13. DNI KULTURY JAPOŃSKIEJ w Poznaniu
21-06-2004 o godz. 15:46:52

Nadesłane przez seweryn

W ramach 13. DNI KULTURY JAPOŃSKIEJ został rozegrany turniej Atari Go. Odbyło się to w niedzielę 20.06.2004 w ODK Wiktoria.

Dnia poprzedniego tj w sobotę 19. Wojtek wygłosił prelekcje na temat Go, która to spotkała sie ze sporym zainteresowaniem, natomiast Marta udzieliła krótkiego wywiadu telewizyjnego:). Rozegrano też kilka gier pokazowych i towarzyskich.
W niedzielny poranek zgłosiło sie szcześcioro początkujących (niektórzy z nich dowiedzieli o Go poprzedniego dnia z prelekcji Wojtka) i zagrali systemem każdy z każdym. Turniej w wygrała Krysia i jako obiecujący talent poznańskiego Go została nagrodzona kompletem szklanych kamieni Uśmiech a każdy z uczestników dostał jakiś japoński upominek ;), osoba która zajęła miejsce 1 od końca ma szansę przeczytać 'spacer z Go';). Moim zdaniem impreza będzie udana jeżeli choć jedna z tych osób chwyciła bakcyla Puszczający oczko
niniejszym pragnę podziękować za współpracę członkom Wielkopolskiego Ośrodka Go, gościnnemu ODK Wiktoria i prezesowi wielkopolskiego oddziału Towarzystwa Polsko-Japońskiego.

Content received from: Archiwum Internetowej Akademii Go, http://akademia.go.art.pl