Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Przestrzeganie zasad na Kurniku.
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
black_moon
Nobi
Nobi


Dołączył(a): list 27, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Zielona Góra

PisanieNadesłano: Pn list 29, 2004 11:09 pm    Temat wiadomości: Przestrzeganie zasad na Kurniku. Odpowiedz cytując

W Go gram od na prawde niedawna. Uważam jednak, że przez krótki czas jaki gram choć w minimalnej części pojąłem zasady nazwijmy moralne. Nie wiem jak mam sie do tego sutosunkowac widząc grającyhc na kurniku ludzi.Zazwyczah wygląda to tak że mocniejsi zawodnicy( żółci i zieloni )grają z tzw. lesczami jak ja.Myslę, że słabi powinni grac ze słabszymi a mocniejsi z mocniejszymi.Pozatym nie polecam kurnika na prawde dużo tam syfu i bydła. Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Wt list 30, 2004 1:22 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hmm, czy ktos zmusza Ciebie do grania z silniejszymi?
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Wt list 30, 2004 1:34 am    Temat wiadomości: Re: Przestrzeganie zasad na Kurniku. Odpowiedz cytując

black_moon wrote:
Nie wiem jak mam sie do tego sutosunkowac widząc grającyhc na kurniku ludzi.Zazwyczah wygląda to tak że mocniejsi zawodnicy( żółci i zieloni )grają z tzw. lesczami jak ja.Myslę, że słabi powinni grac ze słabszymi a mocniejsi z mocniejszymi.
To jest znakomita okazja aby się czegoś nauczyć (od silniejszego gracza) , więc raczej nie powinieneś narzekać tylko cieszyć się że silniejsi chcą z Tobą grać.
black_moon wrote:
Pozatym nie polecam kurnika na prawde dużo tam syfu i bydła. Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik
Dzięki za ostrzeżenie ale to już wiemy chociaż nie użyłbym takiego słownictwa :evil:. Proponuję KGS

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
sheena
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 19, 2004
Wiadomości: 30

PisanieNadesłano: Wt list 30, 2004 4:27 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja tam bym kurnika tak mocno nie demonizowala ;) Z braku mozliwosci wejscia na KGS gralam na samym tylko kurniku przez dobrych pare miesiecy i jakos to bylo. Tak czy inaczej ludzi w miare normalnych bylo zawsze wiecej niz chamow, a jak sie juz jacys dziwni ludzie trafiali, to zawsze dobra okazja zeby cwiczyc ignorancje na glupote i prostactwo :>
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Wt list 30, 2004 5:31 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

nie sadze ze zolci graja z szarymi - zdarza sie to bardzo rzadko, sam jestem na kurniku zolty i naprawde wole grac z kims o podobnej sile niz z bardzo poczatkujacym - no chyba ze poprosi on o jakas pomoc, to wtedy nie odmowie
Powróć na górę
nameless
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 26, 2004
Wiadomości: 21

PisanieNadesłano: Wt list 30, 2004 6:26 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mnie tam raczej nie obchodzi jak się ludzie na kurniku odzywają, głupawe teksty można po prostu ignorować, a jak ktoś pyskuje, a my ogramy go do dechy, to satysfakcja podwójna jest:D.
Powróć na górę
Srolmops
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 09, 2004
Wiadomości: 46
Skąd jesteś: Siemiatycze

PisanieNadesłano: Wt list 30, 2004 7:45 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

polecam www.yahoo.com tam tez mozna w Go pograc Bardzo szczęśliwy i naprawde duzoo ludzi jest.
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Wt list 30, 2004 8:08 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ale niestety bardzo dużo oszustów.
Powróć na górę
nameless
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 26, 2004
Wiadomości: 21

PisanieNadesłano: Wt list 30, 2004 11:16 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Oszustów w jakim sensie?
Powróć na górę
black_moon
Nobi
Nobi


Dołączył(a): list 27, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Zielona Góra

PisanieNadesłano: Śr grud 01, 2004 1:52 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Oszukiwać???A jak to się robi??? Przewracający oczami Nie no nieważne www.gamedesire.com, tam też jest GO i to w bardzo fajnej szacie graficznej. Z tym, że tam nikt nie gra. A wracając do kurnika, to faktycznie hamstwo trza olewać.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr grud 01, 2004 10:07 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A ja lubie grac z zoltymi i icho grywac. Wielu z nich ma naprawde slabe umiejetnosci, a swoj zolty kolor zawdzieczaja albo grze na krotkim czasie i wygranym przez czas, albo graniu duzej ilosci gier. Sam zolty kolor o niczym nie swiadczy i gracze zwlaszcza z przedzialu 1500-1600 czesto wcale nie sa tacy silni. Mnie denerwuje na kurniku to, ze nowi ludzie nie zadaja sobie trudu poznania zasad i graja z kims nie wiedzac o co chodzi, po czym po kilku ruchach stwierdzaja "to jest bez sensu" i uciekaja sobie. Zawsze przed gra z kms nowym staram sie pytac czy zna zasady, ale niestety wielokrotnie slyszalem, ze tak, a przeciwnik nostalgicznie sam sie stawial w atari. To jest dla mnie jeszcze bardziej irytujace niz chamstwo.
Powróć na górę
ma1a
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 39
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Śr grud 01, 2004 12:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

"Zapomnial wol, jak cieleciem byl" Drwiący

Quote::
Zawsze przed gra z kms nowym staram sie pytac czy zna zasady, ale niestety wielokrotnie slyszalem, ze tak, a przeciwnik nostalgicznie sam sie stawial w atari. To jest dla mnie jeszcze bardziej irytujace niz chamstwo.

Znac zasady, a posiasc umiejetnosc gry to nie to samo, jak widac straszliwie myslisz pojecia, absolutnie nie jest chamstwem!! autoatari. Do niestawiania sie w atari daleka droga, tak samo jak od wiedzy co to sa oczy, do umiejetnosci rozpoznania falszerza. Mi az do dziesiatego kyu zdarzalo sie stawiac w autoatari, nie widziec snapbacka czy prostego oyotoshi a i teraz jeszcze nie mam odwagi powiedziec ze tego nie robie... Ale ze mnie chamowa :PP

Jak sie gra z poczatkujacym, badz slabszym o jakies 10 kamieni :> nie mozna!! mu miec za zle, jego braku umiejetnosci, jesli tak nie potrafisz to lepiej nie graj ze slabszymi wcale, bo nie ma nic bardziej irytujacego niz gracz, ktory Ci wypomina jaki z Ciebie cienias.
Powróć na górę
bergman
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 26, 2004
Wiadomości: 44
Skąd jesteś: Torun/Wawa

PisanieNadesłano: Śr grud 01, 2004 12:30 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

dede wrote:
Ale niestety bardzo dużo oszustów.

dede rozszerz mysl... jak mozna oszukiwac w go?
przeciez wszelkie komercyjne programy sa dosc slabe a nawet gdyby to po prostu grasz sobie z komputerem;)
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr grud 01, 2004 1:06 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ma1a wrote:

Znac zasady, a posiasc umiejetnosc gry to nie to samo, jak widac straszliwie myslisz pojecia, absolutnie nie jest chamstwem!!

Jak sie chcesz kogos czepic to zawsze to mozesz zrobic. Mysle, ze zupelnie opaczie zrozumialas to, co napisalem. Mnie rowniez notorycznie zdarza sie nie zauwazyc atari, ale nie o takim przypadku pisalem. Mnie irytuje sytuacja, gdy moj przeciwk twierdzi, ze zna zasady, a gdy sie go pytam czy wie co to jest atari i oddechy, to niestety nie wie. To chyba zasadnicza roznica, nieprawdaz? Co innego jest wiedziec na czym polega atari i go nie zauwazyc, a co innego po prostu nie znac tego pojecia i stawiac kamienie jak popadnie, byleby aplet pozwalal. A nazwalem takie zachowanie chamstwem, gdyz to jest bezczelne marnowanie czasu drugiej osoby. Po to na kurniku, gdy wchodzisz na "GO" sa podane linki z zsadami, by kazdy kto chce zobaczyc na czym ta gra polega mogl sie z tymi zasadami zapoznac. Granie w jakakolwiek gre bez znajomosci zasad mija sie z celem i zawsze bedzie traceniem czasu przeciwnika. Zupelnie co innego by bylo, gdyby taka osoba powiedziala:"Nie znam zasad. Mozesz mnie ich nauczyc?". Wtedy moglbym albo podac jej adres do strony z zasadmi, albo po prostu wyjasnic. Sek w tym, ze takim osobom wisi to czy marnuja komus czas, czy nie. Po prostu sobie wchodza, zaczynaja gre i uciekaja i maja gdzies jak to odbierze osoba, z ktora usilowali grac. Czyz to nie jest chamstwo? Bo dla mnie to jest lekcewazenie drugiej osoby.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr grud 01, 2004 2:45 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kaisuj, przesadzasz.

1. Atari nie jest częścią zasad go.

2. Na kurnik wchodza w duzej liczbie osoby, ktore po prostu chca milo spedzic czas i sie pobawic. Twierdzenie, ze to jest chamstwo z ich strony to gruba przesada. Jesli takie nastawienie cie wkurza, po prostu nie graj z nieznajomymi.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy