Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Przygoda z GO
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Valdi
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 08, 2003
Wiadomości: 8
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 12:21 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Początki są zawsze trudne. Mnie razem z kolega tez zrozumienie zasad przyszlo z trudem. Zakłopotany
Zeby za bardzo sie za szybko nie zniechecic ,udalo nam wyszukac reguly do gry o nazwie 'GO BANG'. Ktora wykorzystuje te same rekwizyty. W skrocie gra konczy sie w momencie gdy ktos pierwszy ustawi piec kamieni kolo siebie w jednej linii (bez bicia kamieni przeciwnika). Puszczający oczko
Po relaxie wracalismy zawsze do gry wlasciwej Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 12:41 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Same zasady w Go są proste i nawet jako dziecko nie miałam z nimi problemu, ale np. nie mogłam uwierzyć, że jeśli pozostawię jeden odstęp między kamieniami (ikken tobi) to bardzo trudno je rozdzielić, więc stawiałam kamienie tuż obok siębie. Fajny
No, seki to było coś nie do pojęcia, ale u początkujących się rzadko zdaża, więc to mnie akurat nie odstraszało


Ostatnio zmienił(a) Dobromila dnia Pn stycz 25, 2004 1:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb stycz 24, 2004 10:39 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Więc jeśli chodzi o początki to przed przeczytaniem zasad straszne mieliśmy z Jędrusiem problemy, na tle ruchów samobójczych. Ostatecznie wyszło na to, że grupka z jednym fałszywym okiem jest żywa.
Natomiast mimo że poznałem moją obecną dziewczynę przy Go, to ona obecnie gra coraz mniej. Więc MPP w tym roku raczje sobie podaruję.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn lut 22, 2004 11:23 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Była to zima 1994/95. Kumpel z klasy w liceum wygrzebał skądś Przewodnik Gier Lecha Pijanowskiego, a w nim znalazł zasady go. Zainteresował tą grą mnie i jeszcze jednego kolegę z klasy (który notabene teraz jest misjonarzem i już raczej nie grywa). Nie był to mój pierwszy kontakt z grą, wiele lat wcześniej widziałem opis gry (bez zasad) w jakiejś książce o sztukach walki (!), a zapamiętałem go, bo była tam mowa m. in. o Januszu Kraszku, który po kilkuletnich studiach na Wschodzie (?) doszedł do siły 5 Dan. No więc zaczęliśmy grywać z kolegami, jako że pasjonowały nas wtedy najróżniejsze gry. W bibliotece znaleźliśmy egzemplarze Świata Go i trzymaliśmy je miesiące, bo nikt poza nami tą książką się nie interesował. Właściwie to dopiero po dokładnej lekturze pierwszych rozdziałów tej książki (o historii, kulturze, komputerach itp.) świat poza go przestał się dla mnie liczyć. Czas mijał, oglądaliśmy sobie jakieś klasyczne partie 9D z których nic nie rozumieliśmy. Prawdopodobnie byliśmy w Pile jedynymi wtedy graczami. Szachy, moja wcześniejsza pasja (mam III kategorię) zostały zupełnie zapomniane. No i pewnego dnia w Teleekspresie zobaczyłem materiał z odbywającego się właśnie w Tucholi kongresu. Totalnie na wariata (nie znając adresu czy telefonu kogokolwiek ani nikogo nie znając) pojechałem sam do Tucholi. Szok był ogromny. Ludzie siedzący w parku grający w go, mahjongga, shogi... ogromne sale i ludzie grający tylko w go... jacyś sympatyczni Holendrzy wyjaśniający mi podstawy taktyki... pierwsza partia z zawodowcem, podczas której byłem straszliwie spięty, przez co długo myślałem nad ruchami, a on spoglądał co chwila na zegarek... Poddałem partię po 50 ruchach, on spojrzał zdziwiony i szybko sobie poszedł :).
Cudem uniknąłem wówczas śmierci, gdy z okna na 3 piętrze wypadła szyba roztrzaskując się metr ode mnie... W sumie spędziłem tam dwa niezapomniane dni, poznałem Maliniaka, zagrałem pierwszą grę z Giedrojciem, obejrzałem Kraszka :). Dzięki Giedrojciowi dostaliśmy wtedy sprzęt do klubu w Pile. Klub raczej rzadko się spotykał, więc zainteresowanie go niestety opadło po pewnym czasie...
Grac powaznie zacząłem dopiero po przeprowadzce na studia do Poznania, tu poznałem Darka Mackowiaka, potem na turniejach wielu innych świetnych ludzi, spośród których chciałbym przede wszystkim wymienić Wojtka Szychowiaka, który na poważnie zaraził mnie pasją do go i do popularyzacji tej gry. Te turnieje, które organizował u siebie w Żołędowie były jednymi ze wspanialszych imprez goistycznych. Kto tam był, ten wie :).

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
slawek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 08, 2003
Wiadomości: 44
Skąd jesteś: Bielsko Biala

PisanieNadesłano: Cz lut 26, 2004 12:58 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Go jest sexy?

no popatrz... tak tego do tej pory nie widzialem...

Uśmiech

Slawek
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Wt marca 09, 2004 8:38 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hehe. bez dwoch zdan. dziewczyna musi grac w go. inaczej dlugo razem nie pobedziemy hehe ("wybieraj! albo te glupie kropki albo ja!")

adieu
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy