Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


pytanko o joseki
Natknąłeś się na ciekawy problem lub pozycję? Przedstaw go tu lub zapytaj o rozwiązanie.
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPozycje, problemy, analizy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SadPlayer
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 20, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Wodzisław Śląski

PisanieNadesłano: Pn kwiet 29, 2007 8:09 pm    Temat wiadomości: pytanko o joseki Odpowiedz cytując

Mam taki problem: (już jakieś 3 razy mi tak zagrali)
standardowe joseki to Czarny Shimari a, Biały rozwinięcie o 2, ale nie mam pojęcia co zagrać na kosumi czarnych. Jeśli zagram rozwinięcie o 2 mimo wszystko, to czarny zagra o jeden niżej od kosumi i białe IMHO wychodzą gorzej na tym wariancie.

Ruchy od 1 to 7

_________________
Kiedy myśle i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, aby nic nie wymyślić.Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn kwiet 29, 2007 8:41 pm    Temat wiadomości: Re: pytanko o joseki Odpowiedz cytując

6 nie jest za blisko ? Dosyć popularny jest dalekie wysokie podejście, aby spłaszczyć czarnego
Ruchy od 6 to 8

Tutaj odpada problem z kosumi Puszczający oczko

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
SadPlayer
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 20, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Wodzisław Śląski

PisanieNadesłano: Pn kwiet 29, 2007 8:44 pm    Temat wiadomości: Re: pytanko o joseki Odpowiedz cytując

W sumie racja, tylko że białych 6 grają czasami prosi i zawsze odpowiadają grając Shimari, a ja chce wiedzieć dlaczego:)

_________________
Kiedy myśle i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, aby nic nie wymyślić.Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn kwiet 29, 2007 9:56 pm    Temat wiadomości: Re: pytanko o joseki Odpowiedz cytując

bo shimari to ładna i prosta odpowiedź.
Ja tam jako czarny lubię to fuseki... cała sztuka tak zaatakowac bialy lewy-dolny rog, aby zbudowac fajną pozycję i nie miec złego aji w sansanie (lewy górny).
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Wt May 01, 2007 3:40 pm    Temat wiadomości: Re: pytanko o joseki Odpowiedz cytując

Zawsze mozna zagrac tenuki...

Tenuki ver. 1, przykladowa kontynuacja


Mozliwe ze wymiana 'a'-> 'b' powinna byc najpierw wykonana (nie wiem ;))

Tenuki ver. 1, cd.


Mozna odniesc wrazenie ze zaznaczony kamien zrobil sie bardzo malutki, zapowiada sie ladna walka, ale nie sadze zeby czarny stal lepiej...

Tenuki ver. 2


Ewentualnie zamiast shoulder hita rozwazylbym zagranie w 'a' jesli czarny 'b' to 'c'... czarny wciaz musi dolozyc w rogu niejeden kamien aby wyeliminowac aji, co o tym sadzisz?

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
tasuki
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 14
Skąd jesteś: Brno, Czechy

PisanieNadesłano: Śr May 09, 2007 6:29 pm    Temat wiadomości: Re: pytanko o joseki Odpowiedz cytując

Bardzo proste, nie? Uśmiech


I czemu nie po prostu tu grac? A czy B mozemy grac pozniej... nie trzeba grac teraz.

Biale fuseki jest szybke i ladne Drwiący
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr May 09, 2007 8:39 pm    Temat wiadomości: Re: pytanko o joseki Odpowiedz cytując

Kosumi ma większe aji...


A ,B czy C to piękne aji które można wykorzystać wedle uznania inwazja, yose... Uśmiech

Biały wcale nie stoi źle... pozatym to jest fuseki... czym ty sie przejmujesz ? Uśmiech

Przejmujesz sie jak czarny gra ci trzy hoshi w fuseki ? Uśmiech
Powróć na górę
SadPlayer
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 20, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Wodzisław Śląski

PisanieNadesłano: Wt list 13, 2007 4:41 pm    Temat wiadomości: Re: pytanko o joseki Odpowiedz cytując

Jak byłem w Koreii to zapytałem o ten ruch jednego Prosa i powiedział że białych 6 jest złe i nie należy tego grać Uśmiech

_________________
Kiedy myśle i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, aby nic nie wymyślić.Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPozycje, problemy, analizy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy