Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


GO gdziekolwiek chcesz!
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gom_jabbar
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lut 03, 2004
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Bytom

PisanieNadesłano: Wt lut 03, 2004 10:55 pm    Temat wiadomości: GO gdziekolwiek chcesz! Odpowiedz cytując

Witam.
Chciałem zaproponować dyskusję na ciekawy temat:
Jestem początkującym graczem GO, ale również posiadaczem palmtopa z systemem Palm OS. Niedawno ściągnąłem z internetu darmowy program GO81 umożliwiający granie w GO właśnie na palmtopie. Myśle, że to ciekawy sposób na trening, gdy nie mamy przy sobie standardowej planszy, albo poprostu na grę dla rozrywki.

Program tem można obejżeć i ściągnąć ze strony:
www.cis.hut.fi/praiko/go81/

Pozdrawiam

PS. Jestem tu nowy więc jeśli robie coś źle prosze o wybaczenie Uśmiech
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Wt lut 03, 2004 11:10 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

dla początkującego najważniejsze jest ogranie. oczywiście lepiej jest grać z człowiekiem, bo programy grają strasznie schematycznie, ale
jeśli będziesz też grał z ludźmi to nie powinno ci to zaszkodzić Puszczający oczko
urozmaicenie treningu jest bardzo ważne
zresztą Go to rozrywka (przepraszam za herezje Fajny ) więc skoro chcesz się odstresować gierką na palmtopie to czemu nie..
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Wt lut 03, 2004 11:48 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mam dla Ciebie propozycje. Olej te programiki i graj w necie lub na zywca z ludzmi. Najlepiej lepszymi, jesli zaczynasz poznaj dobrze zadady na 9x9 i po miesiacu wskocz na 19.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Wt lut 03, 2004 11:50 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ale jak się nie ma właśnie podłączenia do sieci, to chyba można zagrać od czasu do czasu z programikiem? szczególnie na małej planszy.
nie żebym była zwolenniczką programów do go, bo nie jestem.
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn lut 08, 2004 5:06 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Podobno programy nie uczą, ale przeciwnie, wprowadzają w "psychikę" zle nawyki, odruchy.
Lepiej grac z ludzmi, wtedy postrafi sie zauwazyc, jak to grają ludzie, jakie mają cele itp.
Poza tym najlepiej sie uczy na bledach swoich; cudzych, ale nie komputerowych:)
Jak dla mnie programy do gry w Go nie są potrzebne.

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
gom_jabbar
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lut 03, 2004
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Bytom

PisanieNadesłano: Pn lut 08, 2004 10:12 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jeśli chodzi o aspekt gry z programem to sie zgadzam w pełni. Chodziło mi jednak głownie o to, że program ma opcje gry "na dwóch", co pozwala na granie z kimś w dowolnych warunkach. (np w szkole Uśmiech ).
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy