Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Liga czy farsa ?
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Pt paźdź 15, 2004 7:27 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

uzywam opery 7.5...

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr paźdź 20, 2004 2:38 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Potwierdzenie udziału w lidze nie działa ani pod FF 0.9 ani pod IE 6.0. Co ciekawe, JS chodzi, gdy usuwam graczy Uśmiech

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Śr paźdź 20, 2004 3:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hmm to dziwne, pod ie 6.0 tez sprawdzalem. no i metoda jest ta sama przy usuwaniu graczy co przy potwierdzaniu. Jedym slowem JS sucks i wiecej nie bede go uzywal Drwiący

_________________
Powróć na górę
Qoryl
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 5:39 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Jak dla mnie farsa a nie liga.

Właśnie dowiedziałem się "łopatologicznie" na własnej skórze, w jaki sposób można kogoś wywalić z ligi grając z nim !

Otóż : Wystarczy z nim wygrać i nie wysłać tych gier do administratora ligi, a delikwent wyleci z hukiem z ligi.

Bardzo to przykre

Aha w regulaminie nie jest nigdzie zapisane że przegrany ma wysłać przegraną gre do administratora ligi, dlatego nie wysłałem swoich przegranych gier(za to wyraźnie jest, że zwycięzca wysyła gre).

Póki co jestem zniechęcony do ligi.
Powróć na górę
acz
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 17, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Mielec/Kraków

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 5:59 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Jasne, ze mozna tak zrobic, ale nie sądziłem że ktoś by sie odważył. Moim zdaniem powinien interweniować administrator ligi.. A regulamin już dawno miał być poprawiany
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 6:08 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Gre zglasza sie za pomoca strony www na IAG,
na stronie jest weryfikacja poprawnosci .SGF-a,
wiec juz teraz jest obojetne kto to zrobi (przegrany czy zwyciezca)
Ja swoja przegrana zglosilem dla proby,
czy mozna, i zadzialalo Uśmiech
(nie moglem sie doczekac az zwyciezca to zrobi ...)
Powróć na górę
Qoryl
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 6:24 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Czyli to niewysyłanie wygranych gier z kimś, kto ich ma mało, to wcale nie przypadek jak widze.

PS. Niemam pretensji(choć żal w sercu zawsze zostanie) do swoich przeciwników, że nie wysłali gier do administratora, dzięki temu dowiedziałem się czegoś o lidze
Powróć na górę
MirkoT
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 26
Skąd jesteś: Ruda Śląska

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 6:35 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Qoryl wrote:
Jak dla mnie farsa a nie liga.

Właśnie dowiedziałem się "łopatologicznie" na własnej skórze, w jaki sposób można kogoś wywalić z ligi grając z nim !

Otóż : Wystarczy z nim wygrać i nie wysłać tych gier do administratora ligi, a delikwent wyleci z hukiem z ligi.

Bardzo to przykre

Aha w regulaminie nie jest nigdzie zapisane że przegrany ma wysłać przegraną gre do administratora ligi, dlatego nie wysłałem swoich przegranych gier(za to wyraźnie jest, że zwycięzca wysyła gre).

Póki co jestem zniechęcony do ligi.

No jasne, najlepiej siedzieć sobie wygodnie w foteliku, a potem mieć pretensje do administratora.
A admin to jest duch święty i wie kto z kim gra, kiedy o której godzinie i z góry zna wynik tych gier. Tylko po co wtedy cała zabawa?
A gdzie dbanie o własne interesy? Zajrzałeś na stronę Ligi? Zweryfikowałeś wyniki?
Policzyłeś swoje gry?
A teraz krzyczysz, że to farsa. Jasne tak jest najłatwiej, najprościej, najwygodniej.
Powróć na górę
MirkoT
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 26
Skąd jesteś: Ruda Śląska

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 6:36 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Qoryl wrote:
Czyli to niewysyłanie wygranych gier z kimś, kto ich ma mało, to wcale nie przypadek jak widze.

PS. Niemam pretensji(choć żal w sercu zawsze zostanie) do swoich przeciwników, że nie wysłali gier do administratora, dzięki temu dowiedziałem się czegoś o lidze

A powinieneś raczej dowiedzieć się czegoś o sobie i wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.
Powróć na górę
Qoryl
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 6:44 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

MirkoT wrote:


No jasne, najlepiej siedzieć sobie wygodnie w foteliku, a potem mieć pretensje do administratora.
A admin to jest duch święty i wie kto z kim gra, kiedy o której godzinie i z góry zna wynik tych gier. Tylko po co wtedy cała zabawa?
A gdzie dbanie o własne interesy? Zajrzałeś na stronę Ligi? Zweryfikowałeś wyniki?
Policzyłeś swoje gry?
A teraz krzyczysz, że to farsa. Jasne tak jest najłatwiej, najprościej, najwygodniej.

Czy ja gdzieś napisałem że "Administrator ligi jest winny tego że wyleciałem" ??

Nie miałem za bardzo czasu zajrzeć na strone ligi.
Policzyłem swoje gry Uśmiech
4 rozegrane i jedna z +F czyli zostaje w lidze(wiem że to niespacjalnie świadczy o mnie najlepiej, ale jak już wspomniałem czasu nie miałem za wiele)

co do
MirkoT wrote:

A powinieneś raczej dowiedzieć się czegoś o sobie i wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.

Wyciągnełem wnioski, bardzo przykre wnioski dla mnie.
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 6:49 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Q>Czyli to niewysyłanie wygranych gier z kimś, kto ich ma mało, to wcale nie Q>przypadek jak widze.

Akurat w moim przypadku, gdyby zyciezca tego nie zrobil,
przegralby walkowerem (MAIL)

W ostatnie dni miesiaca, po podsumowaniu,
trzeba sprawdzic czy wszystko sie zgadza
i jak nie, to interweniowac u admina ligi

Czemu miales dwie gry przegrane walkowerem ?
Wtedy jest juz problem,
bo trzeba rozegrac regulaminowe minimum piec gier,
czyli wszystkie pozostale.
I tu pojawia sie kolejne problemy:

1) ktos zglasza sie do ligi, i nie gra
- powoduje to problemy natury formalnej (wspomniane minimum 5 gier)

2) zglasza sie do ligi, wysyla jako pierwszy listy e-mail
z kopia do admina,
i celowo uchyla sie od gier (wg regulaminu wygrywa walkowerem ?
obaj gracze przegrywaja walkowerem ???)
Powróć na górę
MirkoT
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 26
Skąd jesteś: Ruda Śląska

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 6:57 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Qoryl wrote:


Czy ja gdzieś napisałem że "Administrator ligi jest winny tego że wyleciałem" ??

Nie miałem za bardzo czasu zajrzeć na strone ligi.
Policzyłem swoje gry Uśmiech
4 rozegrane i jedna z +F czyli zostaje w lidze(wiem że to niespacjalnie świadczy o mnie najlepiej, ale jak już wspomniałem czasu nie miałem za wiele)

To jak liczyłeś trzeba było jeszcze zajrzeć na stronę i jak przeciwnik tego nie zrobił samemu wysłać grę przez stronę. Zresztą wcześniej bywało i tak, że otrzymywałem maile od obu graczy i wcale z tego powodu nie miałem do nich pretensji, chociaż trochę roboty i owszem. Teraz dzięki yoshowi jest prościej i każdy może wysłać wynik przez moduł Ligi.

Qoryl wrote:

Wyciągnełem wnioski, bardzo przykre wnioski dla mnie.

Tu akurat wiele nie straciłeś (oprócz serca do Ligi, a liga gracza nad czym zawsze ubolewam), ale w innych sprawach stawka może być o wiele większa, więc te wnioski zaprocentują w przyszłości Bardzo szczęśliwy
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło Puszczający oczko
Powróć na górę
Qoryl
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 7:24 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

MirkoT wrote:


To jak liczyłeś trzeba było jeszcze zajrzeć na stronę i jak przeciwnik tego nie zrobił samemu wysłać grę przez stronę. Zresztą wcześniej bywało i tak, że otrzymywałem maile od obu graczy i wcale z tego powodu nie miałem do nich pretensji, chociaż trochę roboty i owszem. Teraz dzięki yoshowi jest prościej i każdy może wysłać wynik przez moduł Ligi.

Hmmm... czyli wyleciałem na własne życzenie, cóż za gapowe trzeba płacić.
Ale lekcje zapamiętałem. Uśmiech
Powróć na górę
MirkoT
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 26
Skąd jesteś: Ruda Śląska

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 7:30 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Qoryl wrote:

Hmmm... czyli wyleciałem na własne życzenie, cóż za gapowe trzeba płacić.
Ale lekcje zapamiętałem. Uśmiech

Zawsze mi przykro, kiedy wylatuje ktoś, kto chce grać, a tylko okoliczności były niekorzystne. W Twoim wypadku to już całkiem głupia sprawa Smutny
Mam nadzieję, że jeszcze wrócisz do Ligi a bliższy kontakt z adminem zapobiegnie takim sytuacjom w przyszłości.
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn kwiet 03, 2006 7:52 pm    Temat wiadomości: Re: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

No rzeczywiście jest to chamskie zachowanie, ale:

1. Jak już było powiedziane można samemu sprawdzić.
2. Przeciwnik też na tym traci
3. Przeciwnik nic nie zyskuje (no chyba że Cię nienawidzi)
4. Żeby zadziałało musi to być akurat ta decydująca o przegranej partia. Mimo wszystko dobrze się starać o rozegranie wszystkich partii a nie tylko minimum

A MirkoTa proszą, żeby jak już używa imion Osób Bożych nadaremno, to chociaż robił to z wielkiej litery
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy