Zielona Akcja : zielone Go ?
04-06-2004 o godz. 11:04:48

Nadesłane przez seweryn

Dzięki informacji Łukasza Lwa na Go-L dowiedzieliśmy się o bardzo interesującej akcji która daje szanse na ciekawe wakacje, po minimalnych kosztach i popularyzacje Go jednocześnie.
„Jeśli masz jeszcze kiedyś dwa tygodnie wolnego i chciał(a)byś zrobić coś przyjemnego i pożytecznego, to zapraszamy na Zieloną Akcję (dawna nazwa: Zielona Informatyka).

O co chodzi? Jedziesz na dwa tygodnie gdzieś w Polskę, do jakiejś szkoły. Tam prowadzisz zajęcia dla dzieci z dziedziny, na której się znasz, która Cię interesuje, i która zainteresuje dzieci.
Mogą to być zajęcia z komputerem, ale również każde inne - od zajęć z tańca, po origami.”
Rejestracja wolontariuszy została zakończona 30 maja. Zapraszamy za rok !
(portal Zielonej Akcji)rezerwowy adres Zortalu
Naszym znajomym goistom, którzy zgłosili swój akces życzymy powodzenia i dobrej zabawy.
Historia Zielonej Akcji (wcześniej Zielonej Informatyki) sięga 2001 roku. Zaczęło się od ponad setki dzieci w 3 szkołach południowej Polski. W 2003 dzieci było już ponad 1000, a szkół blisko 40.
„Zielona" jest letnim wolontariatem studenckim. Dzieciom z ubogich gmin wiejskich pomagamy zagospodarować czas wakacji organizując codzienne zajęcia informatyczne, plastyczne i inne, jakie studenci potrafią wymyślić i przeprowadzić.
Oprócz udziału w pożytecznej akcji to też sposób na tanie spędzenie części wakacji w towarzystwie studentów z różnych uczelni
Akcja ma miejsce w lipcu i sierpniu w wiejskich szkołach na terenie całej Polski. Grupy wolontariuszy przeprowadzają 2-tygodniowy cykl zajęć w wybranej szkole.
Terminy można uzgadniać ze szkołami. Każdego dnia pobytu uczestnik "Zielonej" prowadzi kilkugodzinne zajęcia z wybranej dziedziny. Przed wyjazdem należy opracować zarys warsztatów i uzgodnić go ze szkołą.
Na stronie http://davinci.mini.pw.edu.pl/zielona/zbaw (engine wiki Puszczający oczko będą dostępne propozycje programów, ale każda grupa może zrobić je według własnej fantazji
Lokalna społeczność zapewnia uczestnikom całodzienne wyżywienie i zakwaterowanie, najczęściej na terenie szkoły. Jedynie koszt przejazdu pokrywamy we własnym zakresie (często udaje się zdobyć dofinansowanie).
Do uczestnictwa zapraszamy studentów wszystkich polskich szkół wyższych. Mile widziany i potrzebny jest też udział pracowników naukowych. Chyba możliwy jest tez udział pełnoletnich licealistów.
Warto też przejrzeć Zortal (portal Zielonej Akcji): http://www.zielona.z.pl
(portal Zielonej Akcji) (ten adres, czasem ostatnio nie działa, więc jest rezerwowy: rezerwowy adres Zortalu
Warto zrobić cos dla innych, dla polskiego Go i ... dla siebie Uśmiech

Content received from: Archiwum Internetowej Akademii Go, http://akademia.go.art.pl