Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Forma a pora dnia
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr wrz 24, 2003 3:13 pm    Temat wiadomości: Forma a pora dnia Odpowiedz cytując

Wlasnie sie zaczalem zastanawiac czy pora dnia ma jakis wplyw na potencjal intelektualny i sile w graniu w go. Mama mi zawsze powtarzala, ze rano umysl jest trzezwy i chlonny dlatego do szkoly chodzi sie rano i dlatego najlepiej jest sie uczyc rano. Jednakze nie jestem do tego przekonany bez wzgledu na to, co tam wybadali amerykanscy naukowcy. Mam poczucie, ze ja lepiej gram popoludniu czy wieczorem. Raz gralem nawet o 1 czy 2 w nocy i tez mi niezle szlo. A przed chwila gralem sobie z many faces of go i robilem blad za bledem. Jak to jest u Was. Czy czujecie sie silniejsi o danej porze dnia, czy nie robi Wam to roznicy? A moze to zalezy od indywidualnych preferencji? A tak na marginesie, czy turnieje sa rozgrywane o jakis stalych godzinach czy raczej nie ma na to reguly? Moze ktos wie? Bo zauwazylem, ze wiele imprez sportowych (nie tylko pilka nozna) sa rozgrywane wieczorami, gdyz ponoc wtedy organizm ludzki ma najwiekszy potencjal fizyczny.
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Śr wrz 24, 2003 3:43 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

zdaje się że przeciętny turniej 4-rundowy zaczyna się w godz. 10-12 i...trwa.... 7 godzin Wesoły

a co do pory dnia i formy - to jest dosyć indywidualne, zależy od rytmu biologicznego, tego, czy ktoś jest "skowronkiem" czy "sową" :lol:, zdrowia, snu, poziomu cukru we krwi, poziomu hormonów, kawy... Wesoły
nawet gdyby ustalić przeciętny biorytm, mogłyby wystąpić różnice wynikające z płci, a w go - choćby od doświadczenia i posiadanej siły Wesoły

ze względu na długość turniejów - bardziej efektywne okazałyby się może treningi-maratony go...;)

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Śr wrz 24, 2003 6:43 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

je osobiscie zdecydowanie wole grac wieczorem. (ale najlepsze pory sa wtedy kiedy nie ma lagow) Uśmiech rano jestem jeszcze zbyt zaspany zebym mogl grac dobrze. wieczorem moge w sumie grac dopoki nie przestaje widziec na oczy Uśmiech popoludniu to tez dla mnie dobra pora (byle lagow nie bylo).
a w ogole to bledy mozna popelniac o kazdej godzinie Uśmiech
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn wrz 28, 2003 4:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja sie czuję słaba niezaleznie od pary dnia czy nocy...=)
Nie ma dla mnie roznicy , o ktorej gram byle by to nie bylo za wczesnie, albo za pozno... To dwie reguly ktorych przestrzegam=)
Trudno by mi bylo grac, gdybym ledwo potrafila w komputer patrzec z powodu sennosci;]

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
pepi
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Wrocław

PisanieNadesłano: Pn wrz 29, 2003 1:33 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Zdecydowanie popieram Twoją mamę, kaisuj Uśmiech mnie się najlepiej gra rano, nawet czasem bardzo wcześnie, o 5-6 rano. Jasne, nie zawsze mam maksymalnie wyostrzoną koncentrację tuż po wstaniu z betów, ale ogólnie mam wtedy dużo większą przyjemność z gry, wydaje mi się, że więcej ogarniam.
Inna sprawa, że niezależnie od pory lepiej mi się gra trzecią, czwartą grę z kolei niż pierwszą, ale to inna historia Uśmiech

_________________
Ponoc koty "czuja" wasami ksztalty przestrzeni, niesamowite...
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn wrz 29, 2003 3:20 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No wlasnie pepi, porusyzles jeszcze jedna nurtujaca mnie kwestie. Czy umysl rozkreca sie po rozegraniu kilku gier, czy moze raczej ulega zmeczeniu. Dzis gralem 3 gry. Nie zupelnie jedna za druga bo robilem sobie pol godzinne przerwy. Pierwsze dwie gralem z zawodnikami 12k (KGS). Obie przegralem, przy czym pierwsza roznica 65pkt, a druga juz tylko 15pkt. Trzecia gre gralem z 15k i dalem mu 2 handi. Byl remis, a o wyniku rozstrzygnelo komi. Wiadomo, kazdy z nich gral inaczej. Pierwszy przykladowo dwa pierwsze ruchy zagral w san-san, wiec nietypowo. Trzeci popelnial wiele bledow, co mi na pewno pomagalo. Trudno wiec wywnioskowac, czy sie rozkrecalem, ale na pewno mialem cos takiego, ze czulem, ze gra mi sie jakby lzej, swobodniej, wykonywanie ruchow nie meczylo mnie tak bardzo jak w pierwszej grze, gdzie wszystko co robilem bylo jakies nie takie, jakie chcialem zeby bylo. A co do pory dnia, to ja chyba jednak preferuje wieczor, pod warunkiem, ze nie jestem zbytnio zmeczony fizycznie. Bo czasem, jak sie duzo nalatam po miescie i siadam wieczorem, to jakos jestem taki ociezaly, ze i myslenie mi szwankuje.
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Wt wrz 30, 2003 1:07 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No właśnie, u mnie reguły nie ma, tak czy siak gram źle Bardzo szczęśliwy ale jednak bywaja dni gdy mi jakos lepiej idzie granie.Skad to sie bierze ze w jeden dzien moge przegrac 3 gry z 11k KGS a nastepnego 3 wygrac.
Nie polecam równiez grania po piwie czy tam czyms innym Uśmiech
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Cz paźdź 02, 2003 10:27 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dlaczego nie polecasz Wojtek? Ostatnio guts przyszedł po pewnej ilosci % do klubu i wszystkie gry wygral przez poddanie :}
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Sb paźdź 04, 2003 6:40 pm    Temat wiadomości: hehe Odpowiedz cytując

Nie wiem jak to jest z Danielem ale mi po piwku gra sie nie klei Puszczający oczko
Ale masz racje nawet o tym zapomnialem ze wszystkie gry wygrał przez rezygnację.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy