Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


graj jak SHOPEN
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
temporary
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 03, 2004
Wiadomości: 15
Skąd jesteś: :SKĄDINĄD

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 11:44 am    Temat wiadomości: graj jak SHOPEN Odpowiedz cytując

Mialem wlasnie okazje przeczytac "Graj jak SHODAN".
Uwazam ze przesadą jest nazywanie "książką" tych 43 stron.
Błedy w tłumaczeniu (druku?), chaotyczny rozkład diagramów (względem komentarzy) - to wszystko nie czyni tej lektury łatwą.
A starać się zrozumieć tekst a następnie to o czym mówi znam z lektury anglojęzycznych wydawnictw.

Autor (czyt: tłumacz) więcej dobrego zrobiłby chyba gdyby najpierw udostępnił swoje tłumaczenie online wybranym (lub wszystkim) a dopiero później zdecy
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 8:08 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tłumaczenie jest ok. Przeglądałem to online przed wydaniem i było mniej więcej w porzadku. Nie widziałem jednak tego po wydaniu więc nie wiem jak wygląda skład. A jeśli chodzi o łatwość to nie wiem czy chodzi o kontekst łatwości czytania czy łatwości zrozumienia koncepcji które są w tej książce. Jeśli to drugie to cóż - trzeba już co nieco wiedzieć żeby grać jak shodan...

A tak w ogóle jest coś takiego jak dział recenzje i tam
Powróć na górę
Kijana
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 87
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt kwiet 13, 2004 8:24 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

dla scislosci, to mam wrazenie ze w japonii rangi sa troche slabsze niz u nas... moze trzeba bylo przetlumaczyc tytul jako "Graj jak 3 kyu" Puszczający oczko


A co do tej broszurki, to faktycznie layout jest z d...
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy