Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Przestrzeganie zasad na Kurniku.
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Pn stycz 02, 2005 12:56 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

mnie tam najbardziej denerwuje na kurniku to, ze wchodze sobie na stol, witam sie i nie zdarze nic wiecej powiedziec. (nie siadam na wolnym miejscu) i od razu jestem wypraszany (zdarzylo mi sie tak kilka razy).
druga rzecz to gdy przeciwnik przegra to od razu wyprasza ...
przyklady z innych gier niz go bo w go dawno na kurniku nie gralem
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn stycz 03, 2005 2:35 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jak przykladowo w pociagu czlowiek wchodzi do przedzialu, to zwyczajowo pyta sie czy jest wolne i czy moze sie przysiasc nawet, jesli jest wolnych kilka miejsc. W internecie powinny obowiazywac analogiczne zasady dobrego wychowania...
Powróć na górę
Delita
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 13, 2003
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Pabianice

PisanieNadesłano: Pt lut 18, 2005 8:24 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Em.. to może odkope nieco temat choc it ak zostało sporo powiedziane. Osobiście sporo gram na kurniku gdyż mam do nań sentyment i ogółem lubie panującą tam atmosferę:) Jednak na kurniku najbardziej wqrzające sa takie rzeczy jak:
-brak kultury
-zły system liczenia:)
-mało przejrzyste 19
Ja po prostu nie gram z ludźmi którzy wchodzą na stół, nie pwoiedzą cześc i nie spytają o grę. nieważne czy jest to pomarańczowy czy szary itd. tzreba tam wprowadzić troche kultury.. kilka osób dzięki temu naczuło się już..:) I dobrze
Powróć na górę
bl4cky
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): stycz 09, 2004
Wiadomości: 31

PisanieNadesłano: Pt marca 18, 2005 2:11 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja tam lubię kurnik - jest dosyć luzacki.
Gram z szaraczkami, zielonymi, żółtymi i brązowymi. Fajnie mieć sandbaggerski rank, bo przynajmniej jest wesoło Bardzo szczęśliwy

Jeśli chodzi o forme - dla niektórych jest ona bardzo istotna, dla innych mniej.
Internet dla mnie nie jest tym samym, co gra face-to-face z żywym przeciwnikiem.
Na kurniku można odreagować, pośmiać się, pozwolić sobie na odrobinę bezczelności - gwarantuje to względna anonimowość.

pozdro
Powróć na górę
whistler
Nobi
Nobi


Dołączył(a): May 02, 2003
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Kęty

PisanieNadesłano: Wt marca 29, 2005 11:08 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Pare razy słyszałem to pytanie: "Jak można oszukiwać w go?" Otóż, MOŻNA ! Tak samo jak "oszukuje" nas magik w cyrku - po prostu robi coś czego nie zauważamy. Przykład: Od czasu do czasu wpadam na kurnik (z czystego sentymentu:) ), Kiedyś siadam do stołu z jakimś żółtym, ustawienia, plansza 9x9,czas , daje start, on nie. Jakieś zamieszanie, pytam, co jest ? Chwilkę później znowu start no i w końcu jakoś zaczęliśmy grać. Nagle patrzę, a on rozkłada 9 handi na tej małej planszy :)Można się śmiać ze mnie, że tego nie zauważyłem, owszem ale ...... to chyba nie o to chodzi w tej grze. W każdym razie dużo takich różnych "numerów" spotykam podczas moich krótkich wizyt na kurniku. Szkoda, że teraz jest mniej przyjaznie, ale to cena za zwiększenie popularności. Pozdrawiam
Powróć na górę
bl4cky
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): stycz 09, 2004
Wiadomości: 31

PisanieNadesłano: Śr marca 30, 2005 1:52 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja też wpadłem na pedzio_listonosza Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Śr marca 30, 2005 5:40 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ja rowniez Bardzo szczęśliwy widac ze pedzio to jakas nasza zmora Puszczający oczko
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy