Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Czy partie z naszego turnieju liczą się do rankingu EGF?
Komunikaty, zgłoszenia
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 7

PisanieNadesłano: Śr czerw 11, 2003 2:16 pm    Temat wiadomości: Czy partie z naszego turnieju liczą się do rankingu EGF? Odpowiedz cytując

Wydaje mi się, że nie. Jeśli się mylę, to przepraszam.
Jeśli natomiast partie z naszego turnieju, zgłaszane do Grabola nie trafiają do EGF, to jest to trochę bez sensu, ponieważ warunkiem awansu u Grabola jest uzyskanie rankingu EGF na odpowiednim poziomie.

Adminie, jak to jest?

Wojtek
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr czerw 11, 2003 2:56 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

O ile wiem, turnieje i liga nie są uwzględniane w rankingu EGF jako turnieje internetowe - są w nim uwzględniane tylko turnieje "na żywo", i to te duże. Natomiast nieprawdą jest, jakoby do awansu u Grabola niezbędne bylo uzyskanie odpowiedniego rankingu EGF. Raz do roku (pod koniec sierpnia) prowadzący listę weryfikuje stopnie w dół, a dotyczy to tylko graczy silniejszych niż 6 kyu włącznie. Polecam www.go.art.pl/ranking/regulamin.php.
Powróć na górę
Wojtek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 7

PisanieNadesłano: Śr czerw 11, 2003 5:09 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No więc właśnie dokładnie na tej stronie punkt 8e.
Jeśłi tak jest rzeczywiście, to dla mnie granie w tych turniejach nic nie wnosi, bo mimo awansu u Grabola, nie uzyskam limitu EGF.

Wojtek (właśnie 6kyu)
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr czerw 11, 2003 5:27 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jest to oczywiście twoja decyzja. Zauważ jednak, że do awansu w systemie PSG potrzebna jest określona minimalna liczba partii, niezależnie od tego, jaki masz ranking EGF.
Powróć na górę
Wojtek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 7

PisanieNadesłano: Śr czerw 11, 2003 5:52 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Zaraz, zaraz, nie napisałem, że nie zamierzam grać w tych turniejach. Napisałem tylko, że granie nic nie wnosi w zakresie awansu (dla graczy powyżej 6k). Według mnie, to wielka szkoda. Oczywiście z limitem jest tak jak piszesz, tylko że jak zdobędziesz limit EGF na prawdziwych turniejach, to i bez trudu wyrobisz normę gier. Piszę dlatego, bo może jest jakiś sposób żeby to zmienić. Może decyzja o pozwoleniu na awans pod warunkiem spełnienia limitu EGF jest wewnętrzną sprawą polskiego stowarzyszenia go i można by to przedyskutować i zmienić. Jeśli nie, to może warto zgłosić do EGF propozycję uwzględniania turniejów internetowych. Skoro Grabol uwzględnia te partie, to znaczy że jest to uzasadnione.
Po prostu widzę tu pewną sprzeczność i może jest sposób na to, żeby to wyprostować. Gdyby Krzysiek Bożek zgłosił ten problem do Grabola, może dałoby się coś wymyślić?

Wojtek
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Cz list 06, 2003 6:28 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jesli wyrobisz okreslona piczbe punkitow, mozesz awansowac na liscie Grabola z gier IAG. Ja sam jestem przykladem. Nie mam i raczej w najblizszym czasie nie bede mial rankingu EGF a jednak jestem juz 4k...
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy