Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Wieści i reportaże: Bielska majówka z go 2007
Z Polski
W trakcie czterodniowej bielskiej majówki zorganizowanych było kilka imprez. Najważniejsza z nich to oczywiście Liga Młodych Mistrzów. Ósemka finalistów zaprezentowała w miarę wyrównany poziom, nikomu nie udało się wygrać wszystkich gier, nikt też nie przegrał wszystkich. Emocje towarzyszyły zmaganiom do ostatniej rundy i do ostatniego pojedynku.

Transmisja na żywo ze wszystkich czterech desek do polskiego pokoju na KGS była udanym pomysłem, wirtualnie każdej grze kibicowało nawet trzydzieści kilka osób. Część z nich jednocześnie oglądała kilka gier na raz. rekordzistą na pewno był SadPlayer który potrafił symultanicznie komentować wszystkie cztery jednocześnie rozgrywane partie ;).
Na miejscu emocje były jeszcze większe. Mimo długiego czasu na grę (90 min + 1 min byoyomi na gracza) kolejne rundy przelatywały błyskawicznie.
Mistrzem do lat 24 został Kamil Chwedyna 3 dan (fisz). Pełne wyniki i zapis gier w formacie sgf można znaleźć na stronie LMM: http://e-go.pl/lmm. Dzięki sponsorom (internetowy sklep e-go.pl, Stowarzyszenie Meijin, Polskie Stowarzyszenie Go oraz sponsorzy prywatni) mieliśmy w turnieju całkiem pokaźne nagrody finansowe. Każda wygrana gra premiowana była kwotą 50 zł, dodatkowo za 4 pierwsze miejsca odpowiednio 1300,-, 650,-, 400,- i 250,- zł.
Warto już dziś zacząć trenować, nagrody w przyszłym roku nie powinny być mniejsze :).
W 2-dniowym Czarnym Kamieniu rywalizowało tylko czterdzieści osób. Szkoda, że tylko tylu. I turniej i warunki pobytu były niezłe - spanie, granie i jedzenie na miejscu, za niewielkie pieniądze (hitem były domowe obiady za jedyne 8,- zł). Majową edycję CK wygrał Leszek Sołdan, 5 dan (Lesio), pełne wyniki również można znaleźć na stronie LMM.
W wieczornym turnieju Sunjang Baduk grały 24 osoby w trzech ośmioosobowych grupach. Ostrą walkę - do której zawsze prowadzi ta odmiana go - i gratyfikacje finansowe wygrali odpowiednio Leszek Sołdan, 5 dan (Lesio), Ewa Moś, 1 kyu (thera) i Dorota Gogosz, 9 kyu.
Dziękuję wszystkim uczestnikom i sponsorom. Dziękuję ciężko pracującym przed, w trakcie i po imprezie Gosi (ma1a), Arturowi (Pomyj), Bogdanowi (bankowy13), Łukaszowi (salmon) i Piotrowi (pit2112). Impreza była tak fajna dzięki Wam wszystkim.


Nadesłane przez janek dnia 01-06-2007 o godz. 17:23:49 (1894 wyświetleń)
[ Administracja ]

Pokrewne linki
 Więcej na temat Z Polski

Najczęściej czytany artykuł Z Polski:
z pamiętnika młodego goisty

Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0
Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Kiepski


Opcje

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy