Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


dodawanie czasu
Komunikaty, zgłoszenia
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Śr May 21, 2003 12:03 am    Temat wiadomości: dodawanie czasu Odpowiedz cytując

wedlug mnie decyzja dede ze w lidze nie mozna dodawac czasu jest co najmniej nie na miejscu(z powodow czysto technicznych) Co jezeli ktos w yose prowadzi 20 moku i w sieci lokalnej ktos wylaczyl huba/switcha bo zbliza sie buza i netu taka osoba juz nie ma Smutny a czas jej leci poniewaz serwer uwaza ze dalej osoba ta na serwerze jest dopiero po kilku minutach jest ona automatycznie wywalana z serwera a czas juz ej polecial

ja mialem podobną sytuacje ino ze przegrywalem wedlug mnie wystarczy ze napisze sie ze czas zostal dodany z takiego i takiego powodu i wystarczy.

jezeli chodzi o oszukiwanie to lepiej wedlug mnie uczyc osob ze takie rzeczy sa zle i tak dalej niz wymyslac jakies zabezpieczenia (na same undo sie zgadzam Uśmiech - nigdy z niego nie korzystam bo wedlug mnie to brak szacunku dla przeciwnika). juz raz slyszalem ze za przekrety dede ma wywalac z akademi wiec w czym problem ktos nie zachowuje się w zgodzie z duchem GO to wylatuje Puszczający oczko

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Śr May 21, 2003 1:05 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Pomimo tego, ze w mojej sieci nie zdarzaja sie takie sytuacje (chyba ze kgs albo aurora padnie), to zgadzam sie z Nexo, gdyz nieraz bylem swiadkiem takich "akcji". Internet nie jest idealny, na zywo rozumiem brak dodawania czasu - bo raczej rzadko komu zdarza sie zemdlec podczas gry hiehie... ale net to net, ble.

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Śr May 21, 2003 3:12 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

To jest specyfika gry w sieci. Mozna grac na odleglosc, ale za to sa problemy techniczne. To, czy decydujecie sie na taka forme zalezy tylko od Was. Gdybym w pewnych przypadkach zgodzil sie na dodawanie czasu, wynikloby z tego mnostwo problemow. Jakie powody dodawania czasu uznawac a jakie nie? Jak udowodnic ze podany powod byl prawdziwy?
Sa tylko 2 mozliwosci. Albo calkowita zgoda na dodawanie czasu albo kompletny zakaz. Zgoda na to pierwsze oznacza, ze turnieje internetowe sa mniej wiarygodne, jako ze szybkosc myslenia w go jest elementem sily gry.
Swoja droga podejscie w nowinach, ktore napisalem, jest zle. Zamiast uniewaznienia gry, dodanie czasu oraz undo jest rownoznaczne z poddaniem gry.
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Śr May 21, 2003 4:55 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hm jezeli tak to dobrze ze w lato nie bedzie ligi Bardzo szczęśliwy bo wtedy jest najwiecej problemow z netem Bardzo szczęśliwy

nic nie pozostalo jak nie dodawac czasu i czekac na nowa wersje aurory wedlug mnie zmiana/dodanie kawalku kodu serwera zalatwila by sprawe czy ktos oszukuje czy go rozlaczylo

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Śr May 21, 2003 8:13 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

a co się dzieje, gdy jedna gra rankingowa się kończy,a druga trwa,ale w tym czasie wszyscy zostaną wyrzuceni z aurory... co z tą drugą grą?
...współczucia Drwiący

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz May 22, 2003 12:16 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Partie sa automatycznie zapisywane co pewien okres, wiec malo co ginie. Po ponownym zalogowaniu graczy robimy komendy stored - wyswietla sie spis nazw zachowanych partii a potem load nazwa partii.
Powróć na górę
kys
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 4
Skąd jesteś: Gdynia

PisanieNadesłano: Pt May 23, 2003 12:50 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mam bardzo slabe polaczenie do sieci: duze lagi, przerywa bez powodu, na KGS nie mam szansy pograc: kilka razy probowalem ale po kilku ruchach tracilem polaczenie. Mimo to zgadzam sie z dede. Jak mam pecha i mnie rozlacza to przegrywam. Tak to juz jest. Przeciez wygrana nie jest najwazniejsza. Fakt nagroda dopinguje do grania, ale nie dajmy sie zwariowac.

kys
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Pn May 25, 2003 12:28 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

przepis jak przepis wedlug mnie jest on i tak tylko ubezpieczeniem bo cos podobnego istnialo wczesniej wsrod graczy turniejowych czy ligowych nie wypobrazam sobie by ktos sobie dodawal czas Puszczający oczko

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
kawa
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 24, 2003
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Cz czerw 05, 2003 12:37 pm    Temat wiadomości: problemy n sieci Odpowiedz cytując

Zgadzam sie z dede, ze czasu nie powinno sie dodawac.

To co napisze jest moze kontrowersyjne, ale kiedy czytam te posty jak to sa prolemy z siecia itp. no coz bywa - takie jest zycie. Swiat nie jest idealnym miejscem Płaczący lub bardzo smutny Poniewaz statystycznie kazdy powinien miec tyle samo pecha co szczescia wiec raz ty stracisz polaczenie, a raz twoj przeciwnik Puszczający oczko
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Cz czerw 05, 2003 12:45 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

statystycznie to lepsze łącze=więcej szczęścia Puszczający oczko
ale - czy przerwanie połączenia spowodowane zakończeniem innej gry rank.(co zdarza się przecież...) też się odnosi do tego przepisu? (pytałam już o to ale wciąz to dla mnie czarna magia :P)

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Cz czerw 05, 2003 3:06 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jesli tra zostala przerwana z powodu awarii serwera i została zapisana, to po powstaniu serwera można ją spokojnie dokonczyć. Jeśli nie została zapisana (chyba musi być zrobionych kilka ruchów żeby tak było) trzeba ja rozegrać od nowa.
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn wrz 14, 2003 7:28 pm    Temat wiadomości: Re: dodawanie czasu Odpowiedz cytując

Nexo wrote:
wedlug mnie decyzja dede ze w lidze nie mozna dodawac czasu jest co najmniej nie na miejscu(z powodow czysto technicznych) Co jezeli ktos w yose prowadzi 20 moku i w sieci lokalnej ktos wylaczyl huba/switcha bo zbliza sie buza i netu taka osoba juz nie ma Smutny a czas jej leci poniewaz serwer uwaza ze dalej osoba ta na serwerze jest dopiero po kilku minutach jest ona automatycznie wywalana z serwera a czas juz ej polecial

ja mialem podobną sytuacje ino ze przegrywalem wedlug mnie wystarczy ze napisze sie ze czas zostal dodany z takiego i takiego powodu i wystarczy.

jezeli chodzi o oszukiwanie to lepiej wedlug mnie uczyc osob ze takie rzeczy sa zle i tak dalej niz wymyslac jakies zabezpieczenia (na same undo sie zgadzam Uśmiech - nigdy z niego nie korzystam bo wedlug mnie to brak szacunku dla przeciwnika). juz raz slyszalem ze za przekrety dede ma wywalac z akademi wiec w czym problem ktos nie zachowuje się w zgodzie z duchem GO to wylatuje Puszczający oczko

Mi wydaje się, ze czas taki jak jest, jest w porządku... Chyba jesli gracze potrafią zrozumiec istotę internetu, osoba, ktorej ów uzadzenie nawalilo, będzie starała się wytłumaczyc to swojemu przeciwnikowi...Wszystko da się chyba uzgodnic po przyjacielsku, nie trzeba ku temu zmian reguł...
Chyba kazdy zrozumie, i zauwazy, że jego przeciwnik został wyrzucony z klienta, przeciw własnej woli..
Oczywiscie, moga byc od tego jakies odstępy...
Jesli gracz, ktorego internet ma w danej chwili usterki przegrywa z duzej ilosci punktow, i nie miał by szans na odrobienie tego, to chyba było by niesprawiedliwym grać od nowa... Poniewaz , co by się stało w grze następnej, tego nie wie nikt..(:
Co innego- jesli gracz mający usterki wygrywa, to w najlepszym wypadku, po przegraniu przez czas moze postarac się uzgodnic z przeciwnikiem powtórzenie gry...
Bo wszyscy goisci to jedna rodzina;)

A jesli chodzi o undo- Nexo, tutaj nie powinien wchodzić w gre " brak szacunku dla przeciwnika"
W internecie, bądź co badź zdazają się missclicki... I jezeli gracz poprosi o undo w nieduzym przeciagu czasu od polozenia kamienia, nie widzę nic złego czy zbereznego w zaakceptowaniu tego:)
Missclicki się zdarzają, niezaleznie od tego, czy gracze czuja do siebie szacunek, czy nie;)

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy