W jaki sposób możecie współtworzyć serwis? Przede wszystkim każdy użytkownik może wysłać samodzielnie na strony własny artykuł. Ponadto możecie sami dodawać nowe linki oraz pliki do ściągania... Nowe strony Akademii oferują znaczną liczbę możliwości aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu ich zawartości. Tłumacząc z polskiego na nasze: każdy zarejestrowany użytkownik może zostać współautorem tych stron. To naprawdę może być swietna zabawa! Nie trzeba do tego znać html-a, php-a czy innych cplusplusów, wystarczy odrobina twórczej weny i krztyna odwagi.
W jaki sposób możecie współtworzyć serwis? Przede wszystkim każdy użytkownik może wysłać samodzielnie na strony własny artykuł. Ponadto możecie sami dodawać nowe linki oraz pliki do ściągania. W przyszłości zorganizujemy możliwość edytowania zawartości słowniczka oraz FAQ.
Zwróćcie uwagę, że w menu użytkownika znajduje się link "wyślij artykuł". Klikając na niego otworzycie stronę z formularzem. W odpowiednie pola wpisujecie tytuł artykułu oraz jego tekst. Z menu temat wybieracie ten, który najlepiej opisuje treść waszego artykułu. Treść artykułu należy podzielić na dwie: pierwszą z nich jest nagłówek, który wstawiacie w pierwsze duże pole, drugą jest pozostała część, którą wstawiacie w pole tekst rozszerzony. Jeśli korzystacie ze znaczników html upewnijcie się, że nie wybieracie opcji "zwykły tekst bez formatowania".
Przykład 1
Chcesz dodać zapowiedź turnieju. W pole tytuł wpisujesz "Turniej w ... dnia ...".
Jako temat wybierasz Polskie Go. W pierwsze pole tekstu artykułu wklejamy jedno lub dwa zdania, np.: "Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na turniej GO we ....". W drugie pole (tekst rozszerzony) wklejamy pozostałą część zapowiedzi. Nie musimy przy tym powtarzać tekstu wklejonego w pierwsze pole. Robimy podgląd tekstu i jeśli wszystko jest ok, klikamy OK! i jesteśmy w domu. Teraz możemy czekać aż administrator zatwierdzi nasz artykuł i pojawi się on na stronie.
Przykład 2
Napisałeś tekst objaśniający kształty nakade. W pole tytuł wpisujesz "Kształty nakade". Tematem będzie Nauka gry - tesuji i tsume-go. Pozostałe pola wypełniamy tak jak wyżej opisałem, podglądamy, ok-amy i idziemy na piwo (albo soczek, jak mamy poniżej 18 lat) :).
Jako user możecie także samemu dodawać linki i pliki. Zasady są podobne, więc omówię je tylko na podstawie plików. Wchodzimy w pliki i piewsza rzecz, jaką zauważamy to fakt że jest ich za mało. Wywołuje to w nas święte oburzenie, więc zabieramy się do pracy. U góry strony błyskawicznie dostrzegamy link Dodaj plik. Ostrożnie, tak aby nie zniszczyć myszy z podniecenia, klikamy na ten link. Odpowiednie pola wypełniamy zgodnie z nazwami tych pól. Imię i adres autora to dane autora pliku, a nie osoby która dodaje link do tego pliku :). Rozmiar pliku koniecznie podajemy w bajtach, a nie kilobajtach! Strona WWW to najczęściej strona autora pliku, lub strona, z której ten plik ściągnęliśmy.
Już wkrótce użytkownicy będą też mogli dodawać własne wpisy do słowniczka oraz FAQ. Zachęcamy także do pisania własnych recenzji książek. Słabsi gracze wielokrotnie zwracają się do mnie z pytaniem czy warto kupić tę lub tamtą pozycję. Rozwiązaniem problemu będzie zgromadzenie w jednym miejscu recenzji książek goistycznych. Gotowych jest już ich kilka, a czekamy na następne teksty nie przekraczające 100 słów. Propozycje proszę zgłaszać na adres marcin@go.art.pl.
Wasi admini