Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


ilość partii na kgs
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Cz stycz 29, 2004 9:17 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

czyli wyglada na to ze u kazdego bylo inaczej z tym znakiem zapytania Uśmiech
Powróć na górę
pedro
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Cz stycz 29, 2004 10:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Polkolordek wrote:
czyli wyglada na to ze u kazdego bylo inaczej z tym znakiem zapytania Uśmiech

Nie prościej przeczytać u źródła, jak jest liczony ranking?

kgs.kiseido.com/en_US/.../math.html

podaje miedzy innymi:
Quote::

One last note - the "?" that is put at the end of some player's ranks. This means that the player's rank is still in doubt. The server assigns a player a "?" if:
The player has no wins.
The player has no losses.
There player's confidence falls below a certain threshold.

The first two are obvious - if a player has no wins, then their maximally probable rank is -?, and if they have no losses then their maximally probable rank becomes ?. Since the player can't be given a computed rank, the server just assign them a rank based on their strongest win or weakest loss. In the third case, the player actually has a rank, but a "?" is added to the end to indicate that the server can't be sure of their rank. For example, if the server only knows that a player has beaten a 9k and lost to a 1k, then the server will calcalute a rank of 5k for the player. But this will get a "?" because it the player's rank could easily be anywhere from 8k down to 2k. Exactly how many games it takes for the player to lose the "?" varies, but it is usually 2 or 3 wins and losses in close games (that is, games with handicap and komi set to give both players close strengths).

Czyli najszybsza metoda pozbycia się '?', to granie w miarę równych gier z graczami o w miarę zbliżonej sile. I już. Jeśli będziesz np. notorycznie przegrywał z jednym graczem 1d, równie notorycznie łoił drugiego o sile 25k i nie będziesz grał z nikim innym, to '?' bedziesz miał pewnie ad mortem defecatam. Uśmiech
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pt stycz 30, 2004 9:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

dziekuje za wyjasnienie Uśmiech teraz wszystko juz wiem Fajny
Powróć na górę
yebisu
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lip 31, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pn lut 01, 2004 3:26 pm    Temat wiadomości: ... Odpowiedz cytując

jak zagrasz dosyc szybko - w przeciagu kilku dni to dwa zwyciestwa i dwie przegrane rated z kolesiami z ustalonym rankiem raczej wystarcza..

_________________
Elite Team
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pn lut 01, 2004 8:07 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

chyba bede tak musial zrobic Uśmiech
Powróć na górę
Ishikawa
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 19, 2003
Wiadomości: 53
Skąd jesteś: Lubartów

PisanieNadesłano: Pn lut 02, 2004 1:06 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

gdy dostaje sie tylde to oznacza że masz zaniżony rank od 1 do 2uch kamieni powiedzmy ja miałem tylde gdy mialem 17k wtedy postaralem sie o znikniencei jej gralem dużo gier na 9x9 ze slabszymi po jej zniknienciu mialem już 15k Uśmiech , ale z tego co wiem rank nie jest najważniejszy ...
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pn lut 02, 2004 1:08 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

tylda nie oznacza zaniżenia ranku tylko że gra się więcej z silniejszymi niż słabszymi. Może Ci chodziło o znak zapytania ?

_________________
Powróć na górę
Ishikawa
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 19, 2003
Wiadomości: 53
Skąd jesteś: Lubartów

PisanieNadesłano: Pn lut 02, 2004 4:54 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

nie jeszcze jak grałem z tyldą, chciałem sie jej pozbyć więc pogadałem z adminem, on powiedział że gram za dużo z silniejszymi i że mój rank na kgs powinien aktualnie wynosić 15k a nie 17k Zawstydzony
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pn lut 02, 2004 5:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ale tylda nie pojawia sie wtedy kiedy masz zanizony rank, a wtedy kiedy grasz wiecej z silniejszymi. Zdanie admina na temat Twojego ranku bylo calkowicie "prywatne" - tak mi sie wydaje. Zreszta wystarczy przeczytac:
Quote::

~
This character will sometimes appear next to the rank of a player when you are setting up a game. It indicates that this player very rarely plays against weaker opponents - games against stronger opponents are much more common. Some players have a "pay back" belief, that they are willing play a weaker player only if that person is willing to do the same

_________________
Powróć na górę
Ishikawa
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 19, 2003
Wiadomości: 53
Skąd jesteś: Lubartów

PisanieNadesłano: Pn lut 02, 2004 5:47 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

nieważne znów mam ~ i sie z tego nie ciesze :(, myśle że tylda sprawdza sie w obu przypadkach zarówno w zaniżonym rankingu jak i w grze z silniejszymi zwłaszcza że jako 17k mogłem pokonać już 15k Uśmiech zresztą sprawaz z rankingiem na serwerach jest dziwna. Zakłopotany ale czemu nikt nie wspomina o systemie rankingowym w innych państwach to bardzo mnie ciekawi Pytanie jak ktoś by otym coś napisał to był bym bardzo wdzięczny Bardzo szczęśliwy


P.S Mój przypadek dotyczył tyldy która utrzymywała sie od 3ech misięcy conajmniej. Im dłuzej posiadasz tylde tym rank jes bardziej zaniżony.
Powróć na górę
kawa
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 24, 2003
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt lut 03, 2004 11:47 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tylda pojawia sie wylacznie u graczy ktorzy nigdy nie graja z nimim o nizszej sile.
Powróć na górę
Kijana
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 87
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt lut 03, 2004 12:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A dokladnie pojawia sie u tych ktorzy bardzo rzadko graja ze slabszymi - patrz
kgs.kiseido.com/en_US/...ranks.html
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy