Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


GnuGo
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pele
Nobi
Nobi


Dołączył(a): list 06, 2004
Wiadomości: 4

PisanieNadesłano: Sb lut 12, 2005 7:11 pm    Temat wiadomości: GnuGo Odpowiedz cytując

Gdzie można ściągnąc graficzną nakładkę do GnuGo ??
Powróć na górę
yeellow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 27, 2003
Wiadomości: 28
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Sb lut 12, 2005 9:23 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

tutaj:

www.rene-grothmann.de/jago/

i jeszcze tutaj:

ggo.sourceforge.net/

Pozdrawiam
Marcin
Powróć na górę
Kichita
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lut 04, 2005
Wiadomości: 13
Skąd jesteś: cmenatrz

PisanieNadesłano: Wt lut 15, 2005 9:19 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

mam takie małe pytanie Wesoły co to jest GnuGo??? Jestem nowa dlatego nie wiem Zawstydzony ale chętnie dowiem się co to oznacza^^ jak można to niech ktoś mi wytłumaczy!!!prosze!!!

_________________
Jeśli tego pragniesz, ofiaruję Ci wieczność...
w zamian za twoją KREW...
Dam, ci... sen
wieczną pustkę pozbawioną bólu,
tylko twoją...
zawsze tylko twoją...
Powróć na górę
Ender
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): stycz 06, 2004
Wiadomości: 32

PisanieNadesłano: Wt lut 15, 2005 9:43 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kichita wrote:
mam takie małe pytanie Wesoły co to jest GnuGo??? Jestem nowa dlatego nie wiem Zawstydzony ale chętnie dowiem się co to oznacza^^ jak można to niech ktoś mi wytłumaczy!!!prosze!!!

to program do gry w GO Uśmiech

_________________
www.panda.org
Powróć na górę
Noday
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 18, 2003
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Wroclaw

PisanieNadesłano: Wt lut 15, 2005 10:13 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

GNU Go jest chyba najsilniejszym darmowym programem grającym w Go. Jego siła szacowana jest na około 9k. Program jest nie tylko udostępniany za darmo, ale jest rozwijany w ramach tzw. wolnego oprogramowania na licencji GNU. Ponieważ GNU Go nie posiada zbyt rozwiniętego interfejsu, najlepiej komunikować się z nim za pomocą różnych graficznych programów:

gGo - bardzo ładne wykonanie; umożliwia również edycję plików SGF oraz grę na IGS

glGo - krewny powyższego programu, umożliwiający m.in. przejście w trzeci wymiar

GoGui - bardzo sympatyczny program; wyłącznie do obsługi GNU Go (protokół GTP)

CGoban - starszy brat programu używanego na KGS; najczęściej polecany do obsługi GNU Go, ale osobiście odradzam

Jago - klient napisany w Javie (jak niektóre z powyższych); również należy do programów przeze mnie unikanych

Tutaj znajduje się lista pozostałych programów obsługujących GNU Go.

Pozdrawiam Uśmiech
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 12:02 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Zapomnijcie o programach grajacych w go. Po pierwsze nie mysla, a po drugie naucza Was grac zle rzeczy. Jedyny trening jaki ewentualnie ma sens z komputerem to gra 9x9.
Powróć na górę
pjk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 11:38 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Program jest całkiem użyteczny dla graczy całkiem początkujących 20-30 kyu - w celu nauki podstaw.

Dla graczy do siły ok.15 kyu tylko rozegranie kilku gier - do max. 10 ma sens.
potem już świadomie lub podświadomie zaczyna się wykorzystywać błędy i schematy gry programów.

_________________
pjk
Powróć na górę
Adellon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 13, 2004
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 4:57 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

pjk wrote:
Program jest całkiem użyteczny dla graczy całkiem początkujących 20-30 kyu - w celu nauki podstaw.
Proszę, wytłumacz mi na jakimś przykładzie jak ktoś poprzez grę z komputerem nauczył się podstaw, a jeżeli juz to odp. sobie sam czy bylo to efektywne... Nie lepiej przeczytać "podstawy go"?
Powróć na górę
pjk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 5:16 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Adellon wrote:
Proszę, wytłumacz mi na jakimś przykładzie jak ktoś poprzez grę z komputerem nauczył się podstaw, a jeżeli juz to odp. sobie sam czy bylo to efektywne... Nie lepiej przeczytać "podstawy go"?

Nie każdy chce czytać instrukcje, część osób uczy się metodą prób i błędów, a komputer jest bardzo cierpliwy Uśmiech czego nie można powiedzieć o wszystkich nauczycielach.
Elementy w których jest bardzo dobry to drabinki, czy inne sposoby łapania grup. Przy okazji gracz uczy się jak można przeżyć grupami.

Oczywiście potem i tak trzeba znaleźć sobie nauczyciela lub/i wertować materiały, książki i rozwiązywać problemy.:roll:

_________________
pjk
Powróć na górę
rafdre
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 3
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Śr list 08, 2006 3:46 am    Temat wiadomości: Re: GnuGo Odpowiedz cytując

Opis instalacji GNUGo po polsku razem z nakładką znajdziesz na tej stronie:
www.rdr.republika.pl

Jest tam też przedstawiona nakładka JAGO

p.
RAF
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy