesadzają z tą powagą Puszczający oczko ludzie, to tylko gra planszowa Puszczający oczko
Powróć na górę
mariquita
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): stycz 24, 2005
Wiadomości: 20
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn stycz 08, 2006 10:31 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

skalpel wrote:


byc moze byloby wiecej chetnych gdyby w lidze mozna byloby grac anonimowo... Przewracający oczami

Hmmm... powiem Ci szczerze, że nigdy mi nie robiło różnicy czy gram jako "mariquita" czy gram jako Krysia...
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn stycz 09, 2006 2:51 am    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

skalpel wrote:
ludzie, to tylko gra planszowa Puszczający oczko
Na stos!:)
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pn stycz 09, 2006 1:23 pm    Temat wiadomości: Re: imiona i nazwiska w lidze... Odpowiedz cytując

Jak gram "tak sobie" to się nie przedstawiam.

Jak gram do ligi, turnieju to przedstawiam się ZAWSZE. Dlaczego? Bo stanowi tak regulamin rzeczonych. Do tego nicków można mieć fefnaście ale imię i nazwisko ma się z reguły jedno.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy