Moduł ''skomentowane partie''
02-06-2003 o godz. 10:22:37

Nadesłane przez marcin

Z dniem dzisiejszym udostępniamy wam moduł "skomentowane partie". Moduł ten pozwala na wybór i ściągnięcie partii skomentowanych w ramach działalności naszej Akademii, a wcześniej w ramach Szkoły Go.

Z dniem dzisiejszym udostępniamy wam moduł "skomentowane partie". Moduł ten pozwala na wybór i ściągnięcie partii skomentowanych w ramach działalności naszej Akademii, a wcześniej w ramach Szkoły Go. Partie możecie wyszukiwać wykorzystując rozmaite kryteria, jak siła komentującego, wynik gry czy jej data. Wszystkie partie komentowane przez nauczycieli Akademii należy przesyłać na adres administratora Akademii.

Aby partia znalazła się w bazie, musi ona spełniać wymagania dotyczące jej opisu. Jeśli została ona rozegrana na serwerach Aurora, Kgs lub pokrewnych, istnieje jedynie konieczność uzupełnienia nicka i siły osoby komentującej partie. Należy to uczynić PRZED wysłaniem tej partii adminowi w programie WinMgt lub innym edytorze sgf. W WinMgt służy do tego polecenie Edycja -> Informacje -> Edycja. Jeśli partia została rozegrana na Kurniku albo nie została rozegrana na żadnym serwerze, a jedynie została przepisana do sgf za pomocą któregoś edytora, występuje konieczność uzupełnienia za pomocą tego polecenia następujących informacji:

  • Nick i siła komentatora
  • Nick i siła grającego czarnymi
  • Nick i siła grającego białymi
  • Liczba handicapów
  • Komi
  • Wynik w jednej z następujących postaci: W+x, W+T, W+R, B+x, B+T, B+R, gdzie W oznacza wygraną białych (white) a B - czarnych (black), x - liczbę punktów, T- wygraną przez czas, R - wygraną przez poddanie.
  • Data rozegrania partii w formacie yyyy-mm-dd

Mamy nadzieję, że dzięki tym skomentowanym partiom osiągniecie powodzenie w go, czego życzą wam admini.

Content received from: Archiwum Internetowej Akademii Go, http://akademia.go.art.pl