Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Regulamin IAG1. Uczestnikiem IAG może zostać każdy, kto zadeklaruje chęć uczestnictwa przez przysłanie emailem zgłoszenia zawierającego imię, nazwisko, nazwę miejscowości zamieszkania, email, nick na serwerze KGS i poziom siły gry (o ile go zna). Dane uczestników IAG są jawne i udostępnione na stronach szkoły. Osoba może przestać być uczestnikiem IAG po wyrażeniu deklaracji wystąpienia bądź usunięta decyzją administratora IAG w przypadku dlugotrwałego braku aktywności bądż poważnego pogwałcenia ogólnie przyjętych w środowisku graczy w Go zasad.

2. Poza podanymi poniżej wyjątkami w IAG obowiązuje ranking PSG. Wyjątki są następujące:
- Ranking w grupie honorowej podawany jest według tytułu, jednak w przypadku udziału gracza z grupy honorowej w grach w ramach IAG obowiązuje ranking aktualny PSG.
- Jeśli dana osoba nie jest notowana na liście promocyjnej PSG, a ma ranking EGF lub ranking jakiejkolwiek federacji narodowej, jest on uwzględniany.
- Jeśli osoba nie ma rankingu na żadnej oficjalnej liście rankingowej, siłę gracza określa administrator IAG na podstawie rekomendacji innych uczestników IAG.

3. Nauczyciele i uczniowie dobierają się według uznania i informują o tym administratora. Osoba chcąca prowadzić lekcje publiczne sama decyduje o czasie i miejscu prowadzenia lekcji i informuje o tym administratora. Jedynym ograniczeniem jest, aby czas, serwer i kanał serwera nie pokrywały się z już prowadzonymi lekcjami publicznymi.

4. Nauczyciel może mieć maksymalnie 5 indywidualnych uczniów na raz. Różnica siły między nauczycielem i uczniem musi być nie mniejsza niż 5 kamieni. Nauczyciel ma prawo awansować ucznia w ramach IAG do poziomu swojej siły +4 kamienie, czyli np. nauczyciel o sile 5k może awansować swoich uczniów do siły 9k włącznie. Po awansie na 9k uczestnik przestaje być uczniem danego nauczyciela. Potwierdzenie awansu odbywa się na zasadach przyjętych przez PSG.

5. Osoba nie mająca nauczyciela może zwrócić się do administratora o weryfikację swojej siły. Podstawą do weryfikacji są zapisy minimum 3 gier rozegranych z innymi uczestnikami IAG o znanej sile gry.

6. Przedsięwzięcia IAG mogą być organizowane przez każdego uczestnika za zgodą administratora, który na czas przedsięwzięcia udostępnia organizatorowi miejsce na stronach IAG na informacje dotyczące tego przedsięwzięcia. W przypadku nieprawidłowego przebiegu przedsięwzięcia może ono zostać wstrzymane przez administratora.

7. Przedsięwzięcia IAG, jeżeli nie zaznaczono tego inaczej, przeznaczone są tylko i wyłącznie dla uczestników IAG, wyjątkiem są lekcje publiczne dostępne dla wszystkich.

8. Gry rozgrywane w ramach IAG NIE muszą być rozgrywane w internecie, muszą jednak zostać zapisane w formacie sgf i przesłane do osoby odpowiedzialnej za rozliczanie gier w ramach danego przedsięwzięcia IAG (turnieju, ligi itp).

9. Serwerem na którym powinno się rozgrywać gry w ramach IAG jest KGS.

10. Administrator IAG oraz jego pomocnicy prowadzą strony internetowe IAG i są odpowiedzialni za prawidłowy przebieg wszelkich przedsięwzięć. Ustępujący administrator IAG wyznacza swojego następcę. W przypadku gdy jest to niemożliwe administrator wyznaczany jest przez prezesa PSG.

11. Osoby szczegónie zasłużone dle rozwoju Go w Polsce mogą za ich zgodą stać sie uczestnikami honorowymi IAG. Z członkowstwem honorowym nie wiążą się żadne przywileje ani obowiązki. Na liście uczestników mają rangę "Honte".

12. W sytuacjach nie objętych regulaminem decydujący głos ma administrator IAG.

13. W pozostałych sytuacjach patrz punkt poprzedni regulaminu.


(7504 wyświetleń) Wersja do druku
[ Powrót do Akademia ]


Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy