Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Witam
Hikaru no Go
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaManga & Anime
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Uuk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 26, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2003 8:12 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mr. Green
Fioletowe usta, wąski podbródek, spojrzenie, płacz Rozsierdzony , uśmiech...
Spokojnie Piotrek - Sai to również moja ulubiona postać, a że kobieca, to tym lepiej Rozsierdzony

Obraziłabym się za to obrażanie się za kobietę, ale widzę że poniosły cię emocje Mr. Green
Powróć na górę
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2003 8:50 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

btw,
SHUSAKU BYŁA KOBIETĄ Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik Rozsierdzony
Powróć na górę
CelePa
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 14, 2003
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 3:55 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hmm.. widze ze tomell chce mnie zdenerwowac Wściekły nie wiem jak ty wygladasz, ale wiem ze Sai jest spoko, fioletowe usta to chyba dlatego ze juz nie zyje Puszczający oczko nie nie, to jest specywika japonskich bajek, duze oczy i troche dziewaczne kolory wlosow itp.
Powróć na górę
Piotrek
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 14, 2003
Wiadomości: 49
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 3:58 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

sorki, to co pisal celepa to mialem byc ja tylko nie zobaczylem na kogo jestem koncie i wyslalem (dla niewiedzacych CelePa to moj brat)
Powróć na górę
Anako
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: z Warszawy :D

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 11:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Piotrek wrote:
fioletowe usta to chyba dlatego ze juz nie zyje Puszczający oczko
No wiesz, co? Puszczający oczko
Sai rzeczywiście chwilami jest bardzo podobny do kobiety, w anime to nawet mu odpowiedni głos dobrali... Drwiący Na TW pisali niedawno, że niektórzy, nawet po przeczytaniu całej mangi, cały czas sądzą, że Sai jednak jest kobietą... Zakłopotany
Uuk wrote:
Obraziłabym się za to obrażanie się za kobietę, ale widzę że poniosły cię emocje Mr. Green
Wiesz, Uuk, zebym tylko ja nie obraziła się za to Twoje porównywanie Sai do płci pięknej Puszczający oczko

_________________
"At spes non fracta."
Powróć na górę
Uuk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 26, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: warszawa

PisanieNadesłano: Wt May 06, 2003 1:19 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Uważam że Sai jest bardzo piękna Uśmiech
Powróć na górę
Piotrek
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 14, 2003
Wiadomości: 49
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Śr May 07, 2003 12:06 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Na TW pisali niedawno, że niektórzy, nawet po przeczytaniu całej mangi, cały czas sądzą, że Sai jednak jest kobietą... Zakłopotany


Jakby byli spostrzegawczy to by zobaczyli ze do Sai'a mowia He a nie She !!! Rozsierdzony
Powróć na górę
Uuk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 26, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: warszawa

PisanieNadesłano: Śr May 07, 2003 1:10 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Niekoniecznie. O Sai najczęściej mówią "Sai", a nie zaimkowo, a poza tym nie wiesz (chyba Uśmiech ) jak to brzmi w wersji japońskiej. Natomiast w odcinku, w którym Akari chce się nauczyć grać w go, jest rysunek Sai w otoczeniu kobiet z dworu cesarskiego i tam wyraźnie widać różnicę, poza tym że wynika z kontekstu Uśmiech
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Śr May 14, 2003 11:07 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

heh...ja w jakimś słowniku on-line znalazłam, że "sai" może oznaczać nie tylko nosorożca, ale i talent lub pierwszego syna :D Więc już kompletnie nie rozumiem, jak mogli w Japonii wziąć Sai'a za kobietę Bardzo szczęśliwy Co prawda sam nosorożec by wystarczył Wesoły Sai - kobieta-nosorożec.. Wstrząśnięty .

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
Uuk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 26, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: warszawa

PisanieNadesłano: Śr May 14, 2003 11:30 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Śr May 14, 2003 11:39 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A czy sadzicie, ze nosorozce nie maja samic? :} Chcialbym zauwazyc, ze kregowce to sie plciowo rozmnazaja :}
Powróć na górę
Uuk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 26, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: warszawa

PisanieNadesłano: Cz May 15, 2003 1:02 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A czy sądzisz, że jest lub była na Ziemi kultura, w której dziewczynkom nadawałoby się imię Nosorożec?
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz May 15, 2003 1:43 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Uuk wrote:
A czy sądzisz, że jest lub była na Ziemi kultura, w której dziewczynkom nadawałoby się imię Nosorożec?

Indianie Ameryki Północnej - Zwinny Nosorożec Wesoły
Powróć na górę
Uuk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 26, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: warszawa

PisanieNadesłano: Cz May 15, 2003 12:51 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dziewczynce? Co prawda w niektórych plemionach imiona uzależnione były od narkotycznych wizji szamanów, a w nich pojawić mógł się nawet zwinny ( Wesoły ) nosorożec ale...

Zaraz, zaraz - gdzie widziałeś nosorożca w ameryce?? Rozsierdzony

Asumi:
Trzy różne znaczenia słowa = trzy różne znaki kanji. Nie wiemy, którym zapisano "Sai". Być może "talent", co niekoniecznie jest męskie Uśmiech
Powróć na górę
Uuk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 26, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: warszawa

PisanieNadesłano: Cz May 15, 2003 2:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sprawdź jeszcze Fujiwarano Uśmiech W moim słowniku jest tylko

fujin - kobieta, pani; Rozsierdzony
warai - śmiech, uśmiech;
warau - śmiać się.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaManga & Anime Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy