Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Nie mam z kim grać
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pt grud 19, 2003 3:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie chodzi o pomysl tylko o podejscie. Niewazne czy ktos juz to zrobil czy nie. Jesli czujesz ze to co chcesz zrobic ma sens rob to bez wzgledu na poparcie otoczenia czy jego brak. Gdy zaczynalem systematycznie uczyc w sieci, mialem 7k. Wiesz jaka byla reakcja wielu ludzi? Sceptycyzm, niedowierzanie, zarty. 'Czego moze nauczyc 7k? Bedziesz uczył ludzi popelniac wlasnie bledy' itd itp Jednak patrzac na gre ludzi, ktorych uczylem, nabralem pewnosci ze robie to co nalezy.
Jesli uwazasz ze klub ktory chcesz zalozyc jest potrzebny i przyniesie cos dobrego, to rob to. Moze powstanie swietny klub, a moze cos pojsc zle i klub nie wypali. Ale nie bedziesz mial kaca, ze nie probowales.
Tak to jest w zyciu - chcialoby sie miec pewnosc, ze zainwestowany wysilek przyniosl efekt. Ale niestety tej pewnosci nie ma...
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Sb grud 20, 2003 12:37 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

dede wrote:
8><...Jesli uwazasz ze klub ktory chcesz zalozyc jest potrzebny i przyniesie cos dobrego, to rob to. Moze powstanie swietny klub, a moze cos pojsc zle i klub nie wypali. Ale nie bedziesz mial kaca, ze nie probowales.

Tylko, ze zakladanie czegokolwiek musi miec jakis glebszy cel. Bo tak jak to opisales to zalozenie przeze mnie klubu sluzyloby bardziej zaspokojeniu moich ambicji a nie jakiemus konkretnemu celu. Przykladowo w necie jest cale mnostwo potrali zajmujacych sie grami fabularnymi. Wszyscy redagujacy mieli wspanialy pomysl. Kazdy z portali ma wlasne forum z grupami tematycznymi - i kazdy sadzi sie by miec tych grup jak najwiecej. Efekt tego jest taki, ze na kazdym z nich siedzi gora po kilkanascie osob przez co forum sa z reguly w stanie agonalnym. I oni tez nie maja kaca bo sprobowali. Tyle, ze nie pomysleli, ze kazdy kolejny portal to dodatkowy podzial fanow, ktorych przybywa wolniej niz portali.

dede wrote:
Tak to jest w zyciu - chcialoby sie miec pewnosc, ze zainwestowany wysilek przyniosl efekt. Ale niestety tej pewnosci nie ma...

Dla mnie celem jest gra w GO. Jesli pomoze mi w tym klub to zapisze sie do jakiegos, a jesli to z jakichs przyczyn bedzie niemozliwe bede usilowal klub zalozyc. Chcialem miec klub przy domu - nie wyszlo. W takim stanie rzeczy nie bede chodzil po urzednikach czy pedagogach by nie wyszlo, ze do tego klubu bede chodzil sam - po czyms takim bylbym u nich dokumentnie spalony. Wole sie zglosic do nich z grupa juz zaangazowanych w to ludzi. Inaczej do tego podchodze niz Ty - moze gorzej i mniej efektywnie, ale wole miec najpierw czlonkow a dopiero potem klub. Przy obecnym stanie rzeczy zamierzam zapisac sie do jakiegos klubu i uczeszczac - a przy domu szukac dalej chetnych.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
goreddek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 19, 2004
Wiadomości: 3
Skąd jesteś: Konin

PisanieNadesłano: Cz stycz 22, 2004 12:50 pm    Temat wiadomości: TAAAAAA... Odpowiedz cytując

Wy tu narzekacie a ja też nie mam z kim grać...z Konina nikogo nie ma sprawdziłem...a szkoda

_________________
No i stała się domniemana jasność(półzmrok?)
Powróć na górę
Elfil
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lip 12, 2004
Wiadomości: 11
Skąd jesteś: Tarnobrzeg

PisanieNadesłano: Wt lip 13, 2004 3:14 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

co wy mówicie?
taki zestaw econo w e-go.pl kosztuje 79 zł!
szachy Stauton - turniejowe zapewniam was więcej!
minimum 50 zł same klocki, a plansza? drewniana taka jak najprostsza w go przynajmniej drugie 50 zł jeśli nie więcej.
A więc klub który musi posiadać przynajmniej 5 takich szachownic (co jest małą ilością!) zapłaci 500 zł! plus oczywiście zegary
nie ma problemu z tym, tzn. ludzie sami sobie kupują takie turniejowe szachy, żeby byc przyzwyczajonym
problem jest innej natury myślę.
muszą być sukcesy sportowe, aby miasto chciało w coś takiego inwestować. a jak tu o takie sukcesy? w szachy jest normalna liga, wręcz zawodowa (przynajmniej ta pierwsza), której zespoły sprowadzają bdb zawodników zza wschodniej granicy (bo są tani :)), tak samo łatwo o profesjonalnych trenerów. Nie ma czegoś takiego jak w go - dominacja trzech, czterech krajów, gdzie są jakieś tradycyjne szkoły itp. - i PRZEDE WSZYSTKIM OSOBNEGO RANKINGU DLA PROFESJONALISTÓW. Nie można więc porównywać zawodników z polski, ich siłę gry z najlepszymi ... to raz. Dwa - popatrzcie jest okręgówka szachowa! I są sponsorzy! tak chcą wspierać sport, ale nie jakiś tam klubik "bez przyszłości", towarzyski, ale taki przed którym można podstawić cel - np. wygranie okręgówki itp.

aha poza tym, zastonowiłbym się nad koalicją go z szachami w tym sensie że kluby szachowe mogłyby być jednocześnie klubami w go. tak jest z warcabami. Niewiele jest niezaleznych klubów warcab. I wierzcie mi - ludzi którzy lubią już inną gre planszową - szachy, czy warcaby - łatwiej przekonać do go. sam po sobie o tym wiem - gram w szachy od sześciolatka :). Po trzecie - kluby szachowe od dawna robią rekrutacje w szkołach podstawowych, dzieci mogłyby się zaznajamiać się z tą grą niejako przy okazji, w klubie szachowym - to jest polska specyfika - rodzice nie puszczą dzieci (tak łatwo, bo sami nie znają zasad gry - więc nie wiedza nawetco to jest do klubu go, ale do klubu szachowego - nie ma sprawy od razu :).

pozdrawiam
Elfil
... ps. mam nadzieje że dołożę chociaż małą cegiełkę do dyskusji Uśmiech
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Wt lip 13, 2004 3:52 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nigdzie nie pisalem ze nalezy 'na sile' zakladac kluby. To oczywiste ze musi sie zebrac kilku ludzi. Jesli tych ludzi nie ma, to jedynym wyjsciem jest spowodowanie by sie pojawili, tj uczenie gry. Rzecz w tym zeby to po prostu robic a nie szukac wymowek typu 'jaki to ma sens'. Taka wymowka mozna usprawiedliwic zaniechanie doslownie wszystkiego.

W go podzial na zawodowcow i amatorow wynika z wielowiekowej tradycji. Brak zawodowcow w Polsce wynika wprost z niewielkiej ilosci graczy. Kazdy pomysl ktory pomoze w spopularyzowaniu go spowoduje ze latwiej bedzie o pieniadze na dalsza popularyzacje i poprawi poziom gry. Na wszystko jednak potrzeba czasu. Szacuje ze w ciagu ostatnich 2 lat ilosc ludzi grajacych w go zwiekszyla sie ok 2krotnie. Ale zeby przelozylo sie to na podwyzszenie ogolnego poziomu (mierzonego przeze mnie w ilosci danowcow) potrzeba czasu.

Zeby zalozyc klub wcale nie trzeba wielkich pieniedzy. PSG wspiera kluby tym co najwazniejsze - sprzetem. Ale zeby to sie stalo ktos musi wziac na siebie odpowiedzialnosc i obowiazki zwiazane z ogranizacja i prowadzeniem klubu. Nikt mi nie wmowi ze jesli zbierze sie kilka osob i postanowi zalozyc klub to bedzie problem. Wszedzie sa szkoly, uczelnie, domy kultury z czekajacymi salami. Tylko zamiast pytac o sens czy czekac na gotowe trzeba samemu sie ruszyc. A jesli nikt w okolicy nie gra to mozna probowac zmienic to uczac innych.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy