Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Kto mi wytlumaczy filozofie go?
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ponury_zniwiarz
Gość





PisanieNadesłano: Cz list 11, 2004 6:38 pm    Temat wiadomości: Kto mi wytlumaczy filozofie go? Odpowiedz cytując

Niech ktos mi to wytlumaczy!! Blagam, jestem poczatkujacym GOownikiem i nie wiem jaka jest jego filozofia, i po co wogole sie gra.
Powróć na górę
Ziper
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 12, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Wrocław

PisanieNadesłano: Cz list 11, 2004 7:28 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Odpowiedź na pytanie "po co sie gra w go?" jest banalna i łatwa do zrozumienia. W GO, jak w każdą inną grę (planszową, komputerową, cz też w piłkę) gra się dla przyjemności. To, ze to przy okazji rozwija myślenie, to można uznać za "efekt uboczny". Uśmiech

Mam nadzieję, że takie wyjaśnienie będzie dla Ciebie wystarczające, bo to co napisalem jest głównym powodem dla którego ja gram i chyba większość goistów.
Powróć na górę
MorF3us
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): czerw 12, 2004
Wiadomości: 59
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Cz list 11, 2004 7:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hmmmm
Nie chce sie za bardzo rozpiswac na ten temat gdyz wiem ze moglbym o tym nie jedna razprawke napisac. Było to juz wczesniej na forum poruszane i stwierdzilem ze zaliczam sie do tzw romantycznych graczy czyli takich co to graja przedewszystkim dla samej filozofii grania.
Jezeli ktos chce sie w to glebiej wejsc Wesoły proponuje przeczytac na poczatku historie GO. Jest tam wiele wyjasnione. Co do samego grania podoba mi sie to, ze podczas gry ta filozofia sie niezwykle przydaje. Patrzysz na ksztalty i mozesz nawet zagrac intuicjnie tylko po to aby to poprostu ladnie wygladalo. Piekno tej gry polega na jej filozofii. Rozwijanie umyslu czy nawet wygrywanie staje sie sprawa drogorzedna. Takie jest przynajmniej moje (bardzo) skromne zdanie.

Pozdrawiam

P.S.
Juz widze ta fale krytyki Drwiący

_________________
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy