Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Problem z KGS
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PawelS
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 05, 2005
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: kraków

PisanieNadesłano: Wt stycz 18, 2005 11:32 pm    Temat wiadomości: Problem z KGS Odpowiedz cytując

Kłopot polega na tym, że bardzo długo czekam na ruch przeciwnika ale w rzeczywistości on się już ruszył i czeka na mnie. Z tym, że ja tego ruchu nie widzę - dopiero po jakimś czasie go widzę(zwykle po ok. minucie). Ja widzę jak jego czas ucieka, a on pewnie widzi, że to mój limit czasu jest coraz mniejszy. Nie wiem czy zrozumiale to wszystko napisałem, ale prościej nie potrafie. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie co może być przyczyną wyżej opisanej sytuacji to proszę o pomoc. Bo normalnie grać się nie da.
Powróć na górę
nameless
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 26, 2004
Wiadomości: 21

PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 12:16 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Doskonale wiem o czym mówisz. Taka sytuacja zdarza mi się aż nazbyt często Smutny . To prawda - jak tobie się wydaje, że czas leci przeciwnikowi to w rzeczywistości umyka tobie. Skutecznie utrudnia to, a czasami nawet uniemożliwia normalną rozgrywkę. Najczęstszą i najbardziej prawdopodobną przyczyną jest szybkość łącza internetowego, lub jego przeciążenie. Można grać w porach, w których z internetu korzysta mało osób, ale i to niczego nie gwarantuje. Pozdrawiam.
Powróć na górę
mar001
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 30
Skąd jesteś: okolice Warszawy

PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 2:21 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

a masz sciagnietego klienta czy logujesz się przez strone? ja zauwazylem ze jak loguje sie przez strone KGS to wlasnie mam takie objawy jak opisujesz, a jak lacze sie przez klienta sciagnietego na kompa to wszystko jest ok i nie ma zamulania.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 10:39 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

problem moze byc rowniez po stronie dostawcy Twojego lacza - bardzo czesto takie lacza sa za firewallem, ktory skutecznie utrudnia granie na KGS Puszczający oczko
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 4:45 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Pewnym rozwiazaniem jest sprawdzenie przed rozpoczeciem gry szybkosci polaczenia w danej chwili. Plik-> stat. serwera i masz czas odpowiedzi - sprawdz kilka razy w ciagu minuty, dwoch i bedziesz wiedzial czy masz opoznienia i czy jest sens rozpoczynac gre.
Powróć na górę
PawelS
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 05, 2005
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: kraków

PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 6:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Korzystam z klienta CGoban2 czy jakoś tak, ale nie widzę różnicy pomiędzy nim a logowaniem się z internetu. Zaraz dzwonię do administratora sieci. A co do czasu reakcji serwera to mam zwykle około 6 sekund i nie wiem ile powinno być. Dzięki wszystkim za pomoc.
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 7:09 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

moj czas reakcji wynosi zwykle od 150 do 600 ms, wiec 6 sekund to jest raczej bardzo malo i dlatego tak Ci sie zacina, sa to popularne 'lagi', ktore sa zmora wielu graczy...
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Śr stycz 19, 2005 11:31 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hmm, 6sekund to rzeczywiscie dlugo, ja nie gram jesli jest powyzej sekundy..., admin chyba moze odblokowac odpowiednie porty
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy