Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Przestrzeganie zasad na Kurniku.
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Śr grud 01, 2004 3:40 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Oszustwa na yahoo o których pisałem nie dotyczą samej gry tylko pewnych rozwiązań technicznych. Była kiedyś o tym dyskusja na rgg w której ludzie wyliczyli kilkanaście sposobów oszukiwania na yahoo i po jej przeczytaniu odechcialo mi sie tam wchodzić.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr grud 01, 2004 3:47 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

marcin wrote:
Kaisuj, przesadzasz.

1. Atari nie jest częścią zasad go.
Samo pojecie atari moze i nie, ale jezeli zasady stanowia, ze kamien lub grupa kamieni tracaca ostatni oddech ginie i jest zdejmowana z planszy, to pojecie atari bezposrednio sie z ta zasada laczy. Jesli ktos nie zna pojecia atari i nie rozumie sytuacji, jaka jest atari to w praktyce jest tak, jakby nie znal, badz nie rozumial zasad. Pytajac sie kogos czy zna zasady w domysle pytam sie rowniez o to czy je rozumie, czy potrafi rozgrywac gre zgodnie z logika tych zasad. Jezeli ktos gra wbrew logice zasad, a wiec ignoruje atari nawet na pojedyncze kamienie, badz wstawia je w polponnuki to moim zdaniem nie zna zasad. Nie ma co sie spierac o to, co jest zasadami, a co nie. Sytuacja jest chyba jasna i jednoznacza. Chodzi o to, ze przychodzac na kurnik chce podobnie jak inni dobrze sie bawic i nie tracic nerwow i czasu z powodu olewczej postawy kogos innego.

marcin wrote:

2. Na kurnik wchodza w duzej liczbie osoby, ktore po prostu chca milo spedzic czas i sie pobawic.
Ja tez chce sie dobrze bawic i spedzic milo czas. Nie wiem czemu patrzysz na to tak jednostronnie. W GO dobra gra, a wiec dobra zabawa zalezy od dwoch osob, a nie tylko jednej i dobrze o tym wiesz. Nie mam nic przeciwko grania z osobami poczatkujacymi i podejmujac sie takiej gry jestem swiadom wysokiej niedoskonalosci jej zagran, popelnianych bledow itp. Jezeli jednak taka osoba nie zna zasad i co gorsza kryje sie z tym to psuje mi to zabawe, bo po prostu nie umie sie bawic. Wyobraz sobie Maricinie, ze bawimy sie w piaskownicy, zbudowalismy fajne zamki i jezdzimy sobie samochodzikami i nagle przychodzi ktos nowy. Proponujemy mu by sie do nas przylaczyl i pytamy sie czy ma samochodzik. Osoba ta odpowiada, ze ma. Wpuszczamy go do piaskownicy, a on zaczyna niszczyc nasze zamki i drogi, po czym zadowolona z siebie odchodzi i nic ja nie obchodzi jak my sie czujemy i ze bedziemy musieli wszystko zbudowac od nowa i stracilismy czas przed takiego delikwenta. To nie jest dobra zabawa, bo czlowiek ten nie znal zasad gry, regul dobrej zabawy. Wiec co? Mam nie wpuszczac nikogo nowego do piaskownicy? Na szczescie jest taki plac zabaw przy ulicy KGS, gdzie wszyscy dobrze sie bawia i nie burza sobie nawzajem zamkow.
Powróć na górę
ma1a
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 39
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Cz grud 02, 2004 11:59 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No i tam wlasnie graj Kai, bo jak widac na kurnik to Ty sie wcale nie nadajesz Drwiący

Porownanie troche naciagane, bo przeciez ten twoj przeciwnik nie zabiera Ci kamieni, ani nie lamie gobana Drwiący poprostu jezdzi swoim samochodzikiem nie tam gdzie uwazasz ze powinien. To raczej jakbyscie mieli zawody, kto pierwszy dojedzie do zamku a on uparcie jezdzi w przeciwnym kierunku nie dajac sobie najmniejszych szans na wygrana ;P i jeszcze sie wkurza ze przegrywa, a to cham, nie chce jezdzic jak powinien, moze kiedys sie nauczy, tymczasem nie wyzywaj go od chamow, jak nie lubisz sie z nim bawic to baw sie z kims innym.

Powtarzam tymczasem
NIE JEST CHAMSTWEM BRAK UMIEJETNOSCI GRY W GO a nawet nie jest chamstwem nieznajomosc zasad, jak nie masz nerwow zeby grac z takimi to nie graj!
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Cz grud 02, 2004 12:26 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ma1a wrote:

NIE JEST CHAMSTWEM BRAK UMIEJETNOSCI GRY W GO a nawet nie jest chamstwem nieznajomosc zasad

O jacie, ale Wy wszyscy uparci jestescie! Ja nie twierdze, ze nieznajomosc zasad jest chamstwem. Chamstwem nazywam zachowanie polegajace na wprowadzaniu mnie w blad, uciekaniu w srodku gry itp praktykach, przed ktorymi nie mozna sie niestety ustrzec, chyba ze poprzez unikanie ludzi.
Powróć na górę
nameless
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 26, 2004
Wiadomości: 21

PisanieNadesłano: Cz grud 02, 2004 4:33 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Rozumiem twoją irytację kaisuj, ale czy ucieczka jest aż takim chamstwem? Jak ktoś nie zna zasad to nie wie, że trzeba spasować, a rezygnacja jest ukryta pod "inne" jeśli dobrze pamiętam. Jak ktoś ucieknie wystarczy zminimalizować okienko i poczekać te nieszczęsne pare minut i po krzyku.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Cz grud 02, 2004 7:00 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No faktycznie ostatnio wprowadzono jakies zmiany i rezygnacja jest pod inne. Jak ktos nie chce grac tylko poznac gre, to ma do tego oddzielny pokoj. Poza tym moze jasno zaznaczyc, ze dopiero poznaje zasady gry. A problem nie polega na tym, ze nie moge poczekac pare minut, tylko jak mam powiedzmy 40 minut czasu na to by sobie pograc, z czego polowe trace na zaczynanie gier, ktorych potem nie koncze to jest to mocno wkurzajace. Czasem mam dobre checi by kogos pouczyc. Lubie uczyc slabszych bo to mi daje wiele satysfakcji. Niestety zachowanie takich osob zraza mnie do podejmowania jakichkolwiek prob.
Powróć na górę
yebisu
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lip 31, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Sb grud 04, 2004 1:09 am    Temat wiadomości: ... Odpowiedz cytując

kaisuj wrote:
A problem nie polega na tym, ze nie moge poczekac pare minut, tylko jak mam powiedzmy 40 minut czasu na to by sobie pograc, z czego polowe trace na zaczynanie gier, ktorych potem nie koncze to jest to mocno wkurzajace.

ach te rozterki... na kurniku mozna grac dwie gry na raz nie widze problemu ;) tak jak ktos tu napisal okienko minimalizujesz i grasz sobie gdzie indziej... no chyba ze 'boisz sie ze koles wroci' czyli az tak zalezy Ci na ranku? :o
po kilku ruchach widac czy koles kuma zasady taki co nie kuma na 99% nie wroci ;)

_________________
Elite Team
Powróć na górę
Ziper
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 12, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Wrocław

PisanieNadesłano: Pn grud 05, 2004 2:20 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Zgodzę się z Kaisujem, zaczęcie gry na kurniku jest conajmniej męczące. Zanim zacznę grę z kimś, kto potrafi grać, to zaczynam 2 lub 3 gry z osobami , które nawet nie pofatygowały się przeczytać zasad. Jest to bardzo irytujące, zaczynając grę wydaje mi się oczywiste, że przeciwnik zna zasady. Jeśli gram z szarym, który zna zasady, to już jest to sukces i udana gra. Nie oczekuję od początkujących nie wiadomo jak wysokiej siły gry, sam z resztą też nie jestem silny, gram z nimi, bo ktoś ze mną też grał jak zaczynałem. Nie da się grać tylko z lepszymi od siebie. Uśmiech
A co do całokształtu kurnika, to nie jest on zły i nie ma tam dużo chamstwa. Wiadomo, że zawsze się zdarzają jednostki, ale wiekszość gier przebiega w miłej atmosferze. To, że silni gracze chcą grać z początkującymi jest zaletą, nie wadą.
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn grud 06, 2004 6:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nieumiejętność gry nie jest chamstwem.
Udawanie, że się grać umie, przedłużanie partii w nieskończoność chamstwem jest.
Powróć na górę
nec
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 06, 2004
Wiadomości: 1

PisanieNadesłano: Wt grud 07, 2004 12:08 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

od razu sie wam przyznaje ze nie jestem zadnym aktywista w sprawach go. nie udzielam sie na forach , nie rozwiazuje problemow , nie grywam na kgs , nie komentuje partii etc. etc. - generalnie jestem szarakiem ktory od swieta podczas wszeobecnej nudy w domu i w okolicy wchodzi stawiac jak popadnie i z kim popadnie kropki w go. to tytulem wstepu - i znam zasady etc. etc. w poprzednim zdaniu troche niedoslownie napisalem (zeby sie nie czepiac mnie od razu).

czytam sobie te wasze forum tez od swieta i jakos poczulem sie wywolany
do tablicy okej !.

kaisuj wrote:
Wpuszczamy go do piaskownicy, a on zaczyna niszczyc nasze zamki i drogi, po czym zadowolona z siebie odchodzi i nic ja nie obchodzi jak my sie czujemy i ze bedziemy musieli wszystko zbudowac od nowa i stracilismy czas przed takiego delikwenta.

jakos mam wielka ochote sprostowac to co napisales. piaskownica to metaforka kurnika jak widze wiec po pierwsze kurnik nie jest twoj i nikogo tam nie wpuszczasz !. ta piaskownica jest ogolno dostepna dla kazdego mozesz isc do innej. a po drugie to pozwol sie kazdemu bawic jak lubi ktos.. wiesz ktos lubi budowac zamki a ktos sypac sie piaskiem co nie znaczy ze jedno czy drugie jest lepsze po prostu kazdy spedza swoj czas jak chce. mnie osobicie rybka czy mnie nazwisz hamem czy nie... po prostu cie nie nazwe tak a twoje zdanie przestanie sie liczyc. i najwazniejsze nie podoba sie to nie wchodz na kurnik. siedz sobie na kgs jezeli ci to odpowiada... tam masz wszystko bo cos mi sie wydaje ze wchodzisz na kurnik zeby ponarzekac. ja tesknic za leszczem_kaisuj tesknic nie bede...

pozdrawiam
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Wt grud 07, 2004 1:11 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Bardzo proszę bez osobistych wycieczek na tym forum. Jeśli zamienicie dyskusje we flame war, wykasuje cały wątek Bardzo wściekły
Powróć na górę
Milten
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 11, 2004
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Wt grud 07, 2004 6:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie generalizujcie tak.
Na kurniku można znaleść dużo osób które umieją grać i grają przestrzegając wszystkich zasad dobrego zachowania, reguł itp
Dużym problemem jest zata sam system liczenia punktów. Często można się spotkać z błędami, komputer cos pomiesza itp...
No ale przynajmniej ja nie gram dla rankingu więc nie ma ise co zamartwiać.

ps. Czy po 2 pasach jak się dacyduje które grupy są martwe a które żywe w grach na czas ten czas ciagle płynie??
Bo własnie wczoraj na kurniku jak sobie zaznaczałem które grupy przecwinika są martwe to pojawił mi się komunikat że przegrałem przez przekrocznie czasu...:/
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 12:41 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Poniewaz koniec gry jest rzecza umowna to na turniejach w praktyce zegar czesto jest wylaczany po ostatnim postawionym kamieniu i nawet pasy nie sa juz liczone, lub ewentualnie po pierwszym pasie. W necie chyba nie ma mozliwosci wylaczenia zegara podczas gry, wiec jest inaczej.
Powróć na górę
Milten
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 11, 2004
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 1:11 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No ale to troche bez sensu żeby się śpieszyć z zaznaczaniem martwych grup, tym bardziej że po 2 pasach zgodnie z zasadami gra jest zatrzymana (sama nazwa sugeruje już coś)
No i na turniejach to są raczej reguły japońskie w których jest sędzia (dobrze kojarze??)
Powróć na górę
black_moon
Nobi
Nobi


Dołączył(a): list 27, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Zielona Góra

PisanieNadesłano: Śr grud 08, 2004 1:46 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W jednekj kwestii zgadzam się z Kaisujem. Na kurniku jest pokój dla osób, które nie znają zasad tej gry. Rozłączanie się w trakcie gry nie jest może jakimś szczytem chamstwa, ale przeważnie towarzyszą temu takie teksty, że ja sam wymiękam. Kaisuj mówisz, że lubisz pomagac słabszy graczom.To świetnie, ale kiedy zaczynałem nie raz slyszałem od lepszych co to za leszcz itd. mi mimo, że starałem walczyć. Absolutnie nie chcem robić tutaj z siebie jakiejś ofiary, ale i tak kurnikowi jescze daleko do innych serwerów tudzież programów. Macie może jakieś pomysły jak to zmienić? Ja osobiście nie mam.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy