Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


sugestia dotycząca udostępniania danych (uwzględniona)
Zgłoszenia błędów na stronach i sugestie
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaBugi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 4:13 pm    Temat wiadomości: sugestia dotycząca udostępniania danych (uwzględniona) Odpowiedz cytując

Mam pytanie. Dlaczego lista uczestników jest wyświetlana również gościom i osobom niezalogowanym? Wydaje mi się, że powinno to być dostępne przynajmniej dla osób zarejestrowanych.
A tak przy okazji, co jest dostępne tylko dla zarejestrowanych? Bo wygląda mi na to że tylko możliweść pisania na forum.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 5:03 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Skoro temat dancyh powrocil to ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy nie da sie tak zrobic, by pole "skad" w formularzu bylo obowiazkowe i jego nie wypelnienie powodowalo zablokowanie procedury rejestracyjnej. Codziennie wysylam kilka do kilkunastu (tyle osob sie dziennie rejestruje) prosb z uzupelnieniem tych danych, a mimo to wiekszosc osob nadal nie ma wypelnionego tego pola. Chyba nie musze argumentowac, jak wazne jest to pole. Czy musze?
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 5:06 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

a co da obowiązek? dam głowę że wtedy większość ludzi będzie wpisywała: "z nikąd" "internet" "dupa" albo nie wiem co jeszcze

może lepszym rozwiązaniem byłby obowiązek wybrania województwa.

PS. o, mamy na forum skrypt cenzury Wstrząśnięty
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 5:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hej

Faktycznie mogę listę użytkowników zablokowac dla osób postronnych (z listą uczestników jest już o wiele trudniej) ale po co? I tak ogladac ja mozna po rejestracji, ktora jest wlasciwie formalnoscia... Odpowiadajac kaisujowi - nie zamierzam czynic tego pola obowiazkowym, gdyz to nie ma sensu, jak pokazala to chociazby Dobromila. Dawno juz dodalem tekst naklaniajacy do wpisywania skad sie jest, ale nadal robi to okolo co dwudziesta osoba...

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 6:00 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

zauważ że na liście uczestników widnieje chociażby adres e-mail. Z tego co się orientuję istnieją programy, wyłapujące takie dane do przyszłego spamowania. Wprowadzenie filtru poprzez konieczność zarejestrowania się, mogłaby to utrudnić.
Być może na razie nie było takiego przypadku, ale myślę że nie wszyscy uczestnicy są zadowoleni z takiego rozwiązania. A trudno sie temu sprzeciwić, jeśli się chce chociażby zagrać w turnieju.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn wrz 20, 2004 9:14 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Rozumiem twoje obiekcje. Problem jednak w tym, że lista uczestników jest generowana przez moduł 'sekcje'. Mogę ten moduł zarezerwować tylko dla użytkowników (tak jak np. recenzje czy inne) ale wówczas goscie nie beda mogli sie zapoznac np. ze sposobem zapisu do akademii, regulaminem akademii, tabelką lekcyjną, opisem akademii, bo to wszystko jest w jednym module!

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Wt wrz 21, 2004 12:23 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

co do adresów mailowych to rzeczywiście można byłoby cos zrobić, na przykład podawać je w postaci "niejawnej" aby automaty nie mogły tak po prostu z nich korzystać

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Wt wrz 21, 2004 1:37 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Duza grupa osob, do ktorych pisalem stwierdzila, iz nie uzupelnila pola "skad" bo zapomniala. Dlatego tez wydawalo mi sie, ze wprowadzenie takiego wymuszenia rozwiazywaloby problem. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile tlumaczenia sie na sile. Byc moze faktycznie tego problemu nie da sie rozwiazac. Poki starczy mi sil, bede szukac ludzi ze swoich okolic recznie:)
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt wrz 21, 2004 11:37 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Lista uczestników jest od teraz dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaBugi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy