Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Graj jak shodan Rina Kaiho
Na prawie 50 stronach Rin Kaiho analizuje 3 gry graczy amatorów (od 3 kyu do 1 dan). Analiza ta skierowana jest przede wszystkim na pokazanie właściwego sposobu myślenia o grze.

Autor wybiera te momenty w grze, w których gracze popełnili błędy wynikające nie z pomyłek technicznych ale niewłaściwego rozumienia zasad kierujących prawidłową grą.

Rin uderza dokładnie i precyzyjne w słabe punkty gry amatorów, wyjaśniając szczegółowo jak należy rozumieć jego "uwagi" i jak unikać wskazanych przez niego "błędów". Właśnie owe uwagi i błędy - wyszczególnione, opisane i zilustrowane diagramami w tekście nadają tej książce unikalny charakter i szczególną wartość.

Biorąc pod uwagę różnice siły w Japonii i Polsce książka adresowana jest do graczy o sile w okolicy polskich 6 kyu.

Wkrótce (koniec sierpnia) pozycja ta ukaże się w języku polskim jako pierwsza w całej serii publikacji wydanych przez e-go .

Slawek Piela
Dodane: July 10th 2003
Recenzent: Slawek Piela
Wynik:
Wywołań: 2745
Język: english

Graj jak shodan Rina Kaiho
Nadesłane przez kaisuj dnia 2005-04-27 08:10:41
Mój wynik:


Czytalem te ksiazke i uwazam ja za jedna ze slabszych pozycji. Moim zdaniem ksiazka jest napisana w taki sposob, ze osoba nie posiadajaca odpowiedniego poziomu wiedzy niewiele z niej zrozumie, a osoba, ktora ma odpowiednia wiedze by ja zrozumiec, niewiele z niej wyniesie. Autor faktycznie prezycyjnie wskazuje slabe punkty w grze amatorow, ale niestety wiekszosc sytuacji nie ma pokazanych kontynuacji, przez co trudno jest samemu dojsc do tego jak nalezaloby zagrac. Na skutek tego zostajemy jedynie z wiedza jak jest zle, a nadal nie wiemy jak byc powinno.
Czytajac te pozycje mialem wrazenie, iz autor pisal te ksiazke w wolnych chwilach i pospiesznie, zebral troche zlotych mysli, niekoniecznie ze soba zwiazanych.

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy