Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Ogłoszenia: Grupowy wyjazd na Europejski Kongres Go w 2008 r.
Różne
W 2008 r. Europejski Kongres Go odbędzie się w Leksand, niewielkiej miejscowości w centralnej Szwecji, położonej nad jeziorem Siljan (http://egc2008.eu/en/congress/index.php).
Każdy Kongres Go jest wielkim wydarzaniem. To impreza dla najsilniejszych danowców i całkowitych początkujących. Przez dwa tygodnie setki goistów z całej Europy i świata rywalizuje w wielu turniejach, bierze udział w warsztatach prowadzonych przez graczy zawodowych, może grać i cieszyć się go 24 godziny na dobę. Równolegle są imprezy towarzyskie: oficjalne oraz częstokroć liczniejsze i co najmniej równie udane nieoficjalne. Można skorzystać z wycieczek, można w końcu po prostu poleniuchować w doborowym towarzystwie.
Idąc za mądrą radą (dziękuję panie Lubomirze), stowarzyszenie Meijin organizuje grupowy wyjazd na EGC do Leksand. W ten sposób pojechać na EGC będzie łatwiej, przyjemniej i taniej.

Podróż planujemy wynajętym autokarem.

Trasa - z południa, przez centralną Polskę, Szczecin. Dokładną trasę przejazdu przez Polskę ustalimy w ten sposób, aby była wygodna dla jak największej ilości zgłoszonych osób. Dalej Rugia i 3,5 godzinna przeprawa promowa do Szwecji. W tej chwili rozważamy dwie najlepsze oferty czarteru - obie firmy dysponują nowoczesnymi i wygodnymi autokarami turystycznymi. Wyjazd 24. lipca, powrót 10/11. sierpnia 2008 r.

Noclegi we własnym śpiworze w niewielkich salach lekcyjnych gimnazjum w Leksand; dostępne łazienki, prysznice, toalety. Wszystkie wygodniejsze (i znacznie kosztowniejsze) opcje noclegowe proponowane przez organizatorów są również dostępne. Zainteresowanych proszę o pytania na priva.
[Jeśli ktoś dysponuje dużymi, np. 10-osobowymi namiotami, warto znaleźć chętnych wsółspaczy do takiego namiotu. Rozbicie namiotu bez względu na ilość osób kosztuje 12 Euro/dobę i przy bardzo dużych namiotach może być tańsze od spania w śpiworze. Pole namiotowe wyposażone jest w przyzwoite łazienki i toalety. Oczywiście obniży to finalną cenę dla tych osób].

Wpisowe - dopuszczające do wszystkich imprez kongresowych poza wycieczkami - wynosi 90 Euro, jest - szczerze mówiąc niewielka - szansa na zniżkę dla naszej grupy.

Imprezę warto będzie zorganizować dla co najmniej 40 osób. Im chętnych będzie więcej tym będzie tańsza, oczywiście granicą jest pojemność autokaru :). Suma wszystkich kosztów (przy 40 osobach) bez wyżywienia, uwzględniając dzisiejsze kursy, zamknie się kwotą 1175 zł. To spora kwota, ale jest prawie cały rok, by ją uzbierać :).

Wstępne zgłoszenia lub pytania proszę przysyłać na mój adres ( janlubos pro.onet.pl ). W zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko, stopień PSG lub szacunkową siłę gry, adres majlowy i telefon kontaktowy oraz miejscowość. Osoby towarzyszące (nie grające i nie biorące udziału w rozgrywkach kongresowych, dla nich cena niższa o 90 Euro) oczywiście są mile widziane, byle w rozsądnych ilościach ;).
Wstępną rejestrację zgłoszeń prowadzić będę do końca stycznia 2008. Przy zbyt małej ilości chętnych będziemy musieli zrezygnować z imprezy. Przy ich nadmiarze decydować będzie kolejność zgłoszeń. Pierwszą zaliczkę, potwierdzającą wolę wyjazdu, w wysokości 150 zł trzeba będzie wpłacić do końca lutego na konto stowarzyszenia Meijin (przeznaczenie: zaliczka na wpisowe do EGC i na noclegi), drugą, w wysokości 300 zł (zaliczka na wynajęcie autokaru i bilety promowe) do końca maja, pozostałą część - w czasie wyjazdu. Wszystkich biorących udział w imprezie będę począwszy od 31. stycznia 2008 na bieżąco informował o detalach imprezy: wiążącej, maksymalnej finalnej cenie, szczegółowej trasie przejazdu przez Polskę, liczebności grupy, ewentualnych zmianach (obniżkach) finalnej ceny, itp.

Proszę o nie rejestrowanie się na stronie kongresu. Umówiłem się z organizatorami, iż rejestrować będę całą grupę jednocześnie wraz z wpłatą zaliczki za wszystkich uczestników.

Mam nadzieję, że impreza będzie równie udana, jak organizowane przed kilku laty juniorskie wyjazdy do Cannes czy Koeln, a polscy goiści będą w Leksand jedną z liczniejszych grup :).


Nadesłane przez janek dnia 28-08-2007 o godz. 15:39:09 (3983 wyświetleń)
[ Administracja ]

Pokrewne linki
 Więcej na temat Różne

Najczęściej czytany artykuł Różne:
Fragmenty książki Gra GO Matthew Macfadyena

Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0
Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Kiepski


Opcje

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy