Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


muzyka a GO
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 10:27 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

wojtek85 wrote:
Moze kogos to zdziwi ale ja lubie gre w GO przy house lub ambient. JEst to muzyka elektroniczna jednak spokojniejsza. Pobudza do odwaznej gry i nieraz gdy swoje gry ogladam sam sie sobie dziwie skad ja wytrzasnalem takie ruchy.

Ale sprobuje tez zagrac przy muzyce prosto z dalekiego wschodu, jeszcze tego nie probowalem :))

nie ma to jak hausik grajac w go Uśmiech wojtek85 chyba musimy kiedys na gobanku przy hausie zagrac Drwiący
Powróć na górę
Ashton
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 2

PisanieNadesłano: Śr stycz 21, 2004 8:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

przwaznie slucham metalu albo muzyki z hikaru no goale i tak jak gram koncentruje sie na grze ze zwykle nie zwracam uwagi co gra, w kazdym razie jezeli juz ktos musi grac przy muzyce (tak jak ja, tv rozmowy w pokoju itp przeszkadzaja mi w skupieniu sie na grze) to raczej polecam cos spokojnego bo po szybkim i mocnym zwykle sie blitzuje Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
Ruca
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 05, 2003
Wiadomości: 20
Skąd jesteś: Głogów

PisanieNadesłano: Pt stycz 23, 2004 7:00 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jeszcze z osta filmu Piekny Umysl (Beautiful Mind) jest jeden utwor: Playing a game of Go... mi sie podoba Uśmiech
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 12:55 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Słuchanie muzyki jest jak czytanie, oglądanie telewizji, jedzenie - jest przyjmowaniem, konsumowaniem, odbieraniem.

Granie jest jak pisanie, mówienie, malowanie - jest tworzeniem czegoś nowego, jest przeciwieństwem biernej konsumpcji.

Nie da się robić dobrze jednocześnie kilku rzeczy. Nie da się przeczytać z uwagą książki jednocześnie oglądając telewizję. Powtarzano mi, że jeśli chcesz coś robić dobrze, rób jedną rzecz naraz. Zazwyczaj więc grając słucham tylko odgłosu kamieni Puszczający oczko

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 1:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

To chyba zależy od gracza.
Czemu nie można jednocześnie konsumować i tworzyć? Trudno byłoby jednocześnie tworzyć dwie różne rzeczy, np. grać w go i malować.
Ja na przykład w czasie gry lubię pić herbatę albo kawę. Raczej herbatę - oczywiście zieloną Puszczający oczko To mnie uspokaja i mniej stresuję się grą. Tylko jak się gra w realu to trzeba uważać, żeby nie było jak w tym przysłowiu z piciem kamieni. Puszczający oczko


Ostatnio zmienił(a) Dobromila dnia Pn stycz 25, 2004 1:20 am, w całości zmieniany 1 raz
Powróć na górę
loopan
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 27, 2003
Wiadomości: 40
Skąd jesteś: Wroclaw

PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 3:48 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Konsumpcja - sluchanie muzyki.
Jak mozesz tak podchodzic do muzyki i to Ty wielki jej milosnik?
Powróć na górę
loopan
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 27, 2003
Wiadomości: 40
Skąd jesteś: Wroclaw

PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 6:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Muzyka zawsze mnie inspiruje.
Muzyka + kadzidelko + dobra herbata + ( kiedys wraz methodem i pepi swiece! ) i oczywiscie spokojna przemyslana partia.Tak wygladaja nasze spotkania z pepim.Jesli chodzi o muzyke to zupelnie nieistotny jest jej rodzaj, wazne zeby dobrze sie przy niej czuc.Osobiscie uwielbiam etno i jazz ( a najlepiej mix ).Specjalnie dla Fetki:
Kodo (bardzo wojownicza - do go pasuje idealnie !)
Sainkho Namtchylak
Jan Garbarek !!! - ( tu chyba nie musze wyjasniac )
muzyka mongolska ( Yat-Kha oraz Huun Hur Tu)
Boos Tabla ( bardziej wspolczesnie )
Nils Petter Molvaer (dla tych ktorzy lubia cos wspolczesnego z bitem - koniecznie !!!!! )
Codona ( wszytskie trzy czesci ale I w szczegolnosci )
Stephan Micus ( "Garden of mirrors" - niesamowity klimat! )
jak ktos lubi spokojna to ( Stańko,Arvo Part,Djivan Gasparyan )
narodowa muzyka chinska ( np Lui Pui - troche ostra ale ....do bitewnych parti Uśmiech )
narodowa muzyka japonaska ( szczegolnie bebniarze albo np Tokyo Gakuso)
Ostatnio mam faze na muzyke slowianska ( jak ktos lubi to koniecznie Bulgarian Voices! )
Zreszta wymieniac mozna bez konca Uśmiech
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn stycz 25, 2004 1:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mnie muzyka inspiruje tylko wtedy, gdy się w nią wsłucham, a nie gdy traktuję ją lekceważąco jako dźwiękową tapetę. Nie twierdzę, że czasem nie robię kilku rzeczy jednocześnie, ale zazwyczaj do partii podchodzę na tyle poważnie, by muzyki przy niej nie słuchać.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn stycz 25, 2004 3:20 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dzieki loopan, that's what i want:]
Oj Marcin, Marcin...
Sluchanie muzyki podczas gry nie jest lekcewazącym do gry podejsciem.
Muzyk ulatwia koncentracje, rozluznia, a chyba to w grze jest bardzo wazne?

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Kijana
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 87
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn stycz 25, 2004 4:03 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja zazwyczaj (tzn zawsze :)) gram z muzyką właczoną na full, ale jak gra jest absorbująca to i tak nic z tej muzyki do mnie nie dociera Puszczający oczko
Powróć na górę
loopan
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 27, 2003
Wiadomości: 40
Skąd jesteś: Wroclaw

PisanieNadesłano: Pn stycz 25, 2004 4:17 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tak ci sie tylko wydaje !
Muzyka wplywa na nas podswiadomie, tak jak zapach, swiatlo i wiele innych czynnikow.
Oczywiscie, ze podczas gry nie slucham nowej muzyki bo wtedy nie da sie jej poznac.Slucham sprawdzonych plyt, ktore odpowiednio mnie nastrajaja.
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Wt stycz 27, 2004 5:05 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kijana wrote:
Ja zazwyczaj (tzn zawsze :)) gram z muzyką właczoną na full, ale jak gra jest absorbująca to i tak nic z tej muzyki do mnie nie dociera Puszczający oczko

To nie do konca prawda. Muzyka moze leciec cicho albo glosno, jesli Ci nie przeszkadza w grze mozesz sie skupic na samej grze, jednak nie zdziw sie ze po zakonczeniu grania bedziesz ja nucił.
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Wt stycz 27, 2004 5:29 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ale to nie jest kwestia skupienia, tylko dzialania podswiadomosci.
BTW, z Zefciem ustalilismy, ze do blitzow so dobre rytmy typu System of a Down, Children of Bodom , itp:)

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Wt stycz 27, 2004 6:08 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tymbardziej do blitzow polecam
System of a Down- "Bounce";D
Idealne, nie ma co

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Cz stycz 29, 2004 2:41 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Gdy czuje ze gram dobra gre (oczywiscie jak na moj poziom umiejetnosci), co niestety zdarza sie strasznie rzadko, to mam wrazenie jakbym sam tworzyl cos w rodzaju muzyki.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy