Go i wartośc
05-04-2004 o godz. 15:56:57

Nadesłane przez marcin

W dniach 1-4 kwietnia w Warszawie odbywała się "Konferencja Młodzieży i Nauczycieli z Warszawy, Małych Miast i Wsi" (http://konferencja2004.prv.

Wraz z Bartkiem Nyczem postanowiliśmy skorzystać z okazji i przedstawić młodzieży Go.Chciałem tu podziękować Sławkowi Pieli i Jankowi Lubosowi za pomoc. Wielkie dzięki należą się także Michałowi Parkole i Krzyskowi Rafalskiemu za w trakcie spotkania ( Michał załatwił nam także sprzęt i planszę magnetyczną).
Tematem konferencji były wartości, więc po krótkim przedstawieniu historii, wytłumaczylismy w jaki sposób go łączy się z wartościami. Musze dodać, że go w tej szkole (LO im. Wojciecha Górskiego) nie jest nowe- matematyki uczy tam pani Emilia Grudzińska. Michał krótko objaśnił zasady, po czym wszyscy zasiedli do gry. Zainteresowanie było naprawde duże! Chłopcy pytali się o adresy internetowe, ceny zestawów, turnieje itd. Uważam imprezę za udaną, a efekty - na nie trzeba będzie poczekać Uśmiech Zachęcam wszystkich do organizowania takich spotkań... to naprawdę wielka frajda uczyć ludzi grac w Go Uśmiech
Piotr Wisthal

Content received from: Archiwum Internetowej Akademii Go, http://akademia.go.art.pl