Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Czarna lista
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn kwiet 11, 2004 5:01 pm    Temat wiadomości: Czarna lista Odpowiedz cytując

Bedzie to temat drazliwy, ale moim zdaniem wazny. Od jakiegos czasu zaczalem regularnie grywac na kurniku. Oczywiscie od razu napotkalem na szereg niemilych zachowan, by nie powiedziec, ze wrecz bulwersujacych. Do napisania tego postu ostatecznie przekonala mnie opowiesc Parna, ktory wczoraj gral z niejakim Waswas. Czlowiek grajacy pod tym nikiem gral na ustawieniach 19-9h, 1/1. Oczywiscie wiele osob nieswiadomych zagrozenia zwiazanego z takimi ustawieniami wchodzilo i przegrywalo przez czas. Jestem pewien, ze to nie jest odosobniony przypadek. Sugeruje stworzenie czarnej listy, na ktorej wspisywaloby sie osoby zachowujace sie niehonorowo, uciekajace po kilku ruchach itp. Zaraz ktos pewnie powie, ze mozna nie siadac na stol z takimi ustawieniami. To prawda, ale jesli ustawienia sa normalne to nie moge wiedzieciec co mnie czeka. Jezeli trafia sie kilka raz z rzedu na takie osoby to sie traci w ogole ochote na gre. Dajcie znac, co o tym myslicie.
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Pn kwiet 11, 2004 6:04 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tylko, że każdy może zakładać tyle nicków, na ile ma oc
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn kwiet 11, 2004 6:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Lista nie musi sie ograniczac do 3 pozycji Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Pn kwiet 11, 2004 8:16 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Według mnie 90% tych ludzi na kurniku co uciekają, grają nie fair to ci co ledwie zaczeli grac albo wpadli zobaczyc co to za gra. Akurat ci co chcagrac blitze to niech sobie grają, moze ktos sie znajdzie chetny ale jesli graja po to by przeciwnik przegrał przez czas (okrutne hamecenie) to juz nie jest OK. Opublikujesz czarną listę i co ona pomoze, mysle ze nie da
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn kwiet 11, 2004 9:30 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie zgadzam sie z Toba Wojtek. Napotkalem na wielu graczy o rankingu 1300-1450, ktorzy potrafia sie zachowywac niewlasciwie. Owszem, Ci poczatkujacy zachowuja sie tak znacznie czesciej, ale tych mozna unikac. Prawdziwy problem polega na tym, ze gdy siadam do kry z kim, kto rokuje na coekawego przeciwnika, zaczyna sie nieodpowiednio zachowywac, to psuje cala zabawe. Poczatkowo traktowalem kurnik (po moim powrocie - dlugo nie gralem na kurniku, bedac zrazony zachowaniem jego uzytkownikow) jako miejsce do cwiczenia sredniej planszy. Teraz gram tam znacznie wiecej z powodu problemu z KGSem. I naprawde zaluje, ze gracze kulturalni tcy, jako Lone i kilku znajomych, stanowia jednak mniejszosc. A publikacja czarnej listy nie ma byc forma szykanowania tylko raczej informacja kogo unikac.
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn kwiet 11, 2004 9:35 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Czarna lista wydaje mi się pomysłem lekko chybionym.
Oto powody:
- łatwość w jej omijaniu (nowe nicki, konta gościa)
- trudności zwiazane ze stworzeniem takiej listy, ciągłą aktualizacją, weryfikacją danych które napływają na listę (to jest konieczność bo sam mógłbyś sie na niej znaleźć )
- i wreście sam sens stworzenia takiej listy, wiekszość "patologii" można z powodzeniem zwalczać samemu: tworzenie swojego stółu ze swoimi ustawieniami , sprawdzanie statystyk graczy przed grą (ilość ucieczek), do tego z tego co się orientuję ucieczka na kurniku po 5 min kończy się porażką

Oczywiście na "chamstwo słowne" ze strony przeciwnika nie ma dobrej rady ale zawsze można zmienic serwer

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn kwiet 11, 2004 10:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hmm, wydaje mi sie, ze Twoje argumenty powoli mnie przekonuja. Co prawda ja glownie myslalem o osobach o stalych nikach, a nie tymczasowych. Bo takich latwo unikac. W kazdym razie dzieki za opinie.
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pn kwiet 12, 2004 12:15 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mandos wrote:
Czarna lista wydaje mi się pomysłem lekko chybionym.
Oto powody:
- łatwość w jej omijaniu (nowe nicki, konta gościa)
- trudności zwiazane ze stworzeniem takiej listy, ciągłą aktualizacją, weryfikacją danych które napływają na listę (to jest konieczność bo sam mógłbyś sie na niej znaleźć )
- i wreście sam sens stworzenia takiej listy, wiekszość "patologii" można z powodzeniem zwalczać samemu: tworzenie swojego stółu ze swoimi ustawieniami , sprawdzanie statystyk graczy przed grą (ilość ucieczek), do tego z tego co się orientuję ucieczka na kurniku po 5 min kończy się porażką


Nie zgadzam sie z Mandosem co do 3. punktu, gdyz ilosc ucieczek nie jest odpowiednia ocena. Ja na przyklad mam na kurniku 9 ucieczek(prawie najwiecej ze wszystkich Uśmiech ) Ale dlatego ze nazbieraly one mi sie przez caly rok grania podczas ktorego wiele razy mnie wywalalo z kurnika i mialem klopot z ponownym zal
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn kwiet 12, 2004 12:22 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Polko dlaczego patrzysz na cechy ilosciowe, a nie jakosciowe? Wez stosunek ucieczek do liczby rozegranych gier. To ze Mandos napisal o ucieczkach bylo skrotem myslowym. Przeciez doskonale wiadomo, co ial na mysli. Uśmiech
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pn kwiet 12, 2004 1:34 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

no tak prawda:) jesli chodzi o stosunek ucieczek do rozegranych gier to rzeczywiscie Mandos ma racje
Powróć na górę
CANIS
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lut 13, 2004
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Pn kwiet 12, 2004 10:58 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mnie osobiscie to niechcialoby sie czytac takiej listy, ktora prawdopodobnie uroslaby do sporych rozmiarow. A o zapamietaniu nickow, lub ich porownywaniu przed gra juz nie wspomne. Moim zdaniem niesprawdzi sie taka lista z wlasnie wymienionych powodow.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy