Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Kilka słów o IAGSzybki rozwój internetu spowodował pojawienie się wielu nowych, często potencjalnie bardzo silnych graczy oraz ułatwił dostęp do gry osobom, które z różnych przyczyn nie mogą grywać systematycznie w klubach (np. osoby niepełnosprawne, osoby mieszkające z dala od klubów, osoby, których czas jest mocno ograniczony, itp). Celem Internetowej Akademii Go jest umożliwienie także tym graczom rozwoju.

Podstawową ideą IAG jest dobrowolne, nieodpłatne dzielenie się silniejszych graczy wiedzą o Go z graczami słabszymi. Powstaje w ten sposób drabinka szkoleniowa, w której gracz otrzymuje wiedzę od silniejszych od siebie, a w zamian udostępnia swoją wiedzę graczom słabszym. Drabinka ta realizowana jest na wiele sposobów, ale przede wszystkim poprzez indywidualne zajęcia nauczycieli z uczniami, gry treningowe oraz komentowanie gier. Należy podkreślić, że zarówno uczniem IAG, jak i nauczycielem może zostać każdy, kto wyrazi taką wolę. Innym istotnym aspektem aktywności w ramach IAG są publiczne lekcje prowadzone przez graczy o różnej sile, aktualnie od 1 dan do 17 kyu.

Chcąc włączać graczy korzystających z internetu w środowisko ogółu ludzi grających w Go IAG organizuje systematycznie turnieje internetowe zaliczane do klasyfikacji PSG. Wciąż uczymy się, jak robić to dobrze i bezpiecznie i jestem pewien, że w miarę nabywania doświadczeń uda się wypracować dobry system rozgrywania turniejów w internecie.

Nowym przedsięwzięciem IAG jest liga prowadzona w systemie zbliżonym organizacyjnie do japońskiego systemu rozgrywek prowadzonych przez insei. Celem ligi jest stworzenie graczom alternatywnej do turniejów ramy do rywalizowania między sobą.

Zapraszam do udziału w Akademii!
Dariusz Dąbkowski

Więcej na temat misji, celów i historii IAG można przeczytać w artykule "Prezentacja IAG".(9556 wyświetleń) Wersja do druku
[ Powrót do Akademia ]


Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy