Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Zapowiedzi: Październikowy Turniej KGS
Różne
KGS z radością informuje, że rusza drugi już w ciągu dwóch miesięcy Turniej KGS. Turniej Wrześniowy okazał się wielkim sukcesem, a uczestniczyło w nim niemal 400 graczy konkurujących o wartościowe pamiątki KGS.

W związku z sukcesem tego turnieju postanowiliśmy zorganizować kolejny, tym razem jednak sponsorem pieniężnych nagród będzie firma Softbrain Co. z Japonii. Będzie to turniej bez handikapów o formule podobnej do formuły poprzedniego turnieju. Jeśli jesteś silnym graczem, możesz zapisać się aby zdobyć jedną z nagród; nawet jeśli nie zamierzasz grać o nagrody, możesz wziąć udział dla samej radości gry i po to, aby sprawdzić ile partii wygrasz!

Turniej zostanie rozegrany w dwóch grupach co dwanaście godzin. Jedna z grup będzie rozgrywała swoje gry za dnia wg czasu azjatyckiego, druga w czasie, gdy w Europie zapada wieczór. Poniżej podane są konkretne godziny. Parowanie w każdej grupie będzie losowe. Każda z grup będzie grać tyle rund, ile będzie niezbędne, by wyłonić jednego gracza bez porażki. Zwycięzcy w grupach będą grać ze sobą aby wyłonić zdobywcę nagrody. A te są następujące:

  • $500 I nagroda
  • $250 II nagroda
  • $125 II nagroda

Wszystkie gry rozegrane zostaną wg zasad japońskich. Czas gry wynosić będzie 60 minut bez byo yomi, komi 6,5 oraz bez handikapów. Jedynie w partii finałowej gracze będą mieli po 90 minut plus byo-yomi kanadyjskie wynoszące 5 razy 30 sekund.

Każda grupa będzie rozgrywać cztery partie na weekend, dwie w sobotę i dwie w niedzielę. Kolejne rundy rozegrane będą w kolejny weekend tak długo jak to będzie niezbędne, by wyłonić niezwyciężonego gracza. Gracze, którzy nie zalogują się na KGS na dwie minuty przed rundą nie zostaną sparowani w danej rundzie. Nie będzie wyjątków od tej zasady. Jeśli dany gracz opuści w ten sposób więcej niż jedną rundę, zostanie usunięty z turnieju.

Zachęcamy każdego do przyłączenia się do jednej z grup graczy, jednak nie wolno startować w obu grupach - każdy, kto złamie tę zasadę zostane natychmiast usunięty z turnieju. Partie zostaną rozpoczęte w następujących godzinach:

Grupa azjatycka: 3:00GMT i 5:30GMT, pierwsza runda rozpoczęta zostanie w sobotę, 9 pażdziernika (potem niedziela 10 października, potem sobota 16, itd.). Godzinę tę można przeliczyć na czas lokalny na stronie http://kgs.kiseido.com/en_US/tournInfo?id=@ID1@ - dla ułatwienia podajemy co następuje:

  • 12:00 w południe i 2:30 po południu w Japonii
  • 8:00 i 10:30 po południu w piątek i sobotę na Zachodnim wybrzeżu USA
  • 11:00 po południu i 1:30 w nocy w piątek i sobotę na wschodnim wybrzeżu USA
  • 4:00 i 6:30 nad ranem w sobotę i w niedzielę w Wielkiej Brytanii
  • 5:00 i 7:30 nad ranem w sobotę i w niedzielę w Europie Zachodniej

Grupa europejska: 15:00GMT i 17:30GMT , pierwsza runda rozpoczęta zostanie w sobotę, 9 października itd. jak dla grupy azjatyckiej. Godzinę tę można przeliczyć na czas lokalny na stronie http://kgs.kiseido.com/en_US/tournInfo?id=@ID1@. Godziny te można także obliczyć dodając 12 godzin do terminu rozpoczęcia rundy w grupie azjatyckiej. Zapisy na turniej: http://kgs.kiseido.com/en_US/tournInfo.jsp?id=49

Serdecznie zapraszamy!Nadesłane przez marcin dnia 29-09-2004 o godz. 23:17:02 (2379 wyświetleń)
[ Administracja ]

Pokrewne linki
 Więcej na temat Różne

Najczęściej czytany artykuł Różne:
Fragmenty książki Gra GO Matthew Macfadyena

Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0
Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Kiepski


Opcje

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy