Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Lubos czy Kraszek?
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bubu
Nobi
Nobi


Dołączył(a): list 11, 2009
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Olsztyn

PisanieNadesłano: Śr list 11, 2009 3:55 pm    Temat wiadomości: Lubos czy Kraszek? Odpowiedz cytując

Witam.
Pare dni temu zainteresowałem się go. Zrobiłem interaktywny kurs go, rozegrałem już trochę partii i teraz chcałbym zakupić jakąś ksiązkę. Zastanawiałem się nad "światem go" Janusza Kraszka oraz "Zagraj ze mną w go" Jana Lubosa. Którą książkę polecacie?
Pozdrawiam
Powróć na górę
marmez
Keima
Keima


Dołączył(a): paźdź 11, 2005
Wiadomości: 70
Skąd jesteś: Szczecin (Poznań)

PisanieNadesłano: Cz list 12, 2009 9:10 am    Temat wiadomości: Re: Lubos czy Kraszek? Odpowiedz cytując

Osobiście pojęcia nie mam którą polecić Smutny
Zagraj ze mną w Go wydaje mi się, że dokładniej omawia grę ale dochodzi do niższego poziomu zaawansowania niż Świat Go. Tzn ta pierwsza to tak zwana książka pierwszego kontaktu, a Świat Go jest brardziej zaawansowany.
Niestety głowy nie dam.

Może więcej powie Ci Rzepa, bo widzę, że chce sprzedać akurat obydwie, a może kupisz od niego obydwie Puszczający oczko
akademia.go.art.pl/ind...pic&t=1323

Pozdrawiam
marmez
Powróć na górę
k43r
Nobi
Nobi


Dołączył(a): paźdź 07, 2008
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Cz list 12, 2009 9:52 pm    Temat wiadomości: Re: Lubos czy Kraszek? Odpowiedz cytując

Jak dopiero zaczynasz to polecam przeczytać darmowego pdf'a "River Mountain Go Volume 1: 30 kyu to 20 kyu" - (łatwo go znajdziesz w googlach) i raczej skupić się na graniu Uśmiech Wpadnij na serwer kgs i rozegraj kilka partii!
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pt list 13, 2009 1:12 am    Temat wiadomości: Re: Lubos czy Kraszek? Odpowiedz cytując

Książkę Janusza Kraszka bardzo dobrze się czyta - np. relacja ze zdobycia tytułu mistrza Europy, ale jeśli dobrze pamiętam początkujący nic tam dla siebie nie znajdzie w kontekście nauki gry. Książki Janka nie znam. Zdaje się, że przystępnie wprowadza w świat strategii książka Roberta Bazulicha - "The second book of Go". Sam na początku mojego grania rozwiązywałem problemy z serii "Get strong at..." - sporo praktyki mało teorii.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy