Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Koncentracja podczas gry
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Sb list 08, 2003 4:47 pm    Temat wiadomości: Koncentracja podczas gry Odpowiedz cytując

Jak zachować właściwą koncentrację uwagi? Na tyle, żeby nie skoncentrować się przesadnie na jednym punkcie albo nie myśleć o czym innym? I być na tyle uważnym, żeby obiektywnie stwierdzić, jaka jest sytuacja na planszy?

Ktoś kiedyś napisał - oddychać równo i spokojnie... czy to wystarczy? Wesoły

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Sb list 08, 2003 7:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja zauwazylem, ze czesto sie koncentruje jak gram gry handicapowe. Moze po prostu trzeba sobie wmawiac, ze jest sie w trudnej sytuacji, albo, ze gra sie z duzo lepszym. Ja chyba wlasnie jakos tak robie. Staram sie nie lekcewazyc sytuacji, myslec, jakby od kazdego ruchu zalezal wynik koncowy (w koncu zalezy), zupelnie jakbym gral yose. Wtedy chyba latwiej sie skoncentrowac przy takim nastawieniu.
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Sb list 08, 2003 11:32 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

kaisuj wrote:
Ja zauwazylem, ze czesto sie koncentruje jak gram gry handicapowe. Moze po prostu trzeba sobie wmawiac, ze jest sie w trudnej sytuacji, albo, ze gra sie z duzo lepszym.
w moim wypadku po prostu nie działa Zawstydzony a na kogoś innego to może zadzialać w ten sposób, że się przestraszy sytuacji i nic, tylko... nobi nobi nobi ;P

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Pn list 09, 2003 3:00 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jesli chodzi o koncentracje podczas gry to nawet sie tym nie przejmuje. Oczywiscie mowie o grze w necie bo w rzeczywistosci jest inaczej. Przed grą dobrze jest posłuchać jakiejs spokojnej muzyki, moze pomoc, zlagodzic ruchy i nie grac hamet:D
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Pn list 09, 2003 3:07 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

wojtek85 wrote:
Jesli chodzi o koncentracje podczas gry to nawet sie tym nie przejmuje. Oczywiscie mowie o grze w necie bo w rzeczywistosci jest inaczej.
inaczej, tzn? Przewracający oczami

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Pn list 09, 2003 4:44 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Inaczej czyli raczej sie koncentruje, ale tez nie zawsze Puszczający oczko Ciezko sie koncentrowac do blitza Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
pepi
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Wrocław

PisanieNadesłano: Śr list 12, 2003 10:18 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

wojtek85 wrote:
Ciezko sie koncentrowac do blitza Bardzo szczęśliwy

Właśnie nie, jeśli nie masz dobrej koncentracji przy blitzu, to go przegrasz Uśmiech
Kolega kiedyś zarekomendował mi sposób na koncentrację podczas partii który sprowadza się do tego, żeby myśleć wyłącznie o robieniu dobrych ruchów w odpowiedzi na ruchy przeciwnika i broń Boże nie myśleć o wyniku partii a już w ogóle nic w rodzaju: "Jestem silniejszy/sza, muszę wygrać". Świadomość własnej siły jest ważna, ale moment w którym się myśli "Już wygrałem/łam, nie mogę przegrać" często poprzedza zagranie jakiegoś idiotyzmu który powoduje przegranie właśnie.

_________________
Ponoc koty "czuja" wasami ksztalty przestrzeni, niesamowite...
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Cz list 13, 2003 1:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

do szklar mialem okropne probelmy z koncentracją ale dzieki grom z Marcinem i Pepi jakoś się przłamałem i dużo lepiej mi się gra. Koncentracja podczas gry, nawet blitzu (pepi podobno ta keima co ci zagralem to bylo hamete:)) pomaga bardzo w grze jak i szybszym awnasie

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pt list 14, 2003 1:01 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mi trudno jest sie skoncentrowac podczas grania w internecie..
Po prostu nie jest latwo usiedziec w skupieniu, kiedy mozna robic tyle rzeczy podczas gry...
GG, forum, przegladanie stron internetowych...
Wlasnie tez zauwazylam, ze trudno mi sie skupic w necie:)
Teraz sie staram chociaz nie rozmawiac podczas gry...

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy