Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Liga nic nie rozumiem
Komunikaty, zgłoszenia
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ssokolow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 02, 2003
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Sereno Fenn'a 4/8 Krakow

PisanieNadesłano: Śr wrz 08, 2004 7:57 pm    Temat wiadomości: Liga nic nie rozumiem Odpowiedz cytując

1. Co jesli do jakiejs grupy zapisze sie 3 gosci ktorych nie bedzie sie dalo zlapac ?? rozumiem ze wtedy wylatuje cala grupa bo przeciez nikt nie rozegra 5 gier ??
(moze po wywaleniu osoby z najmniejsza liczba gier ten prog sie powinien obnizac) ??

2. W "automatycznym" systemie sa ponoc 4 kroki dodawania gier...
wiec -> kliknalem w wybierz plik
wybralem
potwierdzilem dane...
i znowu wrocilem do punktu wyjscia a na tablicy nic sie nie zmienilo ...

chmm :/

3. Jak jest w koncu z czasem ?? czy jesli OBOJE przeciwnikow ustali inny czas
to czy gra nie bedzie zaliczona ??

nic nie rozumiem i cos mi sie tutaj nie podoba ...
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Śr wrz 08, 2004 9:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

1. Dlatego w lidze jest coś takiego jak walkower - wysylasz maila z prośbą o ustalenie terminu gry do niego i jednoczesnie na adres swojej grupy. Jezeli gostek nie rozegra z Toba gry ty otrzymujesz punkt, a gostek i tak nie bedzie mial zaliczonej gry - czyli ty ja "rozegrasz" a on nie (jest to chyba napisane w regulaminie o ile mnie pamiec nie myli)
2. Na razie nie zaistnial taki blad wsrod innych graczy ani podczas testow (jest inny blad, ktory bede dzisiaj poprawial) wiec sprobuj jeszcze raz. Jezeli znow to sie nie powiedzie, wyslij mi (albo do admina grupy) te gre (zreszta we wrzesniowej rundzie prosimy o jeszcze wysylanie gier mailem, tak na wszelki wypadek - system jest w fazie testow, a nie wszystko uda mi sie przetestowac u siebie na komputerze)
3. MINIMALNY czas to 10/10/25 Jezeli ustalicie miedzy soba ze chcecie wiekszy czas to prosze bardzo. To tez jest napisane w regulaminie

WNIOSEK: Prosimy czytac regulamin Drwiący

_________________
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 12:37 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ponieważ wiem o jaką grę chodzi, wydaje mi sie, że:
2. w tej grze było komi 0,5 a nie 6,5, jeżeli y0sh zrobił w skrypcie warunek to mogło gry nie przyjąć. (y0sh, zrobiłeś?) Ale jeśli tak, to powinien wyskoczyć jakiś komunikat.
3. Owszem, czas może być dłuższy, ale według obecnego regulaminu (interpretacja dede Puszczający oczko ) powinien być z kanadyjskim byo.
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 12:49 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

chris chce wprowadzic mozliwosc grania w lidze wg japonskiego byo-yomi. Yosh - czy system jest na to przygotowany?
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 2:24 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Najpierw odpowiem Dobromile:
Tak system bedzie sie "burzyl" ze komi jest inne niz 6.5 ALE gra zostanie zapisana i bedzie czekac na potwierdzenie przez admina. Uzytkownik w miedzyczasie dostanie komunikat co i jak jest nie tak, a nawet bedzie mial mozliwosc wytlumaczenia sie Puszczający oczko Wiec to ze gra sie nie wgrala jest jak na razie jedynym przypadkiem - moze problem z przeslaniem gry byl, albo cos - trudno powiedziec Wykrzyknik

Odpowiadam dede:
Jak bedzie trzeba to system bedzie przygotowany na zwykle byo Puszczający oczko Podacie mi minimalne ustawienie czasu zwyklego byo-yomi a ja zrobie reszte

W tej chwili pracuje nad poprawieniem listy rankingowej (musze poczekac do rana na Romana Pszonke ktorego juz dzisiaj i tak ostro meczylem ;)) bo jak to zwykle bywa u informatykow: U MNIE WSZYSTKO DZIALA :D:D:D A tak serio to usunalem juz tez inny bug na ktory natknal sie mz. Wszystko zmierza ku lepszemu - dziekuje za cierpliwosc okazana systemowi i jego bledom Drwiący

_________________
Powróć na górę
ssokolow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 02, 2003
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Sereno Fenn'a 4/8 Krakow

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 4:12 am    Temat wiadomości: wysylanie gry Odpowiedz cytując

Przykro mi ale wysylanie gry nadal nie dziala...

(po DRUGIM kroku mnie wyrzuca)

nic nie zmieniam (normalnie zaznacza mi sie TAK)
samo klikam dalej... no i nic sie nie dzieje... wyrzuca mnie spowrotem

uzywam Mozilli normalnie ale probowalem tez z IE i nie dziala...
poprostu wyswietla mi sie:
---------------------------------------------
Automatyczny System Rozliczeniowy Ligi Internetowej Akademii Go

Projekt i realizacja: y0shua
----------------------------------------------
i tyle zadnego komunikatu ani nic...
plik raczej przesyla po pierwszym kroku
bo w koncu rozpoznaje nicki i wynik poprawnie
tylko dalej mi nie dziala...

wyslalem na wszelki wypadek na e-mail mojej grupy

pozdrawiam serdecznie

Sz. S.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 10:43 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

jezeli bys mogl to wyslij ja rowniez na moj adres mailowy(masz w moim profilu) - zobacze co nie tak gra.

_________________
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy