Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Archiwum - aurora i inne serwery.
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kawa
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 24, 2003
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt czerw 17, 2003 12:47 pm    Temat wiadomości: Archiwum - aurora i inne serwery. Odpowiedz cytując

Czy gry rozgrywane na aurorze sa archiwizowane i jak mozna dostac sie do takiego archiwum Pytanie
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt czerw 17, 2003 12:52 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Polecam lekture helpa na aurorze do komend "sgf", "mail" i "request". Takze na innych serwerach jest dostep do przeszlych partii.
Powróć na górę
arq
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lip 04, 2003
Wiadomości: 4

PisanieNadesłano: Cz lip 10, 2003 12:40 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Quote::
7. Alternatywne do Aurory serwery, na ktorych można rozgrywać gry w ramach IAG to: KGS, WING, NNGS. Inne serwery nie spełniają wymaganych warunków ponieważ albo nie obsługują reguł japońskich (np kurnik), albo zbyt krótko udostępniają zapis gry do ewentualnej weryfikacji (np IGS).
IGS udostępnia zapis gry natychmiast po jej zakończeniu wysyłając SGF na maila użytkownika - trzeba tylko mieć ustawione toggle automail on. Dlaczego więc nie można na nim grać w ramach IAG?
Powróć na górę
okupant
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 20, 2003
Wiadomości: 51
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz lip 10, 2003 1:41 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jak rozumiem tu chodzi o to, że dede albo inny administrator w razie czego mógł sprawdzić autentyczność zapisu wysyłanego do ligi lub turnieju.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz lip 10, 2003 2:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

IGS jest serwerem komercyjnym, który dość zazdrośnie strzeże swych praw, tak że niemożliwe jest reklamowanie na nim imprez rozgrywanych także na innych serwerach. W przeszłości PSG miało z IGS pewien konflikt - szczegóły są do znalezienia w archiwum listy go-l.
Powróć na górę
arq
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lip 04, 2003
Wiadomości: 4

PisanieNadesłano: Cz lip 10, 2003 2:41 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

okupant wrote:
Jak rozumiem tu chodzi o to, że dede albo inny administrator w razie czego mógł sprawdzić autentyczność zapisu wysyłanego do ligi lub turnieju.
SGFa z zapisem gry dostają obaj gracze - i zwycięzca i przegrany - i mogą go obaj przesłać adminowi do wglądu. Nie jest to chyba problemem. A co do komercyjności IGSu to nie zabrania on chyba umawiać się na grę jakimkolwiek graczom, niezależnie od ich preferencji czy powiązań (np. z PSG)... Uśmiech
Powróć na górę
slawek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 08, 2003
Wiadomości: 44
Skąd jesteś: Bielsko Biala

PisanieNadesłano: Cz lip 10, 2003 10:25 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

arq wrote:
okupant wrote:
Jak rozumiem tu chodzi o to, że dede albo inny administrator w razie czego mógł sprawdzić autentyczność zapisu wysyłanego do ligi lub turnieju.
SGFa z zapisem gry dostają obaj gracze - i zwycięzca i przegrany - i mogą go obaj przesłać adminowi do wglądu. Nie jest to chyba problemem. A co do komercyjności IGSu to nie zabrania on chyba umawiać się na grę jakimkolwiek graczom, niezależnie od ich preferencji czy powiązań (np. z PSG)... Uśmiech

oj zdziwyłbyś sie....

IGS monitoruje prywatne rozmowy (te wykonywane za pomoca komendy tell).

Brak archiwizacji to podstawowy mankament, dla ktorego IGS został wykluczony. POdstawowy ale nie jedyny.

W archiwum go-l jest streszczenie wraz z przeprosinami IGS dla PSG za zachownie ich adminów.

Walczylem chyba z rok Uśmiech

Slawek
Powróć na górę
arq
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lip 04, 2003
Wiadomości: 4

PisanieNadesłano: Pt lip 11, 2003 4:55 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Czytałem archiwum i jestem naprawdę pod wrażeniem. Dziwne jest to podejście adminów IGSu do niektórych spraw, naprawdę... Ale jak patrzę na tą ilość ludzi grających na tym serwerze, to myślę że mogą sobie pozwolić na takie traktowanie tych "paru" osób z Polski... Przykre. Ale mimo wszystko uważam że egg-pandanet jest niezłym klientem. Acha, czy Japończycy płacą za grę na tym serwerze? Tak zrozumiałem...
Powróć na górę
slawek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 08, 2003
Wiadomości: 44
Skąd jesteś: Bielsko Biala

PisanieNadesłano: Pt lip 11, 2003 8:57 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

arq wrote:
Czytałem archiwum i jestem naprawdę pod wrażeniem. Dziwne jest to podejście adminów IGSu do niektórych spraw, naprawdę... Ale jak patrzę na tą ilość ludzi grających na tym serwerze, to myślę że mogą sobie pozwolić na takie traktowanie tych "paru" osób z Polski... Przykre. Ale mimo wszystko uważam że egg-pandanet jest niezłym klientem. Acha, czy Japończycy płacą za grę na tym serwerze? Tak zrozumiałem...

wtedy kiedy sie tym interesowalem to IGS byl czescia płatnego serwisu.
To tak troche jak z WP. Płacisz za dostep, konto i w pakiecie masz IGS.

nie wiem jak jest teraz.

Slawek
Powróć na górę
arq
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lip 04, 2003
Wiadomości: 4

PisanieNadesłano: Pn lip 13, 2003 4:04 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

slawek wrote:
nie wiem jak jest teraz.
Heh, teraz jest podobnie... Na grupie rec games.go znalazłem post z 4 lipca 03. Gość pisze że grał kilka gier wliczających się do ratingu (czyli te które spełniały wzystkie warunki). Jednak serwer nie zaliczył mu tych gier do ratingu. Kiedy zwrócił uwagę na ten ewidentny bug adminowi (tweede) ten odpisał mu że chyba nie rozumie zasad dotyczących ratingu i nie ma żadnego bugu. Po kolejnym mailu tego gracza, tweede zablokował jego konto, a każde następne tworzone przez niego było resetowanie do statusu NR tak że nie może on grać ratingowanych gier... I to wszystko bez dania jakichkolwiek argumentów ze strony admina. Paranoja?
Powróć na górę
slawek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 08, 2003
Wiadomości: 44
Skąd jesteś: Bielsko Biala

PisanieNadesłano: Pn lip 13, 2003 7:17 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

czyli mimo przeprosin wszystko po staremu...

nie gram tam juz od lat i jestem szczesliwym czlowiekiem Uśmiech

Slawek
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy