Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


liczenie punktów
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
foitek
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): marca 23, 2005
Wiadomości: 16
Skąd jesteś: opolskie

PisanieNadesłano: Pn kwiet 11, 2005 5:21 pm    Temat wiadomości: liczenie punktów Odpowiedz cytując

mam takie małe pytanie:

dlaczego, jak zauważyłem, większość partii oparta jest o japońskich zasadach liczenia punktów a nie chińskich? czy japońska punktacja jest bardziej sprawiedliwa dla graczy, czy to tylko przypadek?


ps. ja tam wolę grać z chińskim liczeniem punktów Drwiący jakoś mi łatwiej Drwiący
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt kwiet 12, 2005 3:50 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W realu liczenie japonskie jest najlatwiejsze (tak z ciekawosci, jak Ty liczycz po chinsku, ze Ci jest latwiej). Zreszta roznica miedzy jednym a drugim rzadko przekracza 1 moku.
Powróć na górę
mar001
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 30
Skąd jesteś: okolice Warszawy

PisanieNadesłano: Wt kwiet 12, 2005 4:14 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

w liczeniu chińskim nie grozi ci sytuacja (poczatkujacy), ze postawisz zbedny kamien w swoim terytorium (nie odbierze ci to pkt) w japońskich zasadach owszem, gdy ubezpieczasz swoje terytorim musisz sie gleboko zastanowic czy jest to konieczne i czy sam sobie nie redukujesz swoich pkt. - A gra sie z japonskim zasadami bo lepiej policzyc do tych 60-100 pkt niz do np 200-300 pkt ,
Powróć na górę
foitek
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): marca 23, 2005
Wiadomości: 16
Skąd jesteś: opolskie

PisanieNadesłano: Wt kwiet 12, 2005 6:05 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

właśnie dla mnie to jest łatwe, że mogę śmiało stawiać kamienie w swoim terytorium Drwiący poza tym to bardziwej widoczne dla mnie jest, czy przegrywam czy wygrywam grę Uśmiech
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy