Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Wieści i reportaże: Wieści z akademii - II 2007
IAG
Hej,
Witamy!

Niektórzy są już w środku ferii, innym dopiero się zaczynają, a jeszcze inni mają wieczną sesję. Ostatni punkt dotyczy także uczestników Internetowej Akademii Go, lecz któż by nie chciał mieć takiej sesji? Puszczający oczko Ale być wziąć w niej udział, należy poczynić pewne kroki, albowiem właśnie trwa:
WIELKA FERYJNA WYMIANA INDEKSÓW
(nie rozdajemy serduszek, nie chodzi też o wysokość ulgi biletów
komunikacji miejskiej, ale... można otrzymać miejsce w nowej bazie
danych!)

Dziekan Mandos stworzył dla akademii nową bazę danych. Wielu tego próbowało, tylko jeden wytrwał – DZIĘ-KU-JE-MY!!! Umożliwi to włączanie najróżniejszych modułów – np. automatycznego zapisywania się do turniejów, weryfikacji awansów itd.
Bardzo zachęcamy do podawania swoich nauczycieli i uczniów – macie w ten sposób umożliwione samodzielne awansowanie uczniów na wyższy stopień (macie możliwość edycji siły swych uczniów). Od teraz każdy uczestnik IAG będzie równocześnie zarejestrowany na stronie [przypomnienie: konto na stronie IAG nie jest równoznaczne z zapisaniem się do akademii!]. Login na stronie powinien być taki sam jak nick na KGSie. Często osoby zgłaszające chęć rejestracji w ramach listy uczestników IAG podają inny login niż mają na akademii – a to prowadzi do niemożliwości rejestracji.

Rozumiemy, że to całe rejestracyjne zamieszanie może sprawiać problem i wzbudzać niechęć dla całej tej biurokracji – jednakże jest to krok konieczny, po którym akademia znacznie zwiększy swoje możliwości rozwoju.
Aby zarejestrować do IAG, nawet jeśli uczyniło się to wcześniej [tj. przed 22 stycznia 2007 r.], należy wysłać mail na adres iag@go.art.pl z następującymi danymi: imię, nazwisko, siła, nazwa konta na stronie, nowa nazwa konta na stronie (taka sama jak KGSowy nick). Maila należy wysłać nawet wtedy, jeżeli nazwy loginów na stronie i serwerze są takie same!

Szczegóły:
http://akademia.go.art.pl/index.php?name=News&file=article&sid=344
Nowa lista uczestników IAG:
http://akademia.go.art.pl/index.php?name=IAG_Members
Dyskusja na forum:
http://akademia.go.art.pl/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1183&postdays=0&postorder=asc&start=0

TURNIEJE I LIGA IAG

Aby wziąć udział w turniejach i lidze, należy być zarejestrowanym w IAG! (patrz wyżej)

Liga IAG chwilowo unieruchomiona, gdyż nie wszyscy uczestnicy ligi ponownie się zarejestrowali.

Dziś rozpoczyna się XXXVII Turniej IAG. Poprzedni turniej wygrał Adam „adalan" Biesaga. Zwycięzca otrzyma zestaw do go (deska i kamienie maliniaki ufundowane przez go.tuchola.pl ) oraz koszulkę IAG. Koszulki otrzymają też zdobywcy II i III miejsca – Bartłomiej „barty" Żuchowski oraz Konrad „jkk" Korzeniowski. Gratulujemy! I przepraszamy za opóźnienia z wysyłką.

VII Turniej Drużynowy trwa w najlepsze. Czy dojdzie do pojedynku „Młodych i zdolnych" ze „Starymi i głupimi"? Czy ktoś stanie im na przeszkodzie? Może drużyna Rektora albo Dziekana? Czy sukces drużyny jest gwarantowany przez uczestnictwo danona, dwucyfrowego kyu czy sandbaggera? Kto wie? o_O? Za 2 tygodnie koniec rozgrywek grupowych – a potem półfinały!

Przypomnienie:
Aby gra mogła być zaliczona do turnieju/ligi, wymaga podania na początku partii ustalonej formułki. Aby gra była zaliczona do listy promocyjnej PSG (tzw. Grabolki), NIE MUSISZ być członkiem PSG.
Aby rozegrać grę, należy być obecnym na KGS w tym samym czasie, co przeciwnik, założyć z nim wirtualny stolik i zagrać przynajmniej kilkadziesiąt ruchów [partie o mniejszej ilości ruchów mogą nie być zapisane na KGS].
Na KGS można rozgrywać bitwy na gobanie; służą do tego kamienie. Nie rozgrywa się tzw. „flame wars". (nie mylić z floodowaniem)
Do ustalenia terminu służy rozmowa bądź e-mail. Jego stosowność nie wymaga wyrafinowanej formy ani rozbudowanej metaforyki, a jedynie szczerej chęci doprowadzenia do obopólnej zgody w kwestii terminu rozgrywki [pomocą w rozstrzygnięciu prawidłowości maili może służyć dyplomowany specjalista językowy z rektoratu; dziekani jednak zazwyczaj nie mają z tym problemów – i słusznie].
Nieuzgodnienie terminów może prowadzić do obustronnego walkowera, nieobecność przeciwnika do wygranej przez walkower. Obecność obojga graczy w ustalonym terminie i niechęć jednego z nich do gry prowadzi do kłopotów z dziekanatem i/lub rektoratem. Jeśli jesteś zbyt młody, by wiedzieć, co to znaczy, podpowiadamy: nie chcesz tego.

[przepraszamy za tak długie wtrącenie, jednak ostatnie wydarzenia kazały nam przypomnieć pewne zasady]

LETNIA SZKOŁA GO
Podczas ferii zimowych można pomyśleć już o feriach letnich. Organizator Letnej Szkoły Go zaprasza do zapisywania się oraz zgłaszania uwag co do jej harmonogramu. Szczegóły: http://lsg.go.art.pl/

AWANSE
Jednym z udogodnień bazy danych jest lista awansów. Będziemy ją zamieszczać co miesiąc. Dzisiejsza jest bardzo krótka - ze względu na czas funkcjonowania bazy danych:

- Michał Szulkin (MichalSz) awansował o 4 kamieni i ma w tej chwili 16 kyu


Udanych ferii zimowych
życzy
Pani z Rektoratu
JMR


Nadesłane przez Mandos dnia 05-02-2007 o godz. 17:19:50 (1705 wyświetleń)
[ Administracja ]

Pokrewne linki

Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Kiepski


Opcje

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy