Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Otake Hideo - 10 przykazań w go
Informacje o lekcjach, nauczycielach. Dyskusja o metodach treningu.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MorF3us
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): czerw 12, 2004
Wiadomości: 59
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Sb lip 10, 2004 9:43 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dopiero dzisiaj trafiłem na twoj artykuł i bardzo załuje ze dopiero teraz...
Jest wysmienity i uwazam ze w pełni oddaje ideologie go o ktorej wiekszosc graczy czesto zapomina...
A odnoszac sie do oceny towjej pracy..
Niewiem jakie argumenty padały i o co dokładnie poszło na KGS`e niemniej jednak nierozumiem osob ktore krytykuja tak ogromna prace, choc przyzwyczaiłem sie z własnego doswiadczenia ze wdziecznosc ludzka na rozne oblicza...
Kazdy ma oczywiscie prawo do wyrazania swoich opinii i własnego zdania...
Ale jesli juz to dlaczego te słowa krytyki nie padły na forum tylko gdzies 'za plecami'...
Pozostaje mi jednak nadzieja ze słowa wdziecznosci z ust osob zawarte na tym forum dają Ci jednak siłe do dalszej pracy do jest ona niewatpliwie bardzo potrzebna i napewno nikt temu nieprzeczy...
Niekazdy w koncy musi znac jezyk francuski a ty postanowiłes wykozystac swoje umiejetnosci dla dobra ogołu...
Jesli ktos ma inne zdanie niz ja niech wypowie sie na forum aby wszyscy wiedzieli o co chodzi i mogli rowniez sie do trgo odniesc...
Wierze rowniez ze jakakolwiek krytyka jaka padnie [byc moze] po moim poscie pod adresem lonewolf`a bede krytyko konstrukcyjna a nie tylko pustymi słowani...
Łatwo jest krytykowac samemu zrobic znacznie trudniej... Wykrzyknik
3maj sie wolf
Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Powróć na górę
mar001
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 30
Skąd jesteś: okolice Warszawy

PisanieNadesłano: Pn sierp 15, 2004 3:36 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

wlasnie przeczytalem 10 przykazan, jestem w tej chwili totalnym amatorem 3 partie i moze z 70 proplemow rozwiazanych , ale po przeczytaniu tego artykulu mamm wrazenie, ze znam ta gre od zawsze..........

Good works facet, a ze znowu sie zima zbliza wiec moze cos nowego nam przetylumaczysz....?
Powróć na górę
PanM
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): list 17, 2003
Wiadomości: 28
Skąd jesteś: Bytom

PisanieNadesłano: Pn sierp 23, 2004 2:54 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Gratuluję cierpliwości w tłumaczeniu i życzę dalszych chęci Uśmiech

_________________
"Żeby poprowadzić ludzi za sobą, musisz iść za nimi."
Powróć na górę
Mystic_Kazik
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lip 08, 2004
Wiadomości: 1

PisanieNadesłano: Cz sierp 26, 2004 8:34 pm    Temat wiadomości: 10 przykazań! Odpowiedz cytując

Wielkie Dzięki - za te 10 przykazań. Bardzo mi pomogły. Naprawdę niesamowite, żeby ktoś tyle trudu wkładał w pracę dla innych...
Jeszcze raz dzięki i pozdro!

_________________
Mystic Go
Powróć na górę
lonewolf
Aji
Aji


Dołączył(a): paźdź 10, 2003
Wiadomości: 44
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 2:10 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hehe, właśnie zauważyłem, że minął już rok od chwili, gdy zacząłem tłumaczyć ten artykuł i zamieszczać tutaj po kawałku. Wstrząśnięty

Szkoda trochę, że przez ten rok z działu "Nauka" nie można było się dowiedzieć niczego ciekawego.

Pozdrawiam,

_________________
lone
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 1:40 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Liczymy na aktywność użytkowników.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
lonewolf
Aji
Aji


Dołączył(a): paźdź 10, 2003
Wiadomości: 44
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 3:47 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Użytkowników jest ponad 2200. Umiesz liczyć? Licz na siebie. Puszczający oczko

_________________
lone
Powróć na górę
ssokolow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 02, 2003
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Sereno Fenn'a 4/8 Krakow

PisanieNadesłano: Wt kwiet 12, 2005 4:24 am    Temat wiadomości: lene Odpowiedz cytując

Tiaaa... lene...
tak to juz jest na tym swiecie Bardzo szczęśliwy

ale jednak materialow "obcojezycznych" mozna jednak troche
znalezc...

a szkoda ze nikt nie ma czasu Bardzo szczęśliwy wlacznie ze mna Bardzo szczęśliwy

wiec dzieki lene za Twoja prace... swoja droga przykazania w twoim tlumaczeniu nadal wisza u mnie nad biurkiem Bardzo szczęśliwy juz chyba z rok Bardzo szczęśliwy

moze kiedys wezme je sobie do serca Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt kwiet 12, 2005 11:26 pm    Temat wiadomości: Re: lene Odpowiedz cytując

ssokolow wrote:
ale jednak materialow "obcojezycznych" mozna jednak troche
znalezc...

a szkoda ze nikt nie ma czasu Bardzo szczęśliwy wlacznie ze mna Bardzo szczęśliwy

Przerobiłeś interaktywny kurs go?
Przeczytałeś Zasady Go i Podstawy Go?
Przeczytałeś 10 przykazań?
Czytałeś dziesiątki innych artykułów na stronach akademii tłumaczone z angielskiego?
Korzystasz z polskiej wersji KGS?
Korzystasz z polskiego tłumaczenia Igowin? Winmgt?

Przyjmij jaśnie panie do swej szanownej wiadomości, że to wszystko było możliwe dzięki pracy ochotników, którzy za swoją pracę nie wzięli ani grosza. Może to uchroni (a może nie) cię od pisania takich zadymionych frazesów jak to, co powyżej.

Bo jeśli nie masz ochoty nic zrobić, to się tym nie chwal.

A jeśli przeczytałeś to wszystko, co wyżej wymieniłem i jest w tobie trochę przyzwoitości by przyznać, że ci to coś dało, to wspaniale.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
kizy
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 17, 2005
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Radom

PisanieNadesłano: Sb kwiet 23, 2005 8:10 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

zaczynam grać, dzięki za umożliwienie przeczytania tłumaczenia 10 przykazań. Teraz ta gra nabiera głębi i pokazuje jak długa droga przede mną :)) dzięki

_________________
pozdrawiam
Marcin
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 5:54 pm    Temat wiadomości: Re: Otake Hideo - 10 przykazań w go Odpowiedz cytując

Nie bede wdawał sie w spory :), ale powiem że dzieki samouczkowi który przerobiłem ze 3 razy poznałem zasady tej gry, a dzieki tym przykazaniom Go wydaje sie naprawde łatwiejsze...
sam ostatnio wracam do tego co 1-2 miesiace... efekt widać...
wiec wielkie DZIĘKI ochotnikom za ten czas i trud włożony w tłumaczenie.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy