Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Jakie zestawy do Go polecacie?
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flieg
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 07, 2003
Wiadomości: 11
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt sierp 08, 2003 5:28 pm    Temat wiadomości: Jakie zestawy do Go polecacie? Odpowiedz cytując

No więc właśnie... co polecacie? widziałem w internecie niejeden zestaw do zamówienia, ale nie wiem, na który się zdecydować... Koło mnie nawet jednego kamienia się nie kupi, a co dopiero planszy. Bardzo proszę o pomoc.
Powróć na górę
Anako
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: z Warszawy :D

PisanieNadesłano: Pt sierp 08, 2003 8:38 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No cóż, ja miałam podobne obiekcje Uśmiech Wpierw zamówiłam zestaw ICHI, jednak okazało się, że dostarczone do sklepu deski były w opłakanym stanie, więc zaproponowano mi zestaw Econo+, z którego bardzo się cieszę Bardzo szczęśliwy Jednak osobiście polecam Ci zestaw Ni+ - o wiele droższy, jednak kamienie są w gosu, a goban grubszy (4 cm) i - co najważniejsze -woskowany. Jeżeli chodzi o same kamienie, to najlepsze są 9 milimetrowe.
Mam nadzieję, że to pomoże Uśmiech

_________________
"At spes non fracta."
Powróć na górę
Flieg
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 07, 2003
Wiadomości: 11
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt sierp 08, 2003 10:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sorry, że nie pokieruje się twoją propozycją, ale już chyba wybrałem. Jest ze strony www.go.tuchola.pl/sklep.htm (zestaw 2). Jest tańszy, zawiera pomocne CD i takie tam...
Powróć na górę
Anako
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: z Warszawy :D

PisanieNadesłano: Sb sierp 09, 2003 12:05 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ależ nic nie szkodzi Bardzo szczęśliwy

_________________
"At spes non fracta."
Powróć na górę
silk
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 47
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb sierp 09, 2003 12:18 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jedyna zaleta tego zestawu, to że jest tańszy.
Jednak kamieniami z tworzywa gra się gorzej niż szklanymi, a tektura to nie deska.
IMO lepiej dołożyć 30zl i kupić econo+ z e-go, chociaż jestem świadom, że nie każdy może sobie na to pozwolić.

_________________
An algorithm must be seen to be believed. -- D.E. Knuth
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb sierp 09, 2003 12:33 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kto raz grał czymś cięższym, nawet tymi ingowskimi z gruchającym ciężarkiem w środku, ten będzie się już zawsze czuł głupio z plastikami. Ja osobiście polecam szklane koreańskie 8mm, a deska nawet ze sklejki. Np. zestaw econo+.
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Sb sierp 09, 2003 12:44 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

imho na poczatek kazda deska jest dobra Bardzo szczęśliwy
co do kamieni to preferuje szklane te 8mm Bardzo szczęśliwy ale jak osiagne 1dan to zamierzam sobie kupic cos w stylu malego stolka goralskiego Bardzo szczęśliwy czyli cos takiego co ma hikaru w pokoju Bardzo szczęśliwy na e-go.pl jest cos podobnego za 300 zl Bardzo szczęśliwy wiec nie drogo jak na to co widzialem na kiseido :>

ale nim to kupie minie napewno ladne pare latek. 1dan drogą nie chodzi :>

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Śr sierp 20, 2003 2:02 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tia, zestaw SAN za 430 zyka :} Jak komus szkoda pieniedzy to niech zerknie kiseido.com/go_equipment.htm - tam to sa dopiero ceny :}
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Śr wrz 17, 2003 4:44 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja pokierowałam się za poradą ma1a'ej...
Mam zestaw ICHI ze strony www.e-go.prv.pl
I nie narzekam:)

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy