Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Turniej Drużynowy - regulaminArchiwum

Lista drużyn

Przebieg aktualnego turnieju

Regulamin

Zasady gry - minimalny czas 10/10/25 kanadyjski lub 10/5/30 japoński (jeśli obaj gracze się na to zgodzą można go wydłużyć), gry handicapowe z handicapem obniżonym o dwa. Niedozwolone jest dodawanie czasu oraz undo. Jeśli gracz nie jest w stanie bezpośrednio umówić się z przeciwnikiem na grę, należy wysłać maila do przeciwnika (kopia do prowadzącego turniej) z prośbą o umówienie się. Brak odpowiedzi przeciwnika oznacza wygraną przez walkower. Zwycięzca obowiązany jest przesłać swoją grę prowadzącemu turniej (turniej_druzynowy@poczta.fm) oraz jeżeli gra była grana do rankingu psg na adres do_psg@go2.pl.

Gry handicapowe z handicapem obniżonym o dwa. Jeżeli różnica miedzy graczami wynosi 0, 1 lub 2 kamienie - 6,5 komi jeżeli różnica wynosi 3 kamienie - 0,5 komi, 4 kamienie - 2 kamienie handicapu i 0,5komi itd. aż do maksymalnej liczby 9-ciu kamieni handicapowych. Białymi gra zawodnik silniejszy, jeżeli siła obu graczy jest identyczna sami decydują który z nich zagra białymi, w przypadku braku porozumienia :) należy zgłosić się do prowadzącego turniej (ten wylosuje który z zawodników gra białymi). Na początku gry proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko, nazwę drużyny i nr rundy np. Ignacy Brzęczyszczykiewicz, Bojownicy, runda II

Za zgodą obu graczy, gry są liczone do listy promocyjnej PSG. Aby tak się stało wymagane jest dodanie do wyżej wymienionej formułki „do psg”.

Brak formułki powoduje nieważność gry.


Drużyny są 3 osobowe. Przy zgłoszeniu drużyny należy podać nazwę drużyny, indywidualne dane każdego zawodnika oraz stolik na którym będzie grał:
- Stolik nr ...
- Imię i Nazwisko
- nick używany na KGS
- aktualny ranking PSG ,w przypadku jego braku sila z KGS (siła będzie weryfikowana na dzien przed startem turnieju). W przypadku zanotowania dużej różnicy pomiędzy realną siłą, a zgłoszoną do turnieju gacz może zostać zdyskwalifikowany.
- aktualny adres e-mail

Przydział do stolików odbywa się wg. siły gracza. (najsilniejszy zawodnik na pierwszym stoliku, najsłabszy na ostatnim). Jeżeli zawodnicy w jednej drużynie mają taką samą siłę sami ustalają na którym stoliku będą grać. Przydział nie podlega zmianie w trakcie turnieju. Turniej rozpocznie się jeśli zgłosi się przynajmniej 8 drużyn.

Turniej rozgrywany jest systemem mieszanym, najpierw faza grupowa , później finały systemem pucharowym.
W meczu wygrywa drużyna która wygrała więcej gier z przeciwnikami (odkrywcze :) ). W przypadku gdy ilość wygranych jest taka sama (jedna lub dwie gry się nie odbyły) wygrywa drużyna która wygrała na "silniejszym" stoliku. W przypadku nie rozegrania żadnej gry miedzy dwoma drużynami obie są dyskwalifikowane.
W fazie grupowej drużyny dostają "duże" punkty za wygrane mecze oraz "małe" punkty za wygrane gry. Do finału awansują cztery drużyny, jedna bądź dwie z każdej grupy (w zależności o ilości grup). O kolejności po fazie grupowej decydują:
- "duże" punkty
- "małe" punkty
- bezpośredni wynik pomiędzy drużynami
- ilość rozegranych gier (łącznie z przyznanymi walkowerami)
- kolejność zgłoszeń do turnieju (kto pierwszy ten lepszy)
Te same kryteria obowiązują drużyny walczące o awans z drugiego miejsca.

Adres prowadzącego turniej: (turniej_druzynowy@poczta.fm)


Administratorem turnieju jest Mandos


(4190 wyświetleń) Wersja do druku
[ Powrót do Turnieje ]


Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy