Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Wieści i reportaże: Wiktoriański turniej dla dzieci
Z Polski
Od jakiegoś czasu planowaliśmy zorganizować turniej dla dzieci w Osiedlowym Domu Kultury 'Wiktoria' przy którym prowadzimy klub. W czasie wakacji zamiast zwykłych zajęć odbywają się tam półkolonie.
Skorzystaliśmy z okazji i wspólnie z opiekunkami z Wiktorii zapoznaliśmy dzieci z go - w ramach programu "Gry i zabawy dzieci na świecie".

Piątka poznańskich goistów odwiedziła Wiktorię w poniedziałkowe przedpołudnie z tekturowymi gobanami i szklanymi kamieniami, gdzie po wejściu przeraziła się czternaściorga biegających i rozkrzyczanych dzieciaków w wieku od 8 do 12 lat.

Na szczęście dzieci zostały uspokojone przez opiekunkę i przez jakiś czas nie było tak strasznie. Wszystkie z napięciem wysłuchały legendy o powstaniu Go w fenomenalnym wykonaniu Wojtka oraz krótkiej historii jaką to drogę przebyła ta gra zanim dotarła do Polski.

Po krótkim przedstawieniu zasad, które dzieci szybko złapały rozpoczęły się rozgrywki Atari-Go. Niesłychana jest prędkość z jaką dzieci grają - większość partii trwała niewiele ponad dziesięć sekund. Niektórzy tak się rozpędzali, że nie zwracali nawet uwagi na zbite kamienie. Wspaniały jest widok roześmianych dzieci, które zwyciężyły i chwalą się tym rówieśnikom naokoło. Przegrani nieodmiennie domagali się rewanżu i po szybkiej zamianie kamieni gry toczyły się dalej.

Jeszcze kilka problemów do rozwiązania na tablicy i przyszła pora na turniej. Dzieci zagrały sześć rund i po każdej natychmiast przybiegały zgłaszać swoje wygrane nieustannie podpytując na którym są miejscu. Już po kilku rundach widziały kto zajmuje najwyższe miejsca i kto ma największe szanse na zwycięstwo i z zapałem kibicowały swoim faworytom.

Bardzo udanym punktem był pokaz pierwszego odcinka anime Hikaru No Go, który dzieci obejrzały z zapałem i jak powiedziała ich opiekunka - pierwszy raz widziała aby w trakcie oglądania filmu była taka cisza i spokój.

Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom, a najlepsza piątka drobne nagrody. Miejmy nadzieje, że wielu z nich pojawi się u nas w klubie tak jak obiecywali zanim się rozstaliśmy.

Chciałbym gorąco podziękować tym osobom, które zorganizowały dzieciom poniedziałkowy dzień:
Sylwii Długosz
Krysi Musielak
Wojtkowi Grygorowiczowi
Sebastianowi Krajewskiemu

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Pozdrawiam
Grzegorz Sobański


Nadesłane przez silk dnia 23-08-2005 o godz. 20:19:25 (1952 wyświetleń)
[ Administracja ]

Pokrewne linki
 Więcej na temat Z Polski

Najczęściej czytany artykuł Z Polski:
z pamiętnika młodego goisty

Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Kiepski


Opcje

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy