Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


muzyka a GO
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yeellow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 27, 2003
Wiadomości: 28
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn stycz 18, 2004 10:14 pm    Temat wiadomości: muzyka a GO Odpowiedz cytując

Witam!

Chcialem zapytac, czy znacie moze jakas muzyke inspirowana GO albo taka, ktora tworzy "dobry nastroj" do gry? Moze jakas japonska, czy chinska klasyka? W Hero jest taka scena, w ktorej graja w GO, a tlo muzyczne tworzy pewien starzec. Chodzi mi o muzyke tego typu. Nie bardzo wiem jak tego szukac.

Pozdrawiam
Marcin
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pn stycz 18, 2004 11:13 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ja jak gram w go to slucham Linkin Park'u Uśmiech mi to naprawde pomaga Drwiący
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn stycz 18, 2004 11:19 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Niesądzę, żeby istniał jeden gatunek muzyki, który pomaga myśleć, tak jak nie istnieje jedna recepta na piękne malowanie ani nie istnieje jedna recepta przy jakiej muzyce należy się uczyć. Każdy wybiera coś swojego. Jeśli kręci cię muzyka chińska, to właśnie tego powinieneś szukać. Przy okazji nadmienię, że przetłumaczyłem kiedyś tekst o tym, do jakich sztuk go jest najbardziej podobne i teza autora jest taka, że do jazzu... Można ten tekst znaleźć w archiwach lub w felietonach i esejach.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn stycz 18, 2004 11:19 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A mnie się najlepiej gra przy jakiejś spokojnej, niebanalnej (pamiętam, że np. Bjork się nadawała wspaniale). Swego czasu zaś, grając u Marcina słuchaliśmy nieklasycznej muzyki klasycznej.
Powróć na górę
yeellow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 27, 2003
Wiadomości: 28
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn stycz 18, 2004 11:32 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Chodzilo mi o cos troche innego, moze zle sie wyrazilem. Chodzilo wlasnie o tradycyjna muzyke japonska lub chinska, nie po to nawet zeby sie przy niej jakos lepiej myslalo, ale zeby stwoarzyc nastroj. Tak jak grac mozna na kartce papieru albo na ladnym gobanie (grubym i z nozkami). Gra ta sama, ale inny nastroj :-). I pewnie przez te pare tysiecy lat powstala jakas muzyka inspirowana GO - chetnie bym takiej posluchal. A moze jest jakas muzyka europejska inspirowana GO?

Pozdrawiam
Marcin
Powróć na górę
loopan
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 27, 2003
Wiadomości: 40
Skąd jesteś: Wroclaw

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:25 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Poprawka.
W filmie Hero nie graja w go, a muzyke mozna sciagnac np soulseekiem.
Powróć na górę
yeellow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 27, 2003
Wiadomości: 28
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:32 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

loopan wrote:
Poprawka.
W filmie Hero nie graja w go, a muzyke mozna sciagnac np soulseekiem.

no, w kazdym razie w cos podobnego :-). Ktos wie co to za gra? (biale i czarne kamienie, tyle ze nie klada ich na przecieciach - chociaz moze to i GO, tylko goban taki dziwny Uśmiech Muzyke z Hero mam, chodzilo o inna, podobna.

Pozdrawiam
Marcin
Powróć na górę
yeellow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 27, 2003
Wiadomości: 28
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:35 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

yeellow wrote:
loopan wrote:
Poprawka.
W filmie Hero nie graja w go, a muzyke mozna sciagnac np soulseekiem.

no, w kazdym razie w cos podobnego :-). Ktos wie co to za gra? (biale i czarne kamienie, tyle ze nie klada ich na przecieciach - chociaz moze to i GO, tylko goban taki dziwny Uśmiech Muzyke z Hero mam, chodzilo o inna, podobna.

Pozdrawiam
Marcin

sam sobie odpowiadam :-). To jednak go, a przynajmniej graja w "domu gry w Wei-qui". Chociaz goban faktycznie dziwny :-).
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:38 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja czesto grywam przy Soundtracku z Hikaru. Nagralem sobie na plytke 21 ulubionych kawalkow z obu soundtrackow i jest fajno:) A czasem gram w ciszy i lubie slyszec jedynie uderzenia kamieni imitowane przz cgobana, wzmocnione odpowiednio na wiezy:P
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:39 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

polecam muzyke z Hikaru no Go. Jak jej slucham to taka mnie nachodzi ochota do gry i taki fajny dla mnie nastroj tworzy Uśmiech (az chce sie grac non stop Uśmiech )
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 1:07 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja gram wlasnie przy bjork, przy janie garbarku , a takze przy soundtracku z Hikaru no Go...
I mysle, ze z tego wszystkiego bjork oraz garbarek nadaje sie najepiej.
Nie znam tytułów, ale najpiekniej gra sie przy muzyce loopana ( ktory jak chce, moze podac tytuly, bede pocieszona:>)..
Albo bez muzyki, tak w necie najczesciej gram.

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 1:18 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja prawie zawsze slucham sciezek dzwiekowych z roznych filmow. Przewaznie Hans Zimmer (np ostatnio The Last Samurai), ale tez np Howard Shore (Wladca Pierscieni rzadzi :]) Troche to "bojownicza" muzyka, ale pasuje czasem jak ulal do klimatu gry. A poza tym znam te sciezki na pamiec, wiec sie w nie nie wsluchuje, sa dla mnie tylko tlem.

_________________
Powróć na górę
Xellosik
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 10, 2003
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: Kielce

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 2:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kiedys przy jakiejs kawie chyba NESCAFE (zadna tam kryptoteklama)byla kaseta z odprezajacymi i nastrojowymi kawalkami!Ja slucham tego!Mozna sie skoncentrowac i wyobrazic sobie dalsze ruchy itp. POMAGA Puszczający oczko

_________________
Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, która nosze w sobie. Jestem swoja własną samozagladą.
Powróć na górę
Ishikawa
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 19, 2003
Wiadomości: 53
Skąd jesteś: Lubartów

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 4:22 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja raczej słucham muzyki zespołu "NIGHTWISH". zespuł ten nakręcił serię reklam dotyczących "Hikaru no GO" wprazdzie ich muzyka nie jest spokojna. Bardzo szczęśliwy Ale czego chcieć więcej ... Żyć nie umierać Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 4:35 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Moze kogos to zdziwi ale ja lubie gre w GO przy house lub ambient. JEst to muzyka elektroniczna jednak spokojniejsza. Pobudza do odwaznej gry i nieraz gdy swoje gry ogladam sam sie sobie dziwie skad ja wytrzasnalem takie ruchy.

Ale sprobuje tez zagrac przy muzyce prosto z dalekiego wschodu, jeszcze tego nie probowalem :))
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy