Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Invincible: The Games of Shusaku, pod red. Johna Powera

Shusaku był wiodącym graczem złotego wieku Go w połowie XIX wieku. Jego wyniki w grach zamkowych były zdumiewające: 19 razy z rzędu wygrał doroczne gry zamkowe w obecności shoguna.
Gry Shusaku są uważane za wzór do naśladowania przez graczy chcących zostać profesjonalistami. Szczególnie te gry, w których grał czarnymi.
Książka ta zawiera ponad 80 gier Shusaku. Każda gra opatrzona jest komentarzem czołowych profesjonalistów. Jeśli znamy język angielski, warto poświęcić trochę czasu na przeczytanie historii Shusaku. Jeśli w szkole mieliśmy niemiecki... możemy odrazu przejść do układania partii. W czechach krąży powiedzenie, że kiedy ułożymy wszystkie partie z książki 4 razy, to będziemy grać z siłą 4d! Początkujący gracze mogą pytać, czy warto jest układać partie Shusaku na ich poziomie. Ja zacząłem układać partie jak grałem z siłą 20k. Książka ta jest dla wszystkich, każdy może się z niej bardzo dużo nauczyć, zaczynając od początkujących, kończąc na graczach zawodowych. Według mnie jest to niezbędna książka dla każdego gracza Go.

Dodane: May 12th 2003
Recenzent: Paweł Celejewski
Wynik:
Wywołań: 3129
Język:

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy